X
Логин
Пароль

Оддий куриниш

Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар
Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Бош сахифа

17 июня 2019

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI SOGʻLIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUGI


2019yil“11”06

№ 157

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини

тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган "Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида" ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2019 йилнинг 1 ва 8 июн кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра, малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Гематология, трансфузиология, эндокринология, болалар эндокринологияси ва оператив эндокринология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1 -иловага;

Анестезиология ва реаниматология, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси, экстракорпорал детоксикация, токсикология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Болалар хирургияси, болалар урологияси, болалар кардиохирургияси, неонатал хирургия, офтальмология, болалар офтальмологияси, кўз микрохирургияси, нейроофтальмология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Умумий онкология, болалар онкологияси (кимётерапия), фотодинамик терапия, онкохирургия, болалар онкохирургияси, нур терапияси, онкоурология, онкоофтальмология, торакал онкохирургия, онкопроктология, таянч-ҳаракат аппарат ўсмалари (хирургия), бош ва бўйин ўсмалари, кимётерапия, онкогинекология, маммология, оториноларингология, тиббий сурдология, тиббий фониатрия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Кардиология, интервенцион кардиология, шошилинч кардиология ва кардиореанимация, ревматология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага;

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Тиббий радиология, интервенцион радиология, рентгенология, ультратовуш ташҳиси, компьютер томографияси, магнит-резонанс томографияси, ядро тиббиёти мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага;

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 8-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соглиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги Врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Ахборот-коммуникация технологияларини ривожлантириш Маркази ДУК (Д.Н.Усмонов) ушбу буйруқни Соглиқни сақлаш вазирлигининг веб- сайтига жойлаштирсин.

4. Мазкур буйруқ ижросининг назорати вазирнинг биринчи ўринбосари Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

Вазир

А.Шадманов


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “11” июндаги “157” сонли буйруғига 1-илова

Гематология, трансфузиология, эндокринология, болалар эндокринологияси ва оператив эндокринология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 1 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Axmatkulov Muxamadjon Xayitbayevich

Наманган вилояти, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

2

Musayeva Maxfuza Xamrayevna

Навоий вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

иккинчи

3

Nurullayeva Maryam Bagirovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

иккинчи

4

Sadikova Matluba Abdumalikovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

эндокринолог

эндокринология

олий

5

Ro'ziqulova Gulhayo Sharofutdinovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

6

Abidjanova Maxsuda

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

эндокринолог

эндокринология

олий

7

Bozorboyev Ilhomjon Ismoilovich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

траснфузиолог

траснфузиология

олий

8

Maxmudova Sanabarxon

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1- шифохона

гематолог

гематология

олий

9

Malibayeva Sayyora Abitovna

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

10

Jumaboyeva Shoxnoz Bahodirovna

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

гематолог

гематология

иккинчи

11

G'aniyev Azamat Shodiqulovich

Жиззах вилоят эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

биринчи

12

Xo'jayeva Nasiba Omanovna

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

13

Matyaqubova Zevarjon

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

14

Jumayev Rustam Temurovich

Тошкент шаҳри, Республика қон қуйиш маркази

траснфузиолог

траснфузиология

иккинчи

15

G'aniyeva Irodaxon Toshpo'latovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

16

Shegay Irina Leonidovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1-консультатив диагностика поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

17

Miraxmedova Xayotxon Abdulxapizovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

18

Nurmuxamedov Doniyorbek Baxtiyorovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

19

Azizov Вaxtiyor Alisherovich

Тошкент шаҳри, "Диамед" масъулияти чекланган жамияти

эндокринолог

эндокринология

олий

20

Axmedov Muyassar Kenjayevich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

траснфузиолог

траснфузиология

олий

21

Madazimova Shoxista Abdumajitovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

эндокринолог

эндокринология

учинчи

22

Ruziyev Olimjon Sodikovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндокринолог

эндокринология

олий

23

Markayev Erkin Bakirovich

Сурхондарё вилояти, Музработ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

траснфузиолог

траснфузиология

олий

24

Dushamova Mexribon Shavratovna

Хоразм вилоят эндокринология диспансери

эндокринолог

эндокринология

олий

25

Qarabayev Obidxon Saydullayevich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гематолог

гематология

олий

26

Gafurxodjayev Nimadjon Numanovich

Андижон вилоят қон қуйиш станцияси

траснфузиолог

траснфузиология

олий

27

Sirojiddinova Jamilaxon Ibroximovna

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар эндокринологи

болалар эндокринологияси

олий


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “11” июндаги “157” сонли буйруғига 2-илова

Анестезиология ва реаниматология, болалар анестезиологияси ва реаниматологияси, экстракорпорал детоксикация, токсикология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 1 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Nabiyeva Dilshoda Hafizovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд давлат тиббиёт институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

2

Meliyeva Matlyuba Nematovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд давлат тиббиёт институти клиникаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

3

Raxmankulov Kamil Xudaykulovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

4

Qarshiyev Jumaboy Temirovich

Қашқадарё вилояти, Муборак газни қайта ишлаш заводи таркибидаги тиббий санитария қисми

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

5

Eshqulov Rustam

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

6

Karimov Baxtiyor Raxmonovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

7

Safarov Erkinjon Djurakulovich

Сурхондарё вилоят 2-перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

8

Rajabov Nurbay Suyunovich

Сурхондарё вилоят 2-перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

9

Narzullayev Nasridin Ziyatovich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

10

Tursunov Farrux Maxsutovich

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

11

Valiyev Alisher Abduhalimovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

12

Baklanova Tatyana Valentinovna

Тошкент шаҳри, Республика хирургик ангионеврология ихтисослаштирилган маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

13

Turopov Yorqin Erkinovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

14

Раджапов Абдуғиёз Турдиевич

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

15

Nurumbetov Pulatbay Tlubayevich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, Красногорск шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

16

Tursunov Mengali Abdug'aniyevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

17

Esanov Akmal Abdumalikovich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

18

Sobirov Dilshod Xolmurodovich

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

токсиколог

токсикология

биринчи

19

Yarigina Svetlana Vladimirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

бўлим мудири

экстракорпорал детоксикация

биринчи

20

Umarov Timur Shovkatovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

21

Geldiyev Xolmurod Narmuminovich

Қашқадарё вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Қашқадарё филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

22

Karabayev Tuychibay Tadjimuradovich

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

23

Mangliyeva Aziza Raximbayevna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

24

Ruzikulov Foziljon Bobilovich

Тошкент шаҳар 8- туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

25

Bazarov Behruz Abdigaparovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

26

Kayumova Polina Muxamadiyevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

27

Raxmonova Muazzam Abduxakimovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, тиббий санитария бўлими

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

28

Chaqqonov Mirza Mavlon o'gli

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

29

Astanova Maxfirat Nizomiddinovna

Тошкент шаҳри, Давлат хавфсизлик хизмати ҳузуридаги Чегара қўшинлари ҳарбий госпитали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

30

Abdixakimov Tolib Xabibullayevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

31

Gofurov Muxamadzikir Ibragimovich

Фарғона вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Фарғона филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

32

Kurilo Aleksandr Vyacheslavovich

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

33

Hasanov Usmon Choriyarovich

Тошкент шаҳар 4-клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

34

Axtamov Isroil Ismoilovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

35

Isayev Artikali Usarovich

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

36

Kuchkarova Donoxon Sabitovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

37

Abdusattorov Akmaljon Abdullayevich

Фарғона вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Фарғона филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

38

Mavlanov Shuxratjon Ravshan o'g'li

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий-текшириш институти клиникаси

экстракорпорал детоксикация

экстракорпорал детоксикация

иккинчи

39

Rahimov Sherali Shayimovich

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий-текшириш институти клиникаси

экстракорпорал детоксикация

экстракорпорал детоксикация

иккинчи

40

Arginbayeva Bakit Bisenbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

41

Xolboyeva Gulnoz Baxadirovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

42

Alimov Faxriddin Xushmurodovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

43

Alimov Odil Eshnorovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

44

Ergashev Umurzoq Raximjonovich

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

45

Melkumov Levon Aramovich

Тошкент шаҳар 8- туғруқ комплекси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

46

Masharipov Safar Kurbonboyevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

47

Yakubov Ravshan Mag'ripovich

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

48

Akramov Olimjon Anvarovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

49

Abdullayev Umid Xalitovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

50

Qobilov Abdulaziz Mo'minovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, Красногорск шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

51

Ismailova Zebo Azamovna

Жиззах вилояти, Зомин тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

52

Xolikulova Nigora Xolmamatovna

Тошкент шаҳар 7- клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

53

Eshanov Abdujabbor

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-шаҳар туғруқхонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

54

Azimov Qaxramon Qurbonaliyevich

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

55

Aminova Gulnoza Yakubdjanovna

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

56

Gulyamov Shuxrat Erkinovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

57

Gulyamova Vasilya Maxmudovna

Тошкент шаҳар 7- клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

58

Maxmudov Istam Sharifovich

Бухоро вилоят сил касаллиги диспансери

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

59

Xudjamkulov Abdurazak Muratovich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

60

Xaydarova Siranush Eduardovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

61

Kamalov Sabirjan Akmalovich

Тошкент шаҳар 7- клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

62

Masharipov Tajibay Kurbanbayevich

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

токсиколог

токсикология

олий

63

Yudich Viktoriya Vladimirovna

Тошкент вилоят перинатал маркази

бўлим мудири

анестезиология ва реаниматология

олий

64

Kurbonov Yorkin Tulkinovich

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

65

Zakirov Timur Vladimirovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1- марказий клиник шифохона

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

66

Abduraxmonova Soliya Xolboyevna

Сурхондарё вилояти, Қизириқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

67

Jo'rayev Sattor Murtazoyevich

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

68

Akramova Nozima Aminovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

69

Berdiyev Nodirbek Fayziyevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

70

Kabulniyazov Allayar Baxtiyarovich

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

71

Tulayev Ulugbek Bekmuratovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

72

Allazarov Ulug'bek Sapayevich

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

73

Qarshiboyev Tojiboy Xosilovich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

74

Karimov Umid Ixtiyorovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

75

Kadirov Nariman Miraxmatovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

бўлим бўлими

анестезиология ва реаниматология

иккинчи

76

Yusupov Erkin Tasbaltayevich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий клиник касалхонаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

77

Mamadaliyev Ubaydulla Xabibullayevich

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

78

Bazarova Mukaddas Odinakulovna

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

79

Ergashev Abdumajit Mardiyevich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

80

Karimov Homid Hayotovich

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий маркази, Бухоро филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

81

Jalolov Xushnudjon Axrorovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

82

Kulmatov Baxritdin Abdivaxidovich

Сурхондарё вилоят 2- перинатал маркази

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

83

Abduraxmanov Mavlanjon Mukarramovich

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

84

Bo'taboyev Adxamjon Zakirovich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

85

Ochilov Halim Xayrilloyevich

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Бухоро филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

86

Tursunov Umarjon Muzaffarovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 3-тиббий санитария қисми

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

87

Sharopov Gulmurod Kamolovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

биринчи

88

Gafurov Baxtiyor Zakirovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

89

Nasriyeva Nasiba Xasanovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

90

Xudayberdiyev Nosirjon Ergashevich

Наманган вилояти, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Наманган филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

91

Ziyoviddinov Zokir Muxammadjanovich

Наманган вилояти, Наманган тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

92

Allamberganov Sarsenboy Tursunboyevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қорақалпоғистон филиали

бўлим мудири

токсикология

олий

93

Jo'rayev Shavkat Tilovmurodovich

Қашқадарё вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Қашқадарё филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

94

Tuxtayev Uktam Ergashevich

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

95

Karaboyev Nodirjon Bektemirovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

96

Safarov Gulom Bobomurotovich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани тиббиёт бирлашмаси

анестезиолог-реаниматолог

анестезиология ва реаниматология

олий

97

Barotov Samandar Davlatovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

98

Xaydarov Qambarali Imomaliyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

99

Matkarimov Matkarim Ro'zimbayevich

Тошкент шаҳар 2- болалар жарроҳлик клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

100

Nurullayeva Nigora Abdurashitovna

Тошкент шаҳар 2- болалар жарроҳлик клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

101

Yermonova Shoira Umarovna

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

102

Xaydarova Baxriniso Akbaraliyevna

Тошкент шаҳар 2- болалар жарроҳлик клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

103

Ergashov Jumanazar Yuldashovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

104

Maxdiyev Abduvoris Abduvaxidovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

105

Tursunova Manzura Saydazimovna

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

106

Tillaraximov Muxtorjon Marupovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

107

Shukurova Nasiba Yuldashevna

Тошкент шаҳар 4-клиник шифохонаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

108

Tashxodjayeva Dilbar Sadriddinovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

109

Mo'ydinov Farxod Ergashevich

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

110

Urokova Ra'no Nurtillayevna

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

111

Namozov Mavlon Shoxliyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

112

Mirsadikov Mirshaxid Mirshairovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

113

Fayziyeva Shoira Mexmonovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

114

Raximov Nodir Xamrokulovich

Тошкент шаҳри, Республика болалар кам инвазив ва эндовизуал хирургия илмий-амалий маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

биринчи

115

Ro'zmetov Faxraddin Nurmatovich

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

116

Qurbonov Jamoladdin Xudoyberganovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

117

Gulmanov Erimat Tajimovich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

118

Raximbayev Alimdjan Soatbayevich

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

119

Raxmanov Kuchkarali Mamasoliyevich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

120

Abdukadirov Abdulaziz Abubakirovich

Тошкент вилояти, Республика болалар ортопедияси маркази

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

121

Quralov Eldor Turgun o'g'li

Тошкент вилояти, Республика болалар ортопедияси маркази

бўлим мудири

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

122

Muxitdinova Muxarram Kamilovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

123

Ergasheva Zumrad Nematovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

124

Ibragimov Bobirjon Askarovich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

125

Meyliyev Zafar Baxtiyarovich

Тошкент шаҳри, Вирусология илмий текшириш институти клиникаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

иккинчи

126

Karimov Jafar Hamro-o'g'li

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

127

Abdiyev Sohibjon Sayidovich

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

128

Mo'minov Xusanboy Najimidinovich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий

129

Saidov Batir Suyunovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар анестезиолог-реаниматологи

болалар анестезиологияси ва реаниматологияси

олий


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “11” июндаги “157” сонли буйруғига 3-илова

Болалар хирургияси, болалар урологияси, болалар кардиохирургияси, неонатал хирургия, офтальмология, болалар офтальмологияси, кўз микрохирургияси, нейроофтальмология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 1 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Usmanova Yokutxon Abdujabbarovna

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

2

Abdulxayeva Shaxnoza Ulug'bekovna

Тошкент шаҳри, "BL LAZEROPTIKA" масъулияти чекланган жамияти, "Доктор Максудова инновацион клиникаси"

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

3

Abdunazarov Zoxidjon Abduraimovich

Тошкент шаҳри, "BL LAZEROPTIKA" масъулияти чекланган жамияти, "Доктор Максудова инновацион клиникаси"

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

4

Xadjimuxamedov Bekzod Baxtiyor o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач офтальмолог

офтальмология

учинчи

5

Suleymanov Iskandar Nematovich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-оилавий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

6

Valiyeva Yelena Erikovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 52-оилавий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

7

Pirnazarova Ki'zlargul Allekeevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5-оилавий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

8

Jiyenbayeva Baxtigul Xudaybergenovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Шуманай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

9

Muxanov Shavkat Abduvaliyevich

Тошкент шаҳри, "Sihat Ko'z" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

10

Nizamxodjayev Sharofiddin Zayniddinovich

Тошкент шаҳри, "VIDANTA MEDICAL" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

11

Xo'jayev Yuldashbay

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

12

Xakimova Zulxumor Karimovna

Тошкент шаҳри, "SAIF OPTIMA" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

13

Ismatullayeva Shaxina Abbasxanovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 2-марказий клиник-диагностика поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

14

Abzalova Gulnoza Ravshanovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

15

Alekeyeva Luiza Yuldashbayevna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

16

Zaxritdinova Nargiza Abrorxanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач офтальмолог

офтальмология

учинчи

17

Sagdiyev Jamshiddin Saloxutdinovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач офтальмолог

офтальмология

учинчи

18

Djumanova Nargiza Ismailovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар офтальмологи

болалар офтальмологияси

биринчи

19

Bazarbayev Ilxambay Kazakbayovich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

20

Mansurova Ildiya Karimovna

Тошкент шаҳри, "Контакт линзалар" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

21

Nimatov Mirmuhsin Hidoyatovich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

22

Muzaparov Umid Raxmatillayevich

Тошкент шаҳри, "Sihat Ko'z" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

23

Payzixodjayeva Maxbuba Dilshadovna

Тошкент шаҳар 3-клиник шифохонаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

24

Ishanxodjayeva Farisa Shuxratovna

Тошкент шаҳри, "Sihat Ko'z" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

25

Ilyasov Shoodil Shasaidmagrupovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий- амалий тиббиёт маркази

врач офтальмолог

офтальмология

иккинчи

26

Alidjanov Abdulatif Abdulvorisovich

Тошкент шаҳри, "Шифо-нур эксимер" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

врач офтальмолог

офтальмология

олий

27

Davranova Maloxat Xoshimovna

Қашқадарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач офтальмолог

офтальмология

олий

28

Satimova Raxborxon

Андижон вилояти, Қўрғонтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

29

Shomurodova Hulkar Abduxalilovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

врач офтальмолог

офтальмология

биринчи

30

Xakimova Dilfuza Gulamovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

31

Tuxtasinova Ibodat Alimdjanovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

32

Xakimova Mukaddas Alixanovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

33

Djabborova Saboxon Tursunboyevna

Андижон вилояти, Мархамат тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач офтальмолог

офтальмология

олий

34

Umarov Imamqul Ochilbayevich

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

35

Alimov Muxsinjon Muxtorovich

Тошкент шаҳар 2-болалар жаррохлик клиник шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

биринчи

36

Sadirov Shavkat Miraliyevich

Фарғона вилояти, Сўх тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

37

Mirzayev Mamadiyor Karimovich

Тошкент шаҳар 2-болалар жаррохлик клиник шифохонаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

38

G'oyibov Jamshid Boboqulovich

Бухоро вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

39

Asamov Sultanmurat Raxmatullayevich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

40

Egamberdiyev Boboxon To'rayevich

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи

41

Eshmuratov Azamat Omonovich

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

42

Xidoyatov Jaxongir Suratovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

биринчи

43

Abdukodirov Uktam Sanokulovich

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

44

Xusinov Farhad Kamilovich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

45

Kuchkarov Ravshanbek Xasanbayevich

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

46

Xojimuratov Xonimqul Xojatovich

Жиззах вилояти, Бахмал тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

47

Ahmedov Nurali Turdaliyevich

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

48

Ismatullayev Bahromjon Abdug'ofurovich

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

49

Toshev Bolta Maxmatmurodovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар хирурги

болалар хирургияси

олий

50

Fayziyev Akmal Mirabidovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

болалар хирурги

болалар хирургияси

иккинчи


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “11” июндаги “157” сонли буйруғига 4-илова

Умумий онкология, болалар онкологияси (кимётерапия), фотодинамик терапия, онкохирургия, болалар онкохирургияси, нур терапияси, онкоурология, онкоофтальмология, торакал онкохирургия, онкопроктология, таянч-ҳаракат аппарат ўсмалари (хирургия), бош ва бўйин ўсмалари, кимётерапия, онкогинекология, маммология, оториноларин-гология, тиббий сурдология, тиббий фониатрия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 1 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Muxtarova Maqsuda Fayzullayevna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

2

Kurbanova Durdona Azizovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 14-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

3

Mustafayev Jaxongir Axmadjonovich

Тошкент шаҳри, "Prof med service" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

4

Muratov Xusniddin Srajitdinovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

5

Nazarmuxamedova Nailya Faxruddinovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Миллий телерадио компанияси поликлиникаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

6

Mavlanova Mamlakat Savronovna

Жиззах вилояти, Фориш тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

7

Miralimova Barno Mirdjamalovna

Тошкент шаҳри, "Invivo" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

8

Salimov Toxir Taufikovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

9

Xakimov Rovshan Abdumalikovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

10

Rasulova Nasiba Shavkatovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

11

Nasirxodjayev Akmal Avazovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

12

Sobirov Tulkin Abduvaxidovich

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

13

Umirzaqov Muzaffar Saypillayevich

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

14

Ro'zmetov Ulug'bek Urunboyevich

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

15

Xayrullayeva Dilafruz Botirovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

16

Abdazimov Ikram Ibragimovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

17

Axundjanov Nazim Abidovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

18

Orziyev Sobirjon Xabibulayevich

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

19

Djabbarov Navruz Nardjigitovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

20

Botirov Abdurasul Jumayevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

21

Arabboyeva Saodat Jamoliddinovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

22

Matkarimova Fazilat Ilxomboyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

23

Salimov Shukrulla Maxamadxodiyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

24

Yusupova Zemfira Ubaydullayevna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

25

Abdullayev Gaybullo Fayziyevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

26

Sultanova Vasilya Rashitovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

27

Umarov Raxman Karaxanovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли маркази поликлиникаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

28

Yunusova Dilfuza Erkinovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

29

Arziqulov Raxmatillo Abdurasulovich

Тошкент вилояти, Юқори Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли маркази поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

30

Mamadiyarova Dilrabo Ergashevna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

31

Nashirova Risolat Kelmatovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

32

Lutfullayeva Hilola Umrilloyevna

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

33

Voxidov Nuridin Xikmatovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

34

Choriyev Mavlon Shuxratovich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

35

Urakov Zayniddin Davlatovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

36

Abdullayeva Nodira Muzrobovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

37

Raxmatjonova Durdona Kamaliddinovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

38

Xalmuxamedova Rano Askarovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

39

Amriddinov Xushnud Tolibovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

40

Xamdamova Munira Oblakulovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

41

Maxmudova Dilafruz Maksumovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

42

Ruzikulova Nilufar Ravshanovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

43

Nurimbetova Gulnaz Tanirbergenovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳри, 4-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

44

Babajanova Sapura Aytekovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

45

Xakberdiyeva Gulbaxor Erkinovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

46

Xasanov Erkin Maxammadequbovich

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

47

Atajonov Vali Kalandarovich

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

48

Nasriddinova Ranoxon Salijanovna

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

49

Mansurova Latofat Ibragimovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

50

Panoydinov Adxamjon Saloydinovich

Намаган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

51

Rashidov Muxriddin Erkinovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

52

Xripko Svetlana Gennadiyevna

Тошкент шаҳри, "MDS-Servis" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

53

Axmedova Gulchexra Pulatovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

54

Axmedova Rano Ganiyevna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

55

Abdiaxatov Xotamjon Abdixalimovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

56

Ismoilov Shermat Ubaydullayevich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, "Dilshod denta klass" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

57

Muxammadiyev Vaxid Abdujalilovich

Тошкент шаҳри, "Doktor lor shifo" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

58

Axmedova Saidaxon Maratovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

59

Inogamov Avaz Agzamovich

Тошкент шаҳри, "Prof med service" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

60

Tairov Baxshilla Tuyevich

Бухоро вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

61

Elmuradova Ra'no Xamrayevna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

62

Nishanov Egamberdi Raxmanovich

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

63

Kurbanov Ruzmat Muxammadovich

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

64

Suvankulova Oysara Bozorovna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

65

Kadirov Firuz Usmanovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

66

Sheraliyeva Komila Djurabayevna

Тошкент шаҳри, М. Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

67

Xodjayeva Nigora Sharipovna

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

68

Ismatov Asatilla

Сурхондарё вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Сурхондарё филиали

умумий онколог

умумий онкология

олий

69

Adizov Isroil Shukurovich

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Бухоро филиали

болалар онкохирурги

болалар онкохирургияси

олий

70

Xayitova Anora Tojimuradovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

кимётерапевт

кимётерапия

иккинчи

71

Shermatova Gulchexra Ergashovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

онкогинеколог

онкогинекология

биринчи

72

Nazarov Rustam

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий онколог

умумий онкология

олий


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “11” июндаги “157” сонли буйруғига 5-илова

Кардиология, интервенцион кардиология, шошилинч кардиология ва кардиореанимация, ревматология мутахассисликлари ихтисослашган аттестация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 8 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Alidjanova Nodira Nigmadjanovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

2

Xolmuratov Abduraxman

Жиззах вилояти, Зомин тумани, Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Зомин" санаторийси масъулияти чекланган жамияти

ревматолог

ревматология

олий

3

Ganiyeva Zulayxo Vaxitjanovna

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

кардиолог

кардиология

олий

4

Maxsumova Feruza Minxojitdinovna

Тошкент шаҳри, "Раъно файз медсервис" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

олий

5

Ximaydinov O'tkir Shakirovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

кардиолог

кардиология

биринчи

6

Isxakov Fidrat Fuatovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси кенгаши, даволаш профилактика маркази

кардиолог

кардиология

олий

7

Amonov Adxam Xolikulovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

шошилинч кардиология ва кардиореанимация врачи

шошилинч кардиология ва кардиореанимация

иккинчи

8

Muxammedova Dilnoza Abrorovna

Жиззах вилоят кардиология диспансери

кардиолог

кардиология

иккинчи

9

Achilova Nigora Uktamovna

Тошкент шаҳри, "Эксперт медикал" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

олий

10

Nazarova Dilbar Rustamovna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

биринчи

11

Nakibbayeva Nodira Nishanovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1-марказий клиник шифохонаси

кардиолог

кардиология

олий

12

Israilova Dilmira Mamatraimovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

кардиолог

кардиология

учинчи

13

Nuritdinov Nuriddin Anvarxodjayevich

Тошкент шаҳри, "Доктор лайт" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

иккинчи

14

Samiyeva Gulnora Salimovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

15

Axmedova Luiza Yulduzovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

кардиолог

кардиология

иккинчи

16

Abramova Valentina Ivanovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

17

Abduganiyeva Kunduzxon Burxanitdinovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

кардиолог

кардиология

олий

18

Abdukarimov Shuxrat Abdullaxatovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

шошилинч кардиология ва кардиореани-мация врачи

шошилинч кардиология ва кардиореанимация

олий

19

Yavqochev Yorkin Xusenovich

Тошкент вилояти, "Аксис атлант" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

биринчи

20

Kireyev Vadim Vladimirovich

Тошкент шаҳар 3-клиник шифохонаси

ревматолог

ревматология

олий

21

Formanova Kudratoy Jabbarovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

22

Ashurov Tojimurod Raxmatullayevich

Тошкент шаҳар 6-клиник шифохонаси

кардиолог

кардиология

олий

23

Maxmurova Dilora Maxmurovna

Тошкент шаҳар 6-клиник шифохонаси

кардиолог

кардиология

биринчи

24

Alimova Dilnoza Abdullayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

кардиолог

кардиология

иккинчи

25

Tairova Dilnoza Rustamdjanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

кардиолог

кардиология

биринчи

26

Sotiboldiyeva Muyassar Sharafutdinovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

27

Aripova Madina Shuxratovna

Тошкент шаҳри, "Саҳоватбу" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

биринчи

28

Usmanova Komila Toxirovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

кардиолог

кардиология

учинчи

29

Muxamadkulova Dilshoda Burxanovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

биринчи

30

Ganiyeva Gulnoza Nasimovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

кардиолог

кардиология

иккинчи

31

Xalilova Maxbuba Ismat-qizi

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

кардиолог

кардиология

иккинчи

32

Umarov Bexzod Umirovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

кардиолог

кардиология

биринчи

33

Ibadullayeva Dilnoz Ro'zmetovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-оилавий поликлиника

кардиолог

кардиология

иккинчи

34

Muminova Nigora Anvarovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

кардиолог

кардиология

иккинчи

35

Pirmatova Nigora Viktorovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

кардиолог

кардиология

иккинчи

36

Usmonova Nilufar Abdig'aniyevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

кардиолог

кардиология

биринчи

37

Aliyeva Rimma Rustamovna

Тошкент шаҳри, "Физиомед"масъулияти чекланган жамияти

ревматолог

ревматология

олий

38

Rustamova Nigora Alisherovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 43-оилавий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

39

Myasnik Vladimir Borisovich

Тошкент шаҳри, "MDS servis" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

биринчи

40

Isadjanova Saodat Sabirjonovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

41

Jurayev Baxtiyor Tashmurodovich

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

кардиолог

кардиология

олий

42

Xojiyev Kozimjon Erkinovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

кардиолог

кардиология

иккинчи

43

Shukurova Shaxnoza Shavkat qizi

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

биринчи

44

Jumamuratov Polat Umirzakovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

олий

45

Shovaxabova Nilufar Shanasirovna

Тошкент вилоят ихтисослаштирилган соматика шифохонаси

кардиолог

кардиология

олий

46

Keldibayeva Sayyora Obidovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

кардиолог

кардиология

олий

47

Kasimova Maxfuza Abdusamatovna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

кардиолог

кардиология

олий

48

Karayev Xakimbay Jumabayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

кардиолог

кардиология

тоифа берилмади

49

Mannanova Dinora Akbarovna

Тошкент шаҳри, "Профмедсервис" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

олий

50

Chachanidze Inga Grigorevna

Тошкент шаҳар 5-клиник шифохонаси

кардиолог

кардиология

биринчи

51

Kamolidinov Baxtiyor Zuxridinovich

Наманган вилояти, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Наманган филиали

интервенцион кардиология врачи

интервенцион кардиология

иккинчи

52

Kenjayev Majid Latipovich

Бухоро вилояти, "Латиф кардио мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

олий

53

Shamsiyeva Munisa Muzaffarovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

кардиолог

кардиология

иккинчи


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “11” июндаги “157” сонли буйруғига 6-илова

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 8 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Xudayberganov Zafar Zaripbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

2

Dehqonov Sarvarjon Abdukomilovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

шошилинч хирургия

шошилинч хирург

иккинчи

3

Raxmanov Baxodirjon Jaffaraliyevich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

хирург

умумий хирургия

олий

4

Djalilov Azamat Xalilovich

Қашқадарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

5

Babakulov Mamaradjab Mamanazarovich

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

6

Kadirov Sabir Choyxurovich

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

7

Abduxalilov Mirpolat Tashpolatovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

8

Karabekov Bobir Nasibovich

Жиззах вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

эндоскопист

эндоскопия

иккинчи

9

Madiyev Ravshan Zairovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

хирург

умумий хирургия

олий

10

Raximov Jo'ra Sadillayevich

Қашқадарё вилояти, "Муборак газни қайта ишлаш заводи" масъулияти чекланган жамияти, тиббий санитария қисми

хирург

умумий хирургия

олий

11

Ziyomuddinov Nuriddin Abdullayevich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

12

Qozoqboyev Abdulaziz Ortiqaliyevich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

13

Muratov Aziz Askarovich

Тошкент шаҳри, "Sanofi-Aventis Group" Франция ширкатининг Ўзбекистондаги ваколатхонаси

хирург

умумий хирургия

учинчи

14

Xolmatov Muzaffar

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

15

Muxammadiyev Mufazzalsho Masurovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

16

Mamadaliyev Nodirjon Karimovich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

17

Yakubov Farxod Radjabovich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

18

Xodjayev Ravshan Maxmudovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, шошилинч тиббий ёрдам шифохонаси

хирург

умумий хирургия

олий

19

Kariyev Axmad Sandjarovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, шошилинч тиббий ёрдам шифохонаси

хирург

умумий хирургия

олий

20

A'loxanov Laziz Baxodirovich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

пластик хирург ва микрохирург

пластик хирургия ва микрохирургия

иккинчи

21

Usmanov Baxadir Salimovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

бўлим мудири

ангиохирургия

олий

22

Nadirxanov Farxodxon Xashimxanovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

23

Abdullayev Raxmatulla Xabibullayevich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги Марказий ҳарбий-тиббий комиссияси

хирург

умумий хирургия

олий

24

Urunbayev Mansur Yunusovich

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

25

Jo'rayev Toxir Xusniddinovich

Наманган вилояти, Наманган тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

26

Ruzimatov Shuxratjon Sodikovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

27

Babayev Maxmodmurot Begmurodovich

Қашқадарё вилояти, Нишон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

28

Ruzibayev Ikrom Ozodevich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

29

Rahimov Zafarbek Qurbanbayevich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

30

Israilov Toxir Tadjibayevich

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани, "Clinic Pro" масъулияти чекланган жамияти

эндоскопист

эндоскопия

иккинчи

31

Makkambayev Tuktash Yuldashevich

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

олий

32

Voxidov Abdirashit Eshmamatovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

33

Satimov Alisher Axmedovich

Тошкент шаҳар 7- клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

34

Durdiyev Bazar Kenjayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

35

Ubaydullayeva Alla Sayfullayevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани, "Salus Vita" масъулияти чекланган жамияти

хирург

умумий хирургия

олий

36

Karimov Anvar Ikromovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

37

Kaxxorov Adxamjon Mansurovich

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

38

Ergashev Anvarjon Ibragimovich

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

39

Ruzmetov Allokuli Matyakubovich

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

40

Abdukarimov Doniyor Kuchkarovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

41

Ongdasinov Saparbay Dauletbayevich

Тошкент шаҳар бош тиббий меҳнат эксперт комиссияси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

42

Xolmatov Shuxratbek Taxirjanovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

43

Xakimov Murod Shavkatovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

олий

44

Xolisov Farxod Kamoliddinovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

45

Sharopov Asliddin Nasriddinovich

Тошкент шаҳри, Республика 1-клиник шифохонаси

бўлим мудири

умумий хирургия

биринчи

46

Shatemirov Valiraxim Xajtayevich

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

олий

47

Nurmatov Ilxam Axmedovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

48

Mamaturayev Olim Axmatovich

Жиззах вилояти, Зарбдор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

49

Atabekov Ilxom Rustambekovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

иккинчи

50

Yusupov Xushnud Ramatovich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

51

Jarilkaganov Azamat Tursinbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Кегейли тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

52

Eshov Dilshod Xalikovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

хирург

умумий хирургия

олий

53

Utegenov Erkin Akjigitovich

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

54

Umarov Erkin Sattorovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

55

Elmurodov Karimali Sadinovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

хирург

умумий хирургия

олий

56

Xozirxonov Alisher Nosirovich

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

57

Ramazanov Muxidin Yo'ldoshevich

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

58

Shamsidinov Umarali Abdullayevich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

59

Babojanov Farxot Raximovich

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

60

Bozorov Gulomjon Kurbonovich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

61

Tangriyev Jumaboy Hasanovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

62

Numonov Nodir Nosirovich

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

63

Matyakubov Yunusjan Xalilullayevich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

64

Normuxamedov Sardor Gayratovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

иккинчи

65

Irmatov Sarvar Xikmatillayevich

Тошкент шаҳри, Академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

биринчи

66

Umurzaqov Ilxom

Жиззах вилояти, Дўстлик тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

67

Yavidov Baxtiyar Yangibayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

68

Xolmuratov Islombek Bobayevich

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

69

Xolmatov Umarali Umataliyevich

Тошкент шаҳри, 1- Республика клиник шифохонаси

хирург

умумий хирургия

иккинчи

70

Юнусов Муроджон Хабибуллаевич

Андижон вилояти, Пахтаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

71

Qutliyev Sobir Ramazonovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

72

Dosova Zilola Xamrakulovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

йирингли хирург

йирингли хирургия

иккинчи

73

Raxmonov Dilmurod

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

74

Normamatov Nuriddin Mamatqulovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, 2-тиббий санитария қисми

хирург

умумий хирургия

олий

75

Berkinov Ulugbek Bozorbayevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

олий

76

Parpixodjayev Abdumuxtar Abduvakkasovich

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

77

Abdujalilov Shuxrat Anvarovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

уролог

урология

олий

78

Xamrayev Ixtiyor Astanovich

Тошкент шаҳри, Миробод тумани, "Medicus Centre" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

олий

79

Tursunov Xamzali Botiraliyevich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

80

Rixsiyev Zabixulla Majitovich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 25-оилавий поликлиника

уролог

урология

иккинчи

81

Li Yevgeniy Inokentevich

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани, "Clinic Pro" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

олий

82

Satilov Xabibullo Abdullayevich

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

83

Abdullayev Ulugbek Kamiljanovich

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани, "Prostatalogii" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

олий

84

Yusupov Raximdjon Safarovich

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

иккинчи

85

Kandaxarov Ilxomiddin Raxmatovich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, "Равнақ мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

олий

86

Abdixoliqov Elbek Qudratovich

Қашқадарё вилояти, вақтинча ишсиз

уролог

урология

учинчи

87

Usmanov Rustam Alisherovich

Тошкент шаҳри, "Invivo" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

иккинчи

88

Primov Farxod Adilovich

Самарқанд вилояти, Қўшработ тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “11” июндаги “157” сонли буйруғига 7-илова

Тиббий радиология, интервенцион радиология, рентгенология, ультратовуш ташҳиси, компьютер томографияси, магнит-резонанс томография, ядро тиббиёти мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 8 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Saitnazarov Davronbek Po'latovich

Тошкент вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Тошкент вилоят филиали

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

2

Sodiqov Elbek Baxtiyorovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

3

Ibragimova Dilshoda Rustamovna

Тошкент вилояти, Бўка тумани, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

4

Elmuradova Diloram Mamatovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

5

Avakova Anush Sergeyevna

Тошкент шаҳри, "Doctor DT" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

6

Davletyarova Yelena Viktorovna

Тошкент шаҳри, "Prostotologiya" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

7

Muxamedov Jaxongir Dilmuratovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

8

Rahimova Laylo Maxmudovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

9

Xasanov Marat Xalidovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

10

Axmedov Oleg Feruzovich

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

врач-рентгенолог

рентгенология

биринчи

11

Kattaboyeva Umida Anvarovna

Тошкент шаҳри, "HALOS HAYMED" диагностика клиникаси масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

12

Abzalova Gavxar Maxmadaminovna

Тошкент шаҳар 4-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

13

Abdubayeva Nozima Shuxratovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

14

Busakova Gulnaz Axmedovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-туғруқ комплекси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

15

Sazonova Tatyana Vladimirovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

16

Karimova Namuna Islamovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

17

Нуров Илмурат Xудойбердыевич

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

18

Maxmudova Nasiba Baxtiyorovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

19

Asilbekova Maloxat Azadovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

20

Omonov Azamat Sagdullayevich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

21

Kruglikova Natalya Yevgenevna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

22

Tumasova Mariya Yurevna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

врач радиолог

тиббий радиология

олий

23

Makarova Natalya Evgenevna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон ҳаво йўллари" АЖ, "Ислом Каримов номидаги халқаро аэропорти" тиббий санитария бўлими

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

24

Alimov Muxsinjon Muxtorovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

25

Mufti-zade Sevara Djaxangirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Тошкент шаҳар филиали

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

26

To'rayev Anvar O'ktamovich

Навоий вилояти, Хатирчи тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

27

Muxiddinova Dildora Zayniddinovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

28

Yakovenko Antonina Vladimirovna

Тошкент шаҳри, "Доктор Д" масъулияти чекланган жамияти

врач радиолог

тиббий радиология

олий

29

Sheraliyeva Shaxnoza Abdukarimovna

Тошкент шаҳри, "Фарход-Мадад-шифо" масъулияти чекланган жамияти хусусий клиникаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

30

Shamsutdinova Nazokat Asrorovna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

31

Mamatkulova Xilola Ibadullayevna

Тошкент шаҳри, М. Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

32

Raximova Nilufarxon Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

33

Ochilova Venera Toshpulatovna

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

34

Zohidov Asadulla Akramovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

35

Boltayev Botir Nusratovich

Сурхондарё вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Термиз темир йўл поликлиникаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

36

Eshmurzayev Jaxongir Xujayarovich

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

компьютер томографияси врачи

компьютер томографияси

биринчи

37

Babayarov Alisher Uralovich

Тошкент шаҳри, "МЕД ТАШМИ" хусусий диагностика маркази

компьютер томографияси врачи

компьютер томографияси

иккинчи

38

Raximova Farangiz Rustamovna

Тошкент шаҳри, "SHOX-MED" масъулияти чекланган жамияти

врач радиолог

тиббий радиология

биринчи

39

Adilova Aziza Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, "Nora Medical Center" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

40

Masharipov Isa Kadirberganovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

41

Gadayeva Nilufar Abdigaffarovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

42

Radjabov Dilshod Olimovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

43

Qo'shayev Shahob Shodiyevich

Бухоро вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Бухоро филиали

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

44

Ibragimova Sevara Nurullayevna

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани, "Olandis Eko" хусусий диагностика маркази

врач радиолог

тиббий радиология

иккинчи

45

Gaziyev Erkinjon Olimovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

46

Samandarov Xamdam Xaidbayevich

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

47

Raximova Dilfuza Abduraxmanovna

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

48

Lapasov Xusan Sanakulovich

Жиззах вилояти, Пахтакор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

49

Mirzaaxmedova Rano Mirnaxtayevna

Тошкент шаҳри, "Grand-Asta-Med Servis" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

50

Mamatova Dildora Abrorovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон ҳаво йўллари" АЖ, марказий поликлиника

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

51

Asatidinov Xushmamat Saloxitdinovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани, вақтинча ишсиз

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

учинчи

52

Sоdiqov Elbek Baxtiyorovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

53

Babajanov Abubakir Tursinovich

Тошкент шаҳри, "Doktor Medikal Centre" хусусий клиникаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

биринчи

54

Abdiyeva Muxabbat Choriyevna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекгеофизика" АЖ шифохонаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

55

Artikbayeva Klara Atabekovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани,"Доктор Айболит и друг" хусусий клиникаси

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий

56

Abdullayeva Nilufar Saidkarimovna

Тошкент шаҳри, "Эзгу ният кўп тармоқли тиббиёт маркази" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси врачи

ультратовуш диагностикаси

олий


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2019 йил “11” июндаги “157” сонли буйруғига 8-илова

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2019 йил 8 июнда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Tabibova Muxayyo Sultanmuratovna

Тошкент шаҳар 1- болалар клиник шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

2

Bakirova Karomat Quchqorovna

Тошкент шаҳар болалар руҳий-асаб касалликлар шифохонаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

биринчи

3

Muxsimova Nigora Kamildjanovna

Тошкент шаҳар болалар руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

4

Burganova Zuxra Muxametovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани, 60-махсус мактабгача таълим муассасаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

иккинчи

5

Begmatova Saodat Xalmamatovna

Тошкент шаҳар болалар руҳий-асаб касалликлар шифохонаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

6

Varfolomeyeva Tatyana Aleksandrovna

Тошкент шаҳар болалар руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

7

Xudaybakov Uchkun Samadovich

Тошкент шаҳар болалар руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

8

Hamdamova Maxfuza Axmadovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

иккинчи

9

Alimova Zilola Nigmatovna

Тошкент шаҳри, Юунсобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 50-оилавий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

10

Ganiyeva Lobar Sayfullayevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 44-оилавий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

11

Abdukadirova Ikbol Kamaldjanovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий- маслаҳат диагностика маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

12

Sarimsakova Dono Xasanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

13

Asadullayeva Fayzixon Maratovna

Тошкент шаҳри, Олмозор тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-оилавий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

14

Karimov Odiljon Xadjimirzayevich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар болалар шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

15

Obidov Abdisattor Abdug'opurovich

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

16

Karimova Ma'mura Usmanovna

Тошкент шаҳар болалар руҳий асаб касалликлари шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

17

Bekirova Dilyara Medatovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

18

Shamansurov Shaanvar Shamuratovich

Тошкент шаҳри, "Medical intermed" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

19

Arslanova Galiya Nailevna

Тошкент шаҳри, "Vitamed servis" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

20

Nurmatova Nozima Sadikovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

21

Artikbayeva Gulnara Bazarbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳри тиббиёт бирлашмаси, 1 - оилавий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

22

Avezova Roza Ametovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

23

Yakubova Moxira Abduxamitovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

24

Sayfutdinova Sayyora Raupovna

Тошкент шаҳри, "Первий шаг" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

25

Axmedova Zuxra Abduxalimovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

26

Ismailov Zoxidjon Nurmanovich

Тошкент вилояти, Республика болалар таянч-харакат тизими касалликлари реабилитацияси маркази

бўлим мудири

болалар неврологияси

биринчи

27

Akramxo'jayeva Iroda Xamidovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

28

Ibragimova Saida Yunusovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

29

Xusnutdinova Madina Gazizovna

Самарқанд вилоят кўп тармоқли марказий поликлиника

иглорефлексотера-певт

иглорефлексо-терапия

биринчи

30

Yusupov Sherzad Sabirjanovich

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

31

Boltayeva Gulkamar Shirinovna

Сурхондарё вилоят наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

32

Azizova Dilbar Karimbergenovna

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

биринчи

33

Artikova Zulxumor Ibrogimovna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

нарколог

наркология

олий

34

Pulatov Abdujamshid Abdujamalovich

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

35

Fayzullayeva Lolita Sharofovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

неврология

олий

36

Ismailova Umida Abdukarimovna

Тошкент шаҳри, "Jacksoft medical diagnostics services" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

37

Berdiniyazov Pirnepes

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли поликлиника

невролог

неврология

олий

38

Seitdjelilova Gulnara Enverovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

39

Abdukadirova Sevar Aliyevna

Тошкент шаҳри, "Salus vita" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

40

Qosimova Gulnora Zafarjonovna

Тошкент шаҳри, "Ўзэлектротармоқ" унитар корхонаси, "Ўзбекэнерго" ДАК тиббий санитария қисми

невролог

неврология

олий

41

Zarifbayeva Saida Kamalovna

Тошкент шаҳри, "Ўзэлектротармоқ" унитар корхонаси, "Ўзбекэнерго" ДАК тиббий санитария қисми

невролог

неврология

олий

42

Yakubov Bektemir Ataxanovich

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

43

Tuxliyeva Mavjuda Turayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-оилавий поликлиника

невролог

неврология

биринчи

44

Mirzoyev Javohir Baxodirovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

невролог

неврология

биринчи

45

Abduraxmonov Oybek Xayrullayevich

Андижон вилояти, Шахрихон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

46

Sradjeva Dilnara Tashpulatovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

47

Umarov Jasur Rustamovich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

биринчи

48

Matkarimov Xudashkur

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

49

Axmedov Zakir Ayitbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

неврология

олий

50

Abdurasulova Mahbuba Xabibullayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

51

Karimova Sarbinaz Tolibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

52

Yuldasheva Rano Mamirovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

невролог

неврология

олий

53

Xamrayeva Kumriniso Kaxxorovna

Тошкент шаҳри, "Shifo-dono" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

54

Raximova Sobira Xatamovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

55

Usmonova Barno Muxammadovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

невролог

неврология

иккинчи

56

Abdullayeva Gulshoda Tairovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

невролог

неврология

олий

57

Razikova Sayyora Kabuldjanovna

Тошкент шаҳри, 103-Сергели туманлараро тиббий-меҳнат эксперт комиссияси

невролог

неврология

олий

58

Xaydarova Maxliyo Mamatovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 40-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

59

Muxamedsaidova Iroda Abduvahob qizi

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

невролог

неврология

иккинчи

60

Nazarova Janna Avzarovna

Тошкент вилоят соматик касалликлар шифохонаси

невролог

неврология

олий

61

Yakubova Marxamat Mirakramovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани, "Shox Med Center" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

62

Chorshanbiyev Ozodjon Zokirovich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

бош шифокор

неврология

олий

63

Axmedov Baxtiyor Ubaydullayevich

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани, "Jayron Medservis" хусусий корхонаси

невролог

неврология

олий

64

Ibadullayev Urin

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

65

Byung Jun

Тошкент шаҳри, "Vita med" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

66

Tashkenov Mamatqodir Yunusovich

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

67

Axmedov Ibaydulla Nematjonovich

Андижон вилояти, Қўрғонтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

68

Boymurodova Soxiba Axmedovna

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

69

Botirova Malika Nabiyevna

Сирдарё вилоят уруш ва меҳнат фахрийлари шифохонаси

невролог

неврология

олий

70

Mamadiyev Abdurashit

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

71

Niyazov Mansur Shukurovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

72

Turayev Botir Golibovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

невролог

неврология

олий

73

Naimova Manzura Urunovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

бўлим мудири

неврология

олий

74

Naurizbayev Anuarbek Baltabayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

75

Sultanova Xamida Anarbayevna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳри, "Равшан даволаш маскани" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

76

Odilov Abdujalil Omonovich

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

77

Atabayev Anvar Xaytbayevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

невролог

неврология

биринчи

78

Dadajonov Ravshanbek Murodjonovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани, тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

79

Fozilov Baxodir Zukurovich

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

80

Isakdjanova Umida Saydiaxmadovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

81

Yeshmuratova Gulnaza Baltabayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

невролог

неврология

биринчи

82

Xodjayeva Zulfiya Amangaldiyevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

невролог

неврология

учинчи

83

Usmanova Xafizaxon Anvarovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-шифохона

невролог

неврология

олий

84

Qiyosova Nargiza Umurzoqovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 27-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

85

Gafurjanova Mavluda Ismoilovna

Фарғона вилояти руҳий касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

86

Kadirova Vazira Anvarovna

Тошкент шаҳар 2-руҳий асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

87

Do'sov Abdimurod Xolmurodovich

Сурхондарё вилоят руҳий-асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

88

Samadova Zarina Farxodovna

Самарқанд вилоят рухий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

89

Baxtiyarova Gozel Rashidovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа туман тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

90

Saidov Ma'rufjon Abduqayumovich

Сурхондарё вилоят руҳий-асаб касалликлар шифохонаси

бош шифокор

психиатрия

иккинчи

91

Boltabayev Yunusmuxammad Mamasoliyevich

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

92

Mingbayeva Gulsora Tojiboyevna

Андижон вилояти, Қорасув шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

93

Narekova Saule Koptileuovna

Қорақолпоғистон Республикаси, 1-рухий ва асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

94

Rashidova Gavhar Rasulovna

Сурхондарё вилоят 2-рухий асаб касалликлари шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

95

Qurbonov Hamroqul Xudoyqulovich

Бухоро вилоят руҳий-асаб касалликлари диспансери

бўлим бошлиғи

психиатрия

олий

96

Xaydarova Zulxumor Umarovna

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

97

Xodjayev Nozir Nizamovich

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

98

Xomidov Zafarjon Alijonovich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

99

Kamalova Roza Mirzaxanovna

Қорқалпоғистон Республикаси 1-рухий ва асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

100

Nabiyev Xamroqul Mardonovich

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

101

Nurmetov Nodir Beymatovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

невролог

неврология

иккинчи

102

Isaxanova Saodat Raximovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-оилавий поликлиника

невролог

неврология

олий

103

Mullayev Shomaxmat Nurmuxamatovich

Самарқанд вилоят наркология диспансери

нарколог

наркология

олий


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  157
Қабул қилиниш санаси:  11.06.2019
Кўчириб олиш pdf |