Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида Бош сахифа

24 октября 2019

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI SOGʻLIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUGI


2019yil“23”10

№ 261

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган “Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида” ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2019 йилнинг 12 ва 19 октябр кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра, малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Умумий амалиёт шифокори, оилавий тиббиёт ва тез тиббий ёрдам мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага;

Умумий онкология, болалар онкологияси (кимё терапияси), фотодинамик терапия, онкохирургия, болалар онкохирургияси, нур терапияси, онкоурология, онкоофтальмология, торакал онкохирургия, онкопроктология, таянч-ҳаракат аппарат ўсмалари (хирургия), бош ва бўйин ўсмалари, кимётерапия, онкогинекология, маммология, оториноларингология, тиббий сурдология, тиббий фониатрия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Патологик анатомия ва суд-тиббий экспертиза мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Фармация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага;

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жарроҳлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, юз-жағ жарроҳлиги, имплантология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага;

Пульмонология, фтизиатрия, фтизиохирургия, суяк тизими фтизиатрияси, фтизиоофтальмология, дерматовенерология, тиббий косметология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 8-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Ахборот-коммуникация технологияларини ривожлантириш Маркази ДУК (Х.А.Бердиев) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

2. Мазкур буйруқ ижросининг назорати вазирнинг биринчи ўринбосари

Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

Вазир

А.Шадманов

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “23” октябрдаги “261” сонли буйруғига 1-илова

Умумий амалиёт шифокори, оилавий тиббиёт ва тез тиббий ёрдам мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 12 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Gulyamova Rixsi Axmedjanovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, 76-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

2

Mirzajanova Maftuxa Begmatovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, 76-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

3

Izbayeva Mukaddamxon Xamidovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

4

To'xtayeva Oliya Erkinovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

5

Kamolova Matluba Komilovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, 14-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

6

Jurayeva Zebiniso Yusupjonovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

7

Matmusayev Abdumannon

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 13-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

8

Shokulov Mamasharif Eshmamatovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси, 64-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

9

Xayitov Amat Nazarovich

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 62-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

10

Sativaldiyeva Dilnoza Mirodilovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

11

Bozorova Muhabbat Yusupovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

12

Boboyeva Gulnoz Raxmatullayevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

13

Kambarova Nasibaxon Yusupovna

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

14

Allakulova Inabat Jalgasbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ойбек" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

15

Raxmatullayeva Maxbuba Latifovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 72-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

16

Jumashova Shoira Artikbayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

17

Bobonazarova Feruza Juraqulovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

18

Atayeva Gulistan Abdisuvxanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 41-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

19

Matniyazova Umida Rejepovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тахиатош тумани тиббиёт бирлашмаси, 50-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

20

Shegay Ada Konstantinovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

21

Kamolov Siroj Muxammadiyevich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси, "Денов" ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

22

Shodiyev Norbek Boboqulovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси, "Комилон" ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

23

Toshmurodov Jo'raqul

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси, "Хўжахайрон" ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

24

Xushnayev Ochil Abdiyevich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси, "Денов" ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

25

Qarshiboyeva Saodat Berdibekovna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

26

Mamatxanova Muxabbat Mavlyankulovna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

27

Esanov Asroqul

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

28

Raxmanov Muxiddin Eshkulovich

Тошкент вилояти, Қуйи Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 31-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

29

Ismailova Gulbaxar Ismailovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, 13-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

30

Janikulova Marxamat Yuldashevna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

31

Maxmudova Mavludaxon Xaydarovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

32

Salmagambetova Rabiga Nurgaliyevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

33

Dosimova Jangil Urmanovna

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси, "Э.Шамсиев" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

34

Alimuxamedova Maxsuraxon Kashifxonovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

35

Xakimxodjayeva Marxamat Urmanovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

36

Abduraxmanova Gulchexra Abduganiyevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

37

Davranova Feruza Axrorovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 28-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

38

Sidiqova Dilobar Abduraxmonovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 28-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

39

Tuxtayeva Dilsuza Raxmatillayevna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

40

Axmedova Moxira Vaxobovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

41

Gulyamova Masuda Dalabaiyevna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

42

Qodirova Gavhar Rashitovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

43

Malikova Umida Shuxratovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 51-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

44

Rustamova Gulnozaxon Xasanovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, "Гулистон" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

45

Nurmatova Dilnoza Mirkomilovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 60-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

46

Abdujalalova Nargiza Karimovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 60-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

47

Allanazarova Kizlargul Tolibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қонликўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

48

Bazarova Maksuda Samandarovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси, 29-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

49

Pirnazarova Sharafat Matnazarovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси, 25-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

50

Rajabova Sayyora Baltabayevna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси, 27-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

51

Naurizbayeva Svetlana Karshigayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

52

Djumaniyazova Svetlana Perdebayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

53

Raximova Farida Maxmudovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, 21-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

54

Ergasheva Aziza Azimovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

55

Nigmatova Maktuba Aripovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, 61-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

56

Kulmanova Feruza Adilovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

57

Xudoyorov Umid Kenjayevich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 9-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

58

Saliyeva Xamida Xuramovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

59

Raxmatova Mavluda Xursanmurotovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

60

Ergasheva Zamira Abdurasulovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

61

Matnazarova Maxira Rustamovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 51-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

62

Abduraxmanova Xurshidaposhsha Abdukarimovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 54-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

63

O'raqova Dildora Baxtiyorovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

64

Serikbayeva Uljana Raimkulovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

65

Satibaldiyeva Bag'dagul Muratbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қонликўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

66

Tileumuratova Gulzar Nishanbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Шуманай тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

67

Nazarbekova Feruza Serikbayevna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Туя- бўғиз" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

68

Ro'ziboyeva Pardaxol Rashidovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

69

Qodirova Muxabbat Ergashevna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

70

Sheraliyev Odiljon Obitjonovich

Андижон вилояти, Марҳамат тумани тиббиёт бирлашмаси, "Истиқлол" ҚВП

ҚВП мудири

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

71

Rozikova Ugilxon Madaminovna

Андижон вилояти, Марҳамат тумани тиббиёт бирлашмаси, "Истиқлол" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

72

Ashurova Nargiza Axmedovna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

73

Axmadjonova Nilufar Turgunaliyevna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

74

Taylakov Batir Shamuradovich

Жиззах вилояти, Фориш тумани тиббиёт бирлашмаси, "Гараша" ҚУШ

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

75

Ajibekova Umida Ruslanovna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

76

Saydaliyeva Muxlisaxon Xamidjanovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, 28-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

77

Murodov Ismat Avloyarovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, 11-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

78

Bekchanova Solomat Iskandarovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 57-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

79

Maxmudova Naziraxon Abdurashidovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

80

Murodov Suxrob Sadulloyevich

Бухоро вилояти, Буҳоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

81

Shirinova Guljamol Sharipovna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

82

Nishanbayeva Turdiniso Djabarovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 52-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

83

Turayeva Guljan Yusupbayevna

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

84

Nurmatova Guljavhar Xoliqovna

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

85

Xudjakulova Surayo Azimovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

86

Yangiboyeva Dilrabo Choriyevna

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

87

Ahmedova Zuhro Istatovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

88

Rasulova Nasima Raupovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, 41-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

89

Gayipova Zarifa Gapparovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

90

Usmonova Xatichaxon Isakovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

91

Temirova Zuxraxon Bozorovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

92

Sattarova Muyassar Axmadaliyevna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 12-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

93

Karimov Muxammadsharif Xakimovich

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси, "Дўстлик" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

94

Mirzaxmedov Boxodir Madraximovich

Наманган вилояти, Косонсой тумани тиббиёт бирлашмаси, "Худойбердиев" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

95

Babayeva Maxbubaxon Mamatovna

Андижон вилояти, Қўрғонтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, "Чимён" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

96

Zaynidinova Malikaxon Soliyevna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

97

Yusupova Nafisa Isakovna

Андижон вилояти, Қўрғонтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

98

Xasanov Sobirjon Akramovich

Навоий вилояти, Хатирчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 32-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

99

Yadgarova Mavlyuda Davranovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 6-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

100

Sapayeva Jamoloy Ibragimovna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

101

Karimov Odil Ochilovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, 68-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

102

Yarova Jamila Zokirovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

103

Nosirova Nilufar Salimovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

104

Ibragimov Ganijon Mamajonovich

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ғишмон" ҚВП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

105

Yusupova Kanoatxon Ergashevna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 6-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

106

Karimova Shoxista Yusupovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

107

Ikromova Ruzixon Xakimovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

108

Abdullayeva Muniraxon Karimovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, 80-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

109

Jurayev Jumanazar Alijonovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

110

Turdiyeva Barchinoy Abduraximovna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

111

Raximova Moxidil Xoshimovna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

112

Begiyeva Sofiya Samidjanovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 12-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

113

Gafarova Munira Erkinovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 12-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

114

Axrorova Adolat Davronovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 6-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

115

Achilova Xabiba Nayimovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

116

Kurbonaliyeva Yulduz Anvarovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

117

Mamadaliyeva Manzura Sharofovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

118

Kurbanova Amanbibi Amangeldiyevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тахиатош тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

119

Reimbayeva Muxabbat Omirbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тахиаташ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

120

Izimova Zagipa Kvanichovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тахиатош тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

121

Zubarova Kimatxon Tolibjanovna

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

122

Rustamova Sayyora Ismatovna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

123

Zaynutdinova Muxabbat To'lkinovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 39-ҚОП

умумий врачлик амалиёти

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

124

Davlatov Akram O'rinovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

125

Ergashev Furkat G'afurovich

Самарқанд вилояти, Тайлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

126

Ruzimatov Muxtorjon Xolmuratovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

127

Qarshiyev Jo'rabek Mengnarovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

128

Aliyev Baxodir Qurbonazarovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

129

Raxmatchayev Maxamadali Axmadaliyevich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

130

Djurayev Kaxramon Olimjonovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

131

Maxmudova Nasiba Ishmuradovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

132

Umarova Inobat Usmanovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

133

Yusupova Roxat Maxmudovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

134

Xudayqulov Olimjon Jabborovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

135

Xodjayeva Kizbasxon Xatamovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

136

Sobirov Jaloladdin Baxtiyorovich

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

137

Nuriddinov Azimjon Ismoilovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

138

Artiqova Zamira Babaxanovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

139

Qo'chqorova Mohira Matnazarovna

Хоразм вилояти, Янгибозор тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

140

Boltaboyev Xayrullojon Abduraximovich

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

141

Artiqova Xislatxon Sayfutdinovna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

142

Kupalov Madad Ko'palovich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

143

Urunov Jonibek Sadullayevich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

144

Almardanova Ra'no Xushvaqtovna

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

145

Nazarov Xayridin Avazovich

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

146

Eshmetova Dilaram Yusupovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

147

Qosimova Dildora Axtamovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

148

Ibragimova Fotimaxon Isaqovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

149

Sharipov Ulug'bek Abdurazakovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

150

Ibragimova Muqaddas Bekturdiyevna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

151

Xasanov Nurmatjon Jo'rayevich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

152

Ortikova Sayyoraxon Valijonovna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

153

Soxibov Sultonxon Abdullayevich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

154

Roximova Nazokat Jumaboyevna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

155

Sabirova Ra'no Askarovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

156

Hamroyeva Lola Rizoyevna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

157

Nashvanov Bahodir Samadovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

158

Abdullayeva Ra'noxon Amirxamzayevna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

159

Xayitova Sadokatxon Yakubjonovna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

160

Mengliyev Botirali Toshboyevich

Сурхонхарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

161

Maxmudov Ismatilla Xushnazarovich

Наманган вилояти, Наманган тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

162

Sulaymonova Mashhuraxon Baxtiyorovna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

163

Ibragimova Mukima Shoxzodovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “23” октябрдаги “261” сонли буйруғига 2-илова

Умумий онкология, болалар онкологияси (кимё терапияси), фотодинамик терапия, онкохирургия, болалар онкохирургияси, нур терапияси, онкоурология, онкоофтальмология, торакал онкохирургия, онкопроктология, таянч-ҳаракат аппарат ўсмалари (хирургия), бош ва бўйин ўсмалари, кимётерапия, онкогинекология, маммология, оториноларингология, тиббий сурдология, тиббий фониатрия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 12 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Muminova Nigora Shuxratovna

Тошкент шаҳар болалар диагностика маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

2

Musayeva Gulnoz Ergashevna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

3

Mirsaidov Baxodir Tulyaganovich

Тошкент шаҳри, "Мега мед универсал" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

4

Babadjanov Dilshod Shukurullayevich

Тошкент шаҳри, "Мега мед универсал" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

5

Kamalov Ilham Abdirimovich

Тошкент шаҳар тиббий маслаҳат диагностика маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

6

Ganiyeva Munavvara Ashurboyevna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

7

Kasimov Batir Muralimdjanovich

Тошкент шаҳри, Ўсмирлар ва чақирилувчи ёшларга тиббий ёрдамни ташкил этиш Республика маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

8

Raxmanova Rafika Kamalbekovna

Тошкент шаҳри, "Централ кардио сервис" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

9

Jabborova Dilafruz Xujamurodovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 62-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

10

Oripov Axmadjon Xodjiakbar o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

11

Maksudov Sunnatxon Mirzalim o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

12

Rasulov Bobur Rustamovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

13

Abduraximov Abdunabi Abduraxmonovich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

14

Baratov Rustamjon Oripjanovich

Тошкент вилоят фтизиатрия ва пулмонология шифохонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

15

Abdurashidov Maxmudjon Abduxakimovich

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

16

Amonov Aminjon Shavkatovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

17

Karimov Gafur Mamirovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

18

Narxodjayeva Shaxnoza Batirovna

Тошкент шаҳри, Санитария, гигиена ва касб касалликлари илмий-тадқиқот институти клиникаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

19

Kambarov Jamshid Maxmarayimovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

20

Tohirov Bobur Botir o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

21

Tleubergenova Zulfiya Abdijamilovna

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

22

Nazarov Javlonbek Ilyosovich

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

23

Turgunbayev Shuxratjon Musayevich

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

24

Dilmuratova Ug'ul-oy

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

25

Qilichbayev O'tkirjon Xasanovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

26

Arifov Sayfutdin Saydazimovich

Тошкент шаҳри, "Shifо Ziyo Plus" хусусий корхонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

27

Sharipov Sanjar Salomovich

Тошкент шаҳри, "ЛОР Стом мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

28

Razakov Azamat Djurayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

29

Mannapov Abdumavlon Baxodirovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

30

Muxitdinov Ulugbek Bashrullayevich

Тошкент шаҳри, "ЛОР сервис" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

31

Ergashev Jamol Djuraboyevich

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

32

Mamatmurotov Xoliqul Toirovich

Жиззах вилояти, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

33

Махамадаминова Шоира Абдувалиевна

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

34

Aliyeva Vasila Sabirovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий онколог

умумий онкология

биринчи

35

Tuychiyev Anvar Pardabayevich

Сирдарё вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Сирдарё филиали

умумий онколог

умумий онкология

иккинчи

36

Babayeva Sayyora Abdurasulovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий онколог

умумий онкология

иккинчи

37

Abdixakimov Abdulla Nusratillayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Тошкент вилояти филиали

умумий онколог

умумий онкология

олий

38

Usmanov Bekzod Baymatovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

торакал онкохирург

торакал онкохирургия

биринчи

39

Madiyorov Baxtiyor Tashpulatovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

торакал онкохирург

торакал онкохирургия

иккинчи

40

Razakov Abduraxmon Raximovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Тошкент шаҳар филиали

радиотерапевт

нур терапияси

олий

41

Xoliqov Turakul

Қашқадарё вилояти, "Сайёра Р" хусусий корхонаси

умумий онколог

умумий онкология

олий

42

Abdimuratov Iniyat Abdullayevcih

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Қорақалпоғистон Республикаси

умумий онколог

умумий онкология

олий

43

Israilov Bekzod Sobirjonovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

радиотерапевт

нур терапияси

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “23” октябрдаги “261” сонли буйруғига 3-илова

Патологик анатомия ва суд-тиббий экспертиза мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 12 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Karimova Ra'no Adambayevna

Тошкент вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Тошкент вилоят филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

иккинчи

2

Baratov Axmadjon Sobirovich

Наманган вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Наманган филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

3

Eshnazarova Mukarram Saidmuratovna

Тошкент вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Тошкент вилоят филиали

суд кимёгари

суд-кимё экспертизаси

олий

4

Mamatkulov Mamurjon

Наманган вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Наманган филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

5

Jumayeva Sharifa Jurayevna

Бухоро вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Бухоро филиали

суд кимёгари

суд-кимё экспертизаси

олий

6

Xolmurotov Baxodir Toshpulotovich

Бухоро вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Бухоро филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

7

Maksimova Olga Rafaelevna

Тошкент шаҳри, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Тошкент шаҳар филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

8

Tog'aymurodov Sherali Narmuminovich

Тошкент вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Тошкент вилоят филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

9

Maxkamov O'tkir Umarovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

патанатом

патологик анатомия

биринчи

10

Beknazarov Xushvaqt Jo'rayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

патанатом

патологик анатомия

биринчи

11

Mamirov Baxshillo Raxmatullayevich

Тошкент шаҳри, Республика 1-клиник шифохонаси

патанатом

патологик анатомия

биринчи

12

Djuginisova Juldi'zxan Yoli'baevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Нукус филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

13

Utamuratov Ramazan Narbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Қорақалпоғистон Республикаси филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

14

Allamov Djoldasbay Xaytbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Қорақалпоғистон Республикаси филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

15

Jarimbetov Rashid Jumanazarovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Қорақалпоғистон Республикаси филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

16

Boltayev Nodirjon Abdusalomovich

Навоий вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Навоий филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

17

Sherkulova Sharofat

Навоий вилояти, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Навоий филиали

суд кимёгари

суд-кимё экспертизаси

олий

18

Bekturganova Zamira Kaziyevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Қорақалпоғистон Республикаси филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

19

Charshamova Nodira Anvarbekovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика суд тиббий экспертиза илмий-амалий маркази, Қорақалпоғистон Республикаси филиали

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “23” октябрдаги “261” сонли буйруғига 4-илова

Фармация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 12 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахас-сислиги

Аттестация натижаси

1

Inoyatova Muxarram Vaxabovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

провизор

фармация

олий

2

Shaymuratov Chori Abdiraximovich

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

провизор

фармация

олий

3

Dushebayeva Djamila

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани, "Мурувват" ногиронлар учун аёллар интернат уйи

провизор

фармация

олий

4

Mamadaliyeva Gulchexra Jurabayevna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

провизор

фармация

олий

5

Tagauova Bazar Mirzakulovna

Қорақалпоғистон Республикаси, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Қўнғирот шохбекати темир йўл шифохонаси

провизор

фармация

олий

6

Ubaydullayeva Zarofatxon Umarjonovna

Фарғона вилоят силга қарши кураш санаторийси

провизор

фармация

иккинчи

7

Azimov Djaxbarali Tursunboyevich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани, "Азим" хусусий корхонаси

провизор

фармация

олий

8

Batirova Mukadasxon Mamataliyevna

Андижон вилоят тери-таносил касалликлар диспансери

провизор

фармация

олий

9

Sultonova Gulchexraxon Nabijonovna

Андижон вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

провизор

фармация

олий

10

Zikiryayeva Farog'atxon Abdug'offorovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

провизор

фармация

олий

11

Soliyeva Nodiraxon Ismanaliyevna

Андижон вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

провизор

фармация

биринчи

12

Raximov Shoirbek Mirzaakbar O'g'li

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

провизор

фармация

иккинчи

13

Parpiyev Latif Abilovich

Андижон вилояти, "Дори дармон" акциядорлик жамияти

провизор

фармация

иккинчи

14

Ubaydullayev Sherzodbek Ma'rufjonovich

Андижон вилояти, "Дори дармон" акциядорлик жамияти

провизор

фармация

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “23” октябрдаги “261” сонли буйруғига 5-илова

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 19 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Yoqubova Nazokat Baxtiyorovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

2

Raxmanova Ra'noxan Djumanovna

Сирдарё вилояти, Сайхунобод тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

3

Mirzamaxmudova Mavluda Maxmudovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

4

Xujamova Gavxarshod Axtamovna

Навоий вилояти, Кармана тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

5

Karimova Gulzoda Xurmatullayevna

Навоий вилояти, Кармана тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

6

Karimova Mamlakat Abduqayumovna

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

7

Mirzabdullayeva Diloram Ikromjanovna

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

8

Axmanov Sa'dullo Dunnazarovich

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

9

Yunusova Oysha

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

10

Sadikova Rauza Kadirovna

Фарғона вилояти, "Фарғонаазот" очиқ акционерлик жамияти, тиббий санитария қисми

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

11

Ahmedova Guzal Mamadjanovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

12

Tasheva Xabiba Musayevna

Самарқанд вилоят кардиология диспансери

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

13

Sharipov Og'amurot Fatullayevich

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

14

Solijonova Maxfuza Qurbonovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

15

Inakova Muxabbat

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

16

Hikmatova Nigina Izatilloyevna

Бухоро вилоят тиббий диагностика маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

17

Qodirova Gulnoza Ruziyevna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

18

Shukurov Orifjon Rashidovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

19

Tulinina Yelena Anatolevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

учинчи

20

Turg'unova Dildora Abdulxamidovna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

21

Azimova Sayyora Raximovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

22

Atadjanova Nargiza Babadjanovna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

23

Mirxodjayeva Zarina Aslanovna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

24

Saidova Gulbaxar Yo'ldashevna

Хоразм вилоят, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

25

Ilyasov Azizbek Baxtiyarovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

26

Podporenko Alisa Dmitriyevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

27

Mavlyanova Elmira Nigmatovna

Тошкент шаҳар 4- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

28

Shulgaubayeva Svetlana Muratovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

29

Mamatova Dilorom Nurpulotovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар ва ўсмирлар гинекологи

болалар ва ўсмирлар гинекологияси

олий

30

Yadgorova Dildora Nurmaxamatovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

31

Xusanov Qahramon Adilovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

32

Abdullajonova Kamola Nizomiddinovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

33

Ergashev Xamit Ochilovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

34

Otajonova Karomat Komiljonovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

35

Babadjanova Gulnora Abdullayevna

Хоразм вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

36

Xolmetova Inobat Satimboyevna

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

37

Mamatkulova Maya Igamkulovna

Самарқанд вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

38

Sherimbetova Gulbaxor Zaripbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси, 60-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

39

Sharipova Nigora Xayotovna

Бухоро вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

40

Kaxorova Zarina Safaraliyevna

Тошкент шаҳар 9-туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

41

Nurmuxamedova Yokut Erkinovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар акушер-гинекологи

болалар ва ўсмирлар гинекологияси

биринчи

42

Azimova Elmira Ibragimovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

43

Abdullayeva Feruza Turgunbayevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани, "Доктор Воҳид" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

44

Kayumova Iroda Akbarovna

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

45

Madvaliyeva Xavoxon Karimovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

46

Raimjonova Farog'at Omonovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

47

Omonova Navbahor Raxmatullayevna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, 57-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

48

Xamrayeva Feruza Jurayevna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

49

Turdiyeva Sharafat Allayarovna

Сурхондарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

50

Xaydarova Saidaxon Yaxyobekovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

51

Shadmanova Dilafruz Samadovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

52

Xodjayeva Zarina Alixonovna

Тошкент шаҳри, Республика аҳоли репродуктив саломатлик маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “23” октябрдаги “261” сонли буйруғига 6-илова

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 19 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Ashirmatov Maxamatali Ravishevich

Наманган вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

2

Mirzayev Mirzaboy Pulatovich

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

3

Tog'ayeva Nilufar Jamolovna

Навоий вилояти, Учқудуқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

4

Xoliyorov Mingmamat Xolmatovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

5

Nizamova Lola Muxamedovna

Қашқадарё вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

6

Raxmonov Uktam Sodikovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

7

Sayitmuradov Umar Sabirovich

Сирдарё вилоят перинатал маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

8

Ergashova Djamila Sarsenbekovna

Тошкент вилояти, Нурафшон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

9

Pak Irina Yeliseyevna

Тошкент вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

10

Xujanazarov Xudoynazar Eshmamatovich

Сурхондарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

11

Xakimov Valijan Alisherovich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

12

Yunusova Muborak Yakubovna

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

13

Abdunakibova Gilru Tursunxodjayevna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

бактериолог

бактериология

олий

14

Muxitdinova Minnigul Askarovna

Жиззах вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

15

Maksimova Yelena Anatolevna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

16

Matyakubova Gulnara Amanbayevna

Хоразм вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

17

Olimova Zuxra

Хоразм вилояти, Хонқа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

18

Saidova Muqaddas Xudoyorovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

паразитолог

паразитология

иккинчи

19

Saidvaliyeva Dilfuza Gulamovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

бактериолог

бактериология

иккинчи

20

Babayeva Zeboxon Marufovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

бактериолог

бактериология

иккинчи

21

Abralova Gulbaxor Buronboyevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

биринчи

22

Urinboyeva Shaira Xakimjonovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

23

Shukurov Baxtiyar Vakilovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

24

Sapayeva Muxabbat Aminovna

Хоразм вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

25

Muxamedova Guzal Yusupbayevna

Тошкент шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати марказ

санитария врачи

гигиена

олий

26

Normatova Nargiza Utkurovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

27

Salayeva Dilnoza Kadambayevna

Хоразм вилояти, Хива тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

28

Bazarova Gulnora Rustamovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

эпидемиолог

эпидемиология

олий

29

Mirzayev Baxtiyor Abdullayevich

Тошкент шаҳри, Республика ўлат, карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

30

Yokubova Ikbolxon Solijonovna

Тошкент шаҳри, Республика ўлат, карантин ва ўта ҳавфли юқумли касалликлар муҳофазаси маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

31

Xikmatova Dilfuza Sabirovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

санитария врачи

гигиена

олий

32

Azimshayxova Surayyo Xudayberganovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

эпидемиолог

эпидемиология

олий

33

Xodjayeva Nozima Bakiyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

бактериолог

бактериология

иккинчи

34

Axrarova Nargiza Sharaxmatovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария эпидемиология назорати марказ

бактериолог

бактериология

иккинчи

35

Umarova Nafisa Zabixullayevna

Тошкент шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати марказ

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

36

Aminova Lemana Shakirovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги соғлиқни сақлаш бош бошқармаси, санитария-эпидемиология назорати бошқармаси

бактериолог

бактериология

иккинчи

37

Baymurodova Oygul Bahorovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, санитария-эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

биринчи

38

Sherbutayeva Gulnora Obidovna

Сирдарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

биринчи

39

Nizamova Latofat Nabilayevna

Сирдарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

40

Mavlanberdiyeva Sabina Yuldashevna

Сирдарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

иккинчи

41

Inagamova Marfu'a Abduvarisovna

Тошкент шаҳри, Вирусология илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

42

Xikmatova Munisa Asatullayevna

Тошкент шаҳар 1-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

43

Xaydarova Umida Kudratillayevna

Тошкент шаҳар 1-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

биринчи

44

Ko'kiyev To'lqinjon Sharabovich

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

45

Obidova Gulirayxon Axmadaliyevna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

46

Alimova Shaxnoza Kamildjanovna

Тошкент шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

биринчи

47

Karimova Gulbaxor Kamilovna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

48

Djoldasbekova Raushan Kaldibekovna

Тошкент шаҳари, Бектемир тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

биринчи

49

Yuldashov No'monjon Jo'rayevich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

50

Sharipov Muhiddin Abduxaliqovich

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

51

Karshiyeva Nazira Zaynitdinovna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

52

Nurmatova Fazolat Jo'rayevna

Бухоро вилояти, Пешкў тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

биринчи

53

Odilov Xayotbek

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

54

Shirinov Kamoliddin Bobomurodovich

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

55

Nurmatov Vaxid Xalmatovich

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

56

Xusanov Shoimjon Umirkulovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги соғлиқни сақлаш бош бошқармаси, санитария-эпидемиология назорати бошқармаси

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

57

Kasimova Dildora Kabuldjanovna

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

58

Karimova Gulmira Esanbayevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

59

Batirov Yusup

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

60

Usmonov Ibragim Ergashevich

Қашқадарё вилояти, Нишон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

61

Kurbonov Xidirali Raximovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

62

Rashidov Kamoliddin Shamsuddinovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

63

Berdimuratova Rita Dosbosinovna

Қорақалпоғистон Республикаси болалар юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

64

Olimov Abusino Abdumuminovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

биринчи

65

Turaxodjayeva Dilbar Taxirdjanovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

66

Qo'shaqova Oysha Saparboyevna

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

67

Tulkinboyeva Robiyaxon Azimovna

Андижон вилояти, Асака тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

68

Sadirova Mamlakatxon Qurbonovna

Андижон вилояти, Асака тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

69

Tulyaganova Munira Shukrullayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

иккинчи

70

Matmusayev Mo'sinjon Yusufovich

Жиззах вилояти, Пахтакор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

71

Yernazarova Umitgul Kunniyazovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

эпидемиолог

эпидемиология

олий

72

Praliyeva Gulistan Naurizbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

73

Ruziyev Murot Samadovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

74

Boymurodov Toshturdi Itolmosovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, Кўкдала ҳудудий 2-шифохона

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

75

Imamova Shahlo Sherniyazovna

Қашқадарё вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

76

Duvlayev Dilshod Burxonovich

Самарқанд вилояти, Қўшработ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

77

Uzaqova Naima G'opirovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

78

Tajidinova Muazzamxon Abdurashitovna

Андижон вилояти, Андижон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач энтомолог

тиббий энтомология

иккинчи

79

Xusanova Norbegim Rivojovna

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

80

Qo'ziyeva Xurriyatxon Xudoberdiyevna

Фарғона вилояти, Қува тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

81

Rajapov Baxtiyor Rahimbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

82

Salimova Mohichehra Abduganiyevna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

иккинчи

83

Xolmatova Ra'noxon Kazakboyevna

Фарғона вилояти, Қува тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

84

Turakulov Yokubjon Kudratovich

Жиззах вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

бактериология

олий

85

Soatov Rustam Nodirovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

86

Payziyev Gofurjon Ismoiljonovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

87

Jo'rayev Anvarjon Madaminovich

Фарғона вилоят урология маркази

бактериолог

бактериология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “23” октябрдаги “261” сонли буйруғига 7-илова

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жарроҳлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жағ жарроҳлиги, имплантология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 19 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Otaboyev Jaxongir Zufar o'g'li

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

2

Aripov Sarvar Xurmatillayevich

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

3

Shayunusova Nigora Matsapayevna

Тошкент вилояти, "Дента мед-плюс" масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

4

Qosimov Dilmurod Qobilovich

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

5

Abdurasulova Sevara Temindarovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

6

Sabirov Kadirbay Kazakovich

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

7

Mustafayeva Kamila Furkatovna

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

8

Umarova Dilfuzaxon Aliakbarovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

9

O'sarova Sharifaxon Ergashevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

10

Erkuziyev Jurakuzi Tilovkuziyevich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

11

Xudoyberdiyev Abdulatif Melikuziyevich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

12

Erkaboyev Kabirali Isakovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, 31-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

13

Allamberganova Laylo Xalbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, 7-ҚОП

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

14

Abdullayeva Gulbaxor Xayitbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

15

Berdiyev Eshmurat Buriyevich

Сурхондарё вилояти, Музработ тумани тиббиёт бирлашмаси, 47-ҚОП

стоматолог

умумий стоматология

олий

16

Maxmudova Ra'noxon Latifovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлшамаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

17

Xaydarova Gulzoda Raxmatovna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

18

Axmedova Inobat Rajapovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

19

Raxmonov Xurshid Botirovich

Навоий вилояти, "Навоий Хуршид дента" хусусий корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

20

Raxmonov Xurshid Botirovich

Навоий вилояти, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

21

Satkinov Furkat Baxretdinovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон Касаба уюшмалари Федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Чимён" санаторийси масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

22

Xusanov Ganijon Mamarasulovich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

23

Muxitdinova Risolat Istamovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

24

Eshbayev Abror Nayimovich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

25

Ashurov Jasur Atavullayevich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

26

Mamadiyorov Raxim Sheraliyevich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

27

Fayzullayev Ismatulla

Тошкент шаҳри, "Файз дент" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

28

Seydabdullayev Xamdambek Kuvandikovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

29

Tasheva Durdona Doniyor qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортодонтия

ортодонтия

учинчи

30

Xakimov Rovshan Abduganiyevich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

31

Nodirxonova Malikaxon Orifxon qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортодонтия

ортодонтия

учинчи

32

Ziyayeva Nigora Sadriddinovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

33

Tashpulatova Lolaxon Omonillayevna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

34

Sadikova Mafrat Faxriddinovna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

35

Ismailova Gulnora Nasrullayevna

Тошкент шаҳри, "Дента сервис гарант" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

36

Chesnokova Elmira Adilovna

Тошкент шаҳри, "CHDS-VYTAS" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

37

Abbasova Shodiya Abdulfaridovna

Тошкент шаҳри, "Нафис нур дент" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

38

Xabilova Umida Rustamovna

Тошкент шаҳри, "Луқмон дентал" оилавий корхонаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

39

Yodgarova Nasiba Normaxmatovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

40

Xamidov Shermat Xakimovich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

41

Sag'dullayev Kamoliddin Murodilla o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

дентал имплантолог

дентал имплантология

учинчи

42

Sattorov Aliakbar Tolliboy o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

43

Raxmatullayeva Shaxlo Abdumavlyanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

учинчи

44

Xakimov Tursunmurat Vaxabovich

Тошкент шаҳри, "White everdenta" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

45

Subxanbekov Doniyorbek Nasirbekovich

Тошкент шаҳри, "White everdenta" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

46

Turdiyev Rustam Niyetullayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани, "Дента сервис жақси нийет" оилавий корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

47

Soatov Ilxom Dilshod o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

48

Bozorova Nazira Ravshanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

учинчи

49

Nishonova Dilnoza Shukurovna

Тошкент шаҳри, Республика стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

50

Kariyeva Gulchexra Abdullayevna

Тошкент шаҳри, "Лайло мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

51

Jurayeva Saodat Turdibayevna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

52

Xamrayev Kamoliddinxon Baxriddinovich

Тошкент шаҳри, Республика стоматология поликлиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

53

Raximova Guloram Sadullayevna

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

54

Toxirov Murotali Omonovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

55

Gafurov Zafar Atxamovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

юз-жағ хирурги

юз-жаг жаррохлиги

олий

56

Xodjamuratov Otabek Farxodovich

Хоразм вилояти, вақтинча ишсиз

юз-жағ хирурги

юз-жаг жаррохлиги

учинчи

57

Begimkulova Sobira Raxmonkulovna

Тошкент шаҳри, "Denta med plyus" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

58

Sultanov Umid Xusanovich

Тошкент шаҳар 5-стоматология поликлиникаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

59

Nurullayeva Nilufar Qudrat qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортодонтия

ортодонтия

учинчи

60

Toraxodjayev Fazlitdin Sayfitdinovich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, "Fazliddin dental" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

61

Abduraxmanova Zaxra Turgunovna

Тошкент шаҳар 5-стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

62

Qobilova Nargis Qobil qizi

Тошкент шаҳар 5-стоматология поликлиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

63

Usmanov Ilxam Ikramovich

Тошкент вилоят, Ангрен шаҳри, "Ангрен стом" стоматология клиникаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

64

Fayzullayev Ilxom Nazirrullayevich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, "CFS Tabassum" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

65

Ikramova Dilnoza Sagdullayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 39-оилавий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

биринчи

66

Karimova Nozima Muradjanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

учинчи

67

Zaynutdinova Aziza Abdullayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-болалар стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

68

Najmitdinova Manzura Nasretdinovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

69

Axmadjonov Shuxratbek Esonboyevich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

70

Aliyeva Barno Xabibullayevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

71

Ermatova Zeboniso Ismatullayevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

72

Islamova Rayxona Razilovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

73

Abdullayeva Dilnoza Madaminxodjayevna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани, "Мадил Дента Люкс" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

74

Sadullayeva Irina Olegovna

Тошкент шаҳри, "Дента мед плюс" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

75

Bobaxanov Abdusaid Valixanovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

76

Jumayev G'ulomjon Samandarovich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-болалар стоматология поликлиникаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

77

Sagdiyev Xayotjon Xakimjon o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

78

Hikmatov Tolibjon Nusratovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

79

Xolmatov Oripjon Sharipovich

Самарқанд вилояти, 18836-ҳарбий қисм, ҳарбий тиббий хизмат бўлими

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

80

Salimzanova Sayyora Sayidazimovna

Тошкент шаҳри, Сергели туман тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт стаматолог

терапевтик стоматология

олий

81

Rajabova Nodira Shomuratovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

82

G'iyosov Mamir Maxmudovich

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

83

Rustamov Baxtiyor Sotiboldiyevich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

84

Mirzayev Fayoz Jamolovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

85

Yusupov Siddik Rasulovich

Фарғона вилояти, "Стома люкс сервис" хусусий корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

86

Xodjayev Furkat Tulkunovich

Тошкент шаҳри, "Деликат дент" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “23” октябрдаги “261” сонли буйруғига 8-илова

Пульмонология, фтизиатрия, фтизиохирургия, суяк тизими фтизиатрияси, фтизиоофтальмология, дерматовенерология ва тиббий косметология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 19 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Эмирова Асене Аджиаблаевна

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

дерматовенеролог

дерматовенерология

учинчи

2

Эмирова Асене Аджиаблаевна

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

тиббий косметолог

тиббий косметология

учинчи

3

Xudaynazarov Dilshodjon Maxammadjonovich

Тошкент вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиохирург

фтизиохирургия

иккинчи

4

Tursunov Abduaziz Abdusamadovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

дерматовенеролог

дерматовенерология

учинчи

5

Soloxitdinov Adxam Kobiljonovich

Андижон вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

6

DadajanovUlugbek Yuldashevich

Андижон вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

7

Inoyatov Dilshod Anvarovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган дерматовенерология ва косметология илмий-амалий тиббиёт маркази

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

8

Yorqulov Qudratjon Mutalibovich

Андижон вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

9

Sarimsakov Boxodirjon Muydinjanovich

Андижон вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

10

Azimova Gulchexra Mamadaliyevna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

пульмонолог

пульмонология

олий

11

Karimova Gavxarxon Rashidovna

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

12

Saidov Baxodir Rixsibayevich

Тошкент вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

13

Avazov Tulqin Matnazarovich

Тошкент вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

14

Tagayev Sherali Axmedaliyevich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

15

Ergasheva Nazakat Xujakulovna

Самарқанд вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

16

Chiniqulov Kenjaboy Ulashovich

Самарқанд вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

17

Turayev Uchkun Botirovich

Самарқанд вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

18

Xakimova Gulrux Najmitdinovna

Самарқанд вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

19

Suyunova Gulshan Urakovna

Самарқанд вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

20

Xakimov Mirazim Alimovich

Тошкент шаҳар 3- туманлараро силга қарши кураш диспансери

фтизиоуролог

фтизиоурология

олий

21

Ташметов Хуршидбек Муслимович

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

пульмонолог

пульмонология

иккинчи

22

Sherbekova Rahimajon Yusupovna

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

23

Boltayev Ulugbek Axmedovich

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

иккинчи

24

Abdukodirov Farxod Abdufattayevich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

25

Beshimov Shuxrat Ro'zinazarovich

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-туманлараро тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

иккинчи

26

Egamurodov Musurmon Alikulovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

27

Kuldashev Rustam Ganiyevich

Сирдарё вилоят фтизиатрия ва пульмонология маркази

фтизиатр

фтизиатрия

олий

28

Xudayberdiyev Baxtiyor Abdulatipovich

Сирдарё вилоят фтизиатрия ва пульмонология маркази

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

олий

29

Zoirova Nargiza Sobirovna

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

30

Muzrabbekov Avazbek Anvarovich

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохонаси

фтизиохирург

фтизиохирургия

олий

31

Madjitov Laziz Nuritdinovich

Қашқадарё вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

32

Sharipov Akbar Sultonovich

Қашқадарё вилоят тери-таносил касалликлар диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

33

Esanova Olga Muratovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

34

Saparov Mamarajab Kamalovich

Сурхондарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

35

Kamolova Mavjuda Komilovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

36

Mamajonova Marxaboxon Muminovna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

37

Kayumova Sofiya Abdumuminovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-туманлараро тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

38

Xasanova Yulduz Ubaydullayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-туманлараро тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

39

Sadikova Dilorom Djurayevna

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

40

Dosanova Asya Bakbergenovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-туманлараро фтизиатрия шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

41

Tajimuratova Bibianar Nazarbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот туман тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

42

Oteniyazova Perida Yesbosinovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот туман тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

биринчи

43

Azimjonova Gulnora Erkinovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 3- туманлараро фтизиатрия диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

44

Kasimova Muntazam Utkurovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 3- туманлараро фтизиатрия диспансери

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

олий

45

Abduraxmanov Shuxrat Abdurasulovich

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 4- фтизиатрия диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

46

Xasanova Nazira Nabijonovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

олий

47

Ziyayev Tulkin Erkinovich

Тошкент вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

48

Isakov Zuxritdin Adxamovich

Андижон вилояти, Улуғнор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

49

Saitkulov Abduraxim Sattarkulovich

Сирдарё вилоят фтизиатрия ва пульмонология маркази

фтизиатр

фтизиатрия

олий

50

Raximova Zamira Kadirovna

Қашқадарё вилоят фтизиатрия шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

51

Anvarova Nodira Mirzaumarovna

Тошкент вилоят болалар фтизиатрия сиҳатгоҳи

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

олий

52

Yarlakapov Said Xalikulovich

Сирдарё вилоят фтизиатрия ва пульмонология маркази

фтизиатр

фтизиатрия

олий

53

Yuzbayeva Odinaxon Abdullayevna

Андижон вилоят болалар сил касаллигига қарши санаторийси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

54

Babaxanova Nargis Ibragimovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-фтизиатрия диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

55

Babayans Marina Arshavelevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-туманлараро фтизиатрия диспансери

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

олий

56

Xaydarova Ranoxon Rafikdjanovna

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

57

Tulyaganov Ubaydulla Abdullayevich

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

58

Eshmuradov Xusniddin Irisovich

Тошкент шаҳар фтизиатрия ва пульмонология клиник шифохонаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

59

Rasulov Temur Yarkinovich

Андижон вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

60

Begiyev Jumanazar Ergashovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

61

Adilov Asror Mamatovich

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

62

Urinbayeva Shamsibanu Xasanovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

63

Fatxullayev Azizxon Xabibullayevich

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

пульмонолог

пульмонология

биринчи

64

Rustamova Gavxar Abduxakimovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд ҳарбий госпитали

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

65

Yeshimbetov Ravshanbek Karimbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот туман тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

66

Svirepkina Оlga Aleksandrovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, силга қарши кураш диспансери

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

олий

67

Axmedova Roziyaxon Mashrapovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар фтизиатри

болалар фтизиатрияси

иккинчи

68

Abdukarimov Nigmatilla Saydiganiyevich

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

пульмонолог

пульмонология

олий

69

O'razmetov Shermuxammat Muratovich

Хоразм вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

70

Qarjavov Eshmamat Jumayevich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси, фтизиатрия диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

71

Shaberov Abdilaziz

Сурхондарё вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

72

Chariyev Xushbak

Сурхондарё вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

73

Misirov Baxtiyar Ibragimovich

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

74

Shakurova Albina Ildarovna

Тошкент шаҳри, "Доктор сервис" масъулияти чекланган жамияти

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

75

Shakurova Albina Ildarovna

Тошкент шаҳри, "Доктор сервис" масъулияти чекланган жамияти

тиббий косметолог

тиббий косметология

иккинчи

76

Eshmatov Abdisamat Urinovich

Наманган вилояти, Республика фтизиатрия ва пульмонология "Пахталикўл" сиҳатгоҳи

пульмонолог

пульмонология

олий


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  261
Қабул қилиниш санаси:  23.10.2019
Кўчириб олиш pdf |