Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида Бош сахифа

09 ноября 2018

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI SOGʻLIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUGI


2018yil“06”11

№ 601

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини

тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган "Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида" ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2018 йил 27 октябр ва 3, 6 ноябр куилари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра малака тоифаси бериш учуи ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага;

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (огиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жаррохдик (огиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жаг жарроҳлиги, имплантология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Фармация мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Ички касалликлар(терапия), аллергология ва иммунология, врачлик меҳнат экспертизаси, гастроэнтерология, гериатрия, диетология, нефрология,

касб касалликлари, реабилитология, курортология, физиотерапия, фитотерапия, даволаш физкультураси, спорт тиббиёти, лазеротерапия ва клиник фармакология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар руйхати 5- иловага;

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар руйхати 6- иловага;

Тиббий радиология, интервенцион радиология, рентгенология, ультратовуш ташҳиси, компьютер томографияси, магнит-резонанс томография, ядро тиббиёти мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар руйхати 7- иловага;

Неврология, бол ал ар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар руйхати 8-иловага;

Соглиқни сақлаш вазирлигининг Андижон давлат тиббиёт институтидаги ҳудудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида неврология, тиббий радиология, ультратовуш текшируви, клиник лаборатория диагностикаси, акушерлик ва гинекология, оториноларингология, офтальмология, андрология ва сексопатология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар руйхати 9-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўгрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Электрон соғлиқни сақлашни ривожлантириш "UZMEDENTFO" Маркази директори (Д.Н.Усмонов) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

4. Мазкур буйруқ ижроси назоратини вазирнинг биринчи ўринбосари Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

Вазир

А.Шадманов

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “6” ноябрдаги “601” сонли буйруғига 1-илова

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 27 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Soxibova Sojida Mustafayevna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

2

Adizov Raxim Tashayevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

3

Xilmatova Tuygunoy Djurayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

4

Kosolapov Vasiliy Leonidovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-болалар шифохонаси

болалар нефрологи

болалар нефрологияси

олий

5

Norov Raxim Nurullayevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

6

Seytnazarova Mirgul Abduxalikovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

7

Bozorova Hafiza Kilichovna

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

8

Botirov Sodiqjon Saataliyevich

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

9

Ma'dixonova Nigora Kaxramonovna

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар кардиоревматологи

болалар кардиологияси ва ревматологияси

иккинчи

10

Yusupov Murodjon Urinboyevich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

11

Salaxitdinova Nigora Amritdinovna

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

12

Kuliyeva Redjepay Sanakuliyevna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

13

Shaimova Dilfuza Yasharjanovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

14

Kadirova Lola Sherbekovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

15

Umurzakova Soxibaxon Fozilovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

16

Mamajonova Maxfuzaxon Xolmurodovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар кардиоревматологи

болалар кардиологияси ва ревматологияси

олий

17

Kayumova Xomida Umurzakovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

18

Jumabayeva Bazarxan

Қорақалпоғистон Республикаси, Шўманай тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

19

Kalabaeva Dina Amangaliyevna

Қорақалпоғистон Республикаси болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

20

Sabirova Kalish Utarbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

21

Tuychiyeva Manzura Yulchiyevna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт биралшмаси

болалар нефрологи

болалар нефрологияси

олий

22

Axmadaliyeva Iqboloy Kipchakovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт биралшмаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

23

Karabayeva Gulshat Oktyamovna

Тошкент вилояти, Юқори Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

24

Narziyeva Xushvax Astanovna

Бухоро вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар кардиоревматологи

болалар кардиологияси ва ревматологияси

олий

25

Tojiyev Parda Anorovich

Сурхондарё вилояти, Қизириқ тумани тиббиёт биралшмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

26

Tursunov Abduqaxxor Barakayevich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси, туғруқ бўлими

неонатолог

неонатология

олий

27

O'rinov Fazludin Yokubovich

Навоий вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар кардиоревматологи

болалар кардиологияси ва ревматологияси

биринчи

28

Amirov Akmal Baxriyevich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

29

Voxidov Abduvaxob Mannapovich

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар кардиоревматологи

болалар кардиологияси ва ревматологияси

олий

30

Voxidov Abduvaxob Mannapovich

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

31

Zaripova Dilrabo Yusupovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

32

Gaybiyeva Shaxnoz Abdulloyevna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

33

Bozorova Musalam Rizayevna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

34

Qodirova Dilfuza Ikramovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

35

Adxamjonova Manzura Muxammadjonovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт биралшмаси

педиатр

педиатрия

олий

36

Mirazizova Iroda Mirazizovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологияси

учинчи

37

Xolmurzayeva Dilorom Bozorboyevna

Сирдарё вилояти, Ховос тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

38

Yuldasheva Muslima Alisherovna

Тошкент шаҳар 4-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

иккинчи

39

Yuldasheva Dilfuza Safobekovna

Тошкент шаҳар 4-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

40

Malikova Sayyora Bekpulatovna

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

41

Suleymanova Botakuz Usmanovna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

42

Raximova Mukaddas Zaidovna

Тошкент шаҳри, "Ишонч таҳлил сервис" масъулияти чекланган жамияти

педиатр

педиатрия

олий

43

Djuraboyeva Sevara Vasilevna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Йўл болалар шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

44

Xalilov Tolib Jurayevich

Бухоро вилоят, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

45

Nasimova Zulfiyaxon Abdullayevna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

46

Achilova Nargiza Abduvakilovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

47

Karimova Nailya Saydaliyevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

48

Jalilova Matluba Abdumutalovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

49

Tursunova Shayera Maxsutaliyevna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

50

Xojimatova Faragatxon Nabiyevna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

51

Rozikov Numan Maxkamovich

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

52

Холматова Хуснияхон Ратибовна

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

53

Musayeva Xakima Faziljanovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

54

Ergasheva Iroda Tashpulatovna

Сурхондарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

55

Atayeva Mavjuda Raximovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

56

Abduraimova Dilshodaxon Yusupovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

57

Xushmuratov Farmon Xalilovich

Самарқанд вилояти, Нуробод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

58

Nazarova Dilorom

Жиззах вилояти, Зарбдор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

59

Saydaxmedova Mashkura Fazilovna

Тошкент шаҳар 3-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

60

Klicheva Dilaram Janibekovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

61

Xoshimova Gulnora Sobirjonovna

Фарғона вилояти, Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

62

Toshmatova Mukimaxon Xasanovna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

63

Буриев Нармумин Абраматович

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

64

Xodjayeva Bashorat Batirovna

Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

65

Gulamova Maxbuba Toshpulotovna

Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

66

Inagamova Lola Shavkatovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

67

Soxibova Sayyora Salimovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

68

Saidova Lyubat Boltayevna

Бухоро вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

69

Pyak Yelena Ilinichna

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

70

Narmatov Xusan Tag'ayevich

Қашқадарё вилояти, Деҳқонобод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

71

Xusainova Dinara Sidikovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологияси

биринчи

72

Turabayeva Nasibat Abdullayevna

Наманган вилояти, "Чортоқ" болалар сиҳатгоҳи

педиатр

педиатрия

олий

73

Rozikova Marxabo Solikovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

74

Yuldasheva Shukurjon Pulatovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар кардиоревматологи

болалар кардиологияси ва ревматологияси

биринчи

75

Suyunov Saidmurod

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

76

Sultanov Qudrat O'rinbayevich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

77

Raxmanova Zulfiya Muminovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

78

Babadjanova Muxabbat Azatovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

79

Vakkasova Lola Muxtardjanovna

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологияси

олий

80

Tulyaganova Gulnora Maratovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

81

Maxdiyev Abduvoris Abduvaxidovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

82

Abdushbayeva Umida Shafkatovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

83

Xaydarova Lola Rustamovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

педиатр

педиатрия

олий

84

Abdumajidova Dilfuza Tashtemirovna

Сирдарё вилояти, Янгиер шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

85

Davlatova Nargiza Baxodirovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

86

Safarov Baxtiyor Norovich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

87

Saidmurodova Dilorom Sirojevna

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

88

Aslamova Sanobar Baxronkulovna

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

89

Xandalova Go'zalxon Karimovna

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

90

Ramazonova Xabiba Xafizovna

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

91

Ibragimova Manzuraxon Raximjonovna

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

92

Safarova Anarxol Xurramovna

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

93

Xalliyeva Nargiza Shaturdiyevna

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

94

Sulaymonov G'ayratjon Tursunovich

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

95

Sabirova Feruza Badritdinovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар кардиоревматологи

болалар кардиологияси ва ревматологияси

олий

96

Karimova Gulnora Abduyakinovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

97

Maxammadiyeva Mukaddam Kuldashevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

98

Хамроева Нигора Жумаевна

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

99

Хайитов Худойназар Файзуллаевич

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

100

Pulotova Matluba Mamurovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

101

Davlatov Alimbay Raximbayevich

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

102

Maxsudov Baxodir Giyasovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

педиатр

педиатрия

учинчи

103

Atamuratova Gulstan Ibragimovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

104

Atoyeva Zulfiya Abdulloyevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

105

Rejabova Gulg'uncha Salijanovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

106

Babadjanova Xursanoy Melibayevna

Фарғона вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

107

Yuldasheva Saodat Babaxanovna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

108

Eshanxujayev Dilshadbek Adilovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

109

Sharipova Zulxumor Mo'ydinovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

110

Ashurov Ilyosjon Mirzayevich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

111

Xaydarov Avazbek Akbarovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

112

Abduraxmanov Adxam Nabidjon o'g'li

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 6 ноябр даги “601” сонли буйруғига 2-илова

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 27 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Уринов Шермухамаджон

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

2

Turabekov Nurjan Nuraliyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

нейрохирург

нейрохирургия

иккинчи

3

Karayev Batir Yuldashbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

4

Ibragimov Baxtiyor Musajonovich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси, шошилинч тиббий ёрдам бўлими

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

5

Солиев Шерзодбек Сатторович

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

6

Xusanov Orifjon Olimjonovich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

7

Egamnazarov Sodiqjon Xoliqovich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

8

Kurbanov Anvar Tuychiyevich

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

9

Ibragimov Sayfulla Xamidullayevich

Тошкент шаҳри, Ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

10

Rasulov Shavkat Orzikulovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

нейрохирург

нейрохирургия

иккинчи

11

Avezov Ramazon Puttiyevich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

12

Avezov Abror Ramazonovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

13

Xojimatov Muzaffar Abdumalikovich

Тошкент вилояти, Бектемир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

14

Pulatova Klara Karimovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

15

Norqizilov Baxtiyor Xalilovich

Қашқадарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

16

Masaidov Soyibjon Saydullayevich

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

17

Tajibayev Kasimjon Tajibayevich

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

18

Toshpulotov Adham Raxmonovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

19

Saliyev Jumabek Baliyevich

Жиззах вилояти, Фориш тумани тиббиёт бирлашмаси, тез тиббий ёрдам бўлими

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

20

Soatov G'anisher Arziqulovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

21

Madaminov Alisher Askarovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси, шошилинч тиббий ёрдам бўлими

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 6 ноябр даги “601” сонли буйруғига 3-илова

Умумий стоматология, терапевтик стоматология, болалар хирургик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси, болалар терапевтик стоматологияси, ортопедик стоматология, ортодонтия, жарроҳлик (оғиз бўшлиғи) стоматологияси ва юз-жағ жарроҳлиги, имплантология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 27 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Mirxayidov Miraziz Mirxoliq o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

2

Mirbabayeva Muxabbat Maratovna

Тошкент вилояти, "Дармон дентал" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

3

Mirzaxodjayev Saidxo'ja Ibroxim o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

4

Xodjayan Alisa Yurevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортодонт стоматолог

ортодонтия

учинчи

5

Umurzaqov Furqat Abdumo'min o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

юз-жағ хирурги

юз-жағ хирургияси

учинчи

6

Sadikov Saidakmal Saidivaliyevich

Тошкент шаҳри, "Мегамед универсал" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

7

Tilakov Xolmamat Murodovich

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

8

Mamedova Svetlana Ivanovna

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

9

Sodiqov Bekzod Rustambek o'g'li

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

10

To'xtasinov Abrorjon Axmadjonovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

11

Abduraxmonov Abdujambul To'xtanazarovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

12

Salimova Farog'atxon Turdialiyevna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

13

Raxmatullayeva Nodira Shuxratovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 5-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

14

Avliakulov Sabirjan Durdikulovich

Тошкент шаҳри, Сергели тумани, "Абдулла ота сулоласи" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

биринчи

15

Xalmanova Malika Anvarovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

16

Avdullayev Baxtiyor Qangel o'g'li

Жиззах вилояти, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

17

Tairov Izzatulla Tolkinovich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

18

Fazilova Diyora Fayzullayevna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани, "Диёра-Афзал-шифо" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

19

Razakov Farxod Abdumalikovich

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

20

Yakubova Feruza Abduvarisovna

Тошкент шаҳри, "Эстетик дентистри" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

21

Raximbayev Marat Muratbekovich

Тошкент шаҳри, "Лидер стом сервис" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

22

Quvondiqov Joxongir Xolboyevich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

23

Bahodirov Rasul G'ayrat o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

24

Ganiyev Abduvaxab Baxodirovich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

25

Inoyatov Shoxrux Baxrom o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

26

Karimov Raxmatullo Maxamadjon o'g'li

Андижон вилояти, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

27

Umurqulov Baxtiyorjon Omonovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

28

Mukimov Ikbol To'lqinovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

29

Nazarov Saloydin Aloydinovich

Наманган вилоят стоматология поликлиникаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

30

Xvan Marina Xaritonovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

31

Astanova Nodira Munosibovna

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

32

Baykobilov Eshdavlyat Abdilbakiyevich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт биралашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

33

Begmatov Rustam Tursunovich

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

34

Xafizova Marxamatjon Tursinbayevna

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, 48-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

35

Normirzayeva Extibor Tojiboyevna

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, Мирзаобод ҚВП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

36

Mirzidinov Aleksandr Kasimovich

Тошкент шаҳри, ""Эстимед" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

37

Raxmanberdiyeva Nodira Abdukadirovna

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

38

Kambaraliyeva Shaxnoza Abduraxmatovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

39

Tokareva Yuliya Gennadiyevna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

40

Muminov Jamshid Shuxratovich

Жиззах вилояти, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

41

Toshpulatov Hamroqul Orziqulovich

Жиззах вилояти, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

42

Nurov Muzaffar Ziyadullayevcih

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

43

Ruziyeva Saodat Ergashevna

Тошкент шаҳар 1-стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

44

Nurullayeva Maqsuda O'ktamboyevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

45

Axmedjanova Zuxra Akbarovna

Тошкент шаҳри, "Биодент плюс" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

46

Narziyev Kobil Bozorovich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

47

Abirova Sanobar Absalomovna

Тошкент шаҳри, "Стома лайт" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

48

Tursunkulov Xamrokul Baxtiyorovich

Жиззах вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Зомин санаторияси" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

49

Rasulov Kozimdjon Kuddusovich

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

50

Qodirov Narcha Xurramovich

Самарқанд вилоят силга қарши кураш диспансери

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

51

Mamadjanova Sevar Tadjibayevna

Тошкент шаҳри, "Grand Lux Partner" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

52

Boltayeva Mohinur Baxtiyorovna

Тошкент шаҳри, "Белладонт"хусусий фирмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

53

Abdusattarova Nigara Abdujabbarovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

54

Xamrayeva Sayara Adilbayevna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

55

Xashimov Mirjamol Axmedjanovich

Тошкент шаҳри, "Супер дента мастер" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

56

Xojamova Maxliyo Karimovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

57

Sagdullaxodjayeva Gulchexra Abdukaxorovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

58

Azamova Gulzoda Zayniddinovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

59

Omonova Guliston Nematovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

60

Abdusalomov Shoxrux Xoshimjon o'g'li

Фарғона вилояти, вақтинча ишсиз

хирург стоматолог

хирургик стоматология

учинчи

61

Yuldasheva Rano Tashxodjayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 5-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

62

Urunbayev Javlon Ismatillayevich

Тошкент шаҳар 1-стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

63

Мирзаева Нодира Боймановна

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

64

Ishonqulov Amirqul

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

65

Saydaliyev Muxiddin Nizomiddin o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

66

Mamajonov Abduqaxor

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

67

Aliyev Abdulqodir Moxirsher o'g'li

Тошкент шаҳри, "Тўртинчи" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

иккинчи

68

Yelximova Larisa Pavlovna

Тошкент шаҳри, "Садаф ком" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

69

Xojiyev Xayrullo Fayzulloyevich

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

70

Xoliyarova Matluba Sultanovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

71

Raxmonova Hayotxon Dumonovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

72

Jambilov Ravshanbek Sotvoldiyevich

Андижон вилоят стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

73

Tulyakova Dilafruz Kurbabayevna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

74

Razikova Shoxida Turgunovna

Тошкент шаҳар 1-стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

75

Islamova Nodima Ataxanovna

Тошкент шаҳар 1-стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

76

Maxkamova Vasila Xakimovna

Тошкент шаҳар 1-стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

77

Musayeva Mukaddas Irmatovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

78

Alimxodjayeva Umida Baxadirovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

79

Abduyusupova Kamola Mirvaliyevna

Тошкент шаҳри, "DC Fortis medical" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

80

Muxamedjanova Guzal Toxtasinovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

81

Safayeva Shaxnoza Baxramovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

82

Sabitova Munavvara Xamitovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

83

Mirzabayev Timur Taxirovich

Тошкент шаҳар 1-стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

84

Ubaydullayeva Nigora Ilyasovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 6-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

иккинчи

85

Axmedov Abdurasul Shukurullayevich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

86

Dadajanova Napiza Irgashevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

87

Saydazxanov Aziz Akbarxanovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

88

Soliyeva Baxora Ummatovna

Жиззах вилоят ихтисослаштирилган болалар стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

89

Aripova Obida Bakirovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон шаҳри, "Оҳангарон медикал сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

90

Saidov Azamat Azimovich

Бухоро вилоят болалар стоматология поликлиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

олий

91

Jurayev Yunusjon Nurxonovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

92

Davlatova Sofiya Mamasoliyevna

Самарқанд вилоят стоматология поликлиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

93

Mansurova Xurriyatxon Xadjiyevna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

94

Amanov Nartaji Xolturayevich

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

95

Urazaliyev Mirxamid Abdukadirovich

Тошкент вилояти, "Маржон дента" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

96

Jalalxanov Dilshod Xakimjonovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳри, "Янгиобод дентал сервис" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

биринчи

97

Ganiyeva Dinara Nadjatovna

Тошкент шаҳар 2-стоматология поликлиникаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

98

G'ulomov Anvar Shokirjon o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

99

Amonov Xayrullo Marifovich

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

100

Usmonov Bahodir Subhonovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани, "Анварбек Неъматбек сервис" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

101

Zakirov Rustam Sharafovich

Фарғона вилоят болалар стоматология поликлиникаси

ортодонт стоматолог

ортодонтия

олий

102

Adilova Feruza Alisherovna

Тошкент шаҳри, Тошкент давлат стоматология институти клиникаси

болалар терапевт стоматологи

болалар терапевтик стоматологияси

биринчи

103

Xojimurotov Sardor Baxtiyor o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

104

Qobiljonov Umidjon Shavkat o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

105

Shaxobudinova Guzal Maxmudovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

106

Mirabidova Kamola Maxamatovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

107

Kurbanova Dilfuza Djalolovna

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

108

Xaliullina Svetlana Gennadiyevna

Тошкент шаҳри, "Стома мир" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

109

Komolyatova Lyudmila Damirovna

Тошкент шаҳри, "Family dental" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

110

Maxmudova Guldona Axmedovna

Самарқанд вилояти, Ургут тумани, "Асибек нур стома сервис" хусусий корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

111

Beletskaya Yuliya Yurevna

Тошкент шаҳри, "Дентал люкс" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

112

Umarov Mamadali Usmanovich

Тошкент вилояти, Қуйи Чирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

113

Raxmanova Sarvar Toshpo'latovna

Бухоро вилояти, Жондор умани тиббиёт бирлашмаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

114

Narkobilov Abdigaffar Xaliyarovich

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-ҚОП

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

115

Kipchakbayev Jamal Tashkenbayevich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳри, "Янгиобод дентал сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

биринчи

116

Kamalova Feruza Rahmatilloyevna

Бухоро вилоят болалар стоматология поликлиникаси

юз-жағ хирурги

юз-жағ хирургияси

олий

117

Qoymanova Manshuk Izturg'anovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

118

Kamilova Nilufar Elzod qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

119

Ro'zmetov Rasulbek Ozodovich

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург стоматолог

хирургик стоматология

олий

120

Dadajanov G'ayrat Nurmatovich

Тошкент шаҳри, "Нур стом плюс" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

121

Axmedov Olim Mansurovich

Тошкент шаҳри, "Omax-stom" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

122

Latipov Ubaydullo Sunnatilla o'g'li

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

умумий стоматолог

умумий стоматология

учинчи

123

Kapustina Yelena Yurevna

Тошкент шаҳри, "Стома мир" хусусий корхонаси

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

124

Maxmudova Dilbar Kadirjanovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

125

Fozilov Uktam Abdurazzoqovich

Бухоро вилоят болалар стоматология поликлиникаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 6 ноябр даги “601” сонли буйруғига 4-илова

Фармация мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 27 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Bulanova Olga Aleksandrovna

Фарғона вилоят урология маркази

провизор

фармация

биринчи

2

Abdullayeva Matluba Abdixanovna

Тошкент вилояти, Бекобод шаҳар тиббиёт бирлашмаси

провизор

фармация

биринчи

3

O'rmonova Muxabbat Giyasovna

Тошкент вилояти, Бекобод шаҳар тиббиёт бирлашмаси, "Металлург" шифохонаси

провизор

фармация

биринчи

4

Bakoyeva Feruza Istamovna

Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

провизор

фармация

олий

5

Teshayeva Lola Saidovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

провизор

фармация

олий

6

Naimova Muyassar Muxsinovna

Бухоро вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

провизор

фармация

олий

7

Mambetova Kaljan Yerkibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси болалар юқумли касалликлар шифохонаси

провизор

фармация

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 6 ноябр даги “601” сонли буйруғига 5-илова

Ички касалликлар(терапия), аллергология ва иммунология, врачлик меҳнат экспертизаси, гастроэнтерология, гериатрия, диетология, нефрология, касб касалликлари, реабилитология, курортология, физиотерапия, фитотерапия, даволаш физкультураси, спорт тиббиёти, лазеротерапия ва клиник фармакология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 3 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Ochilov Shuhrat Sharipovich

Бухоро вилояти, Пешку тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

2

Urmanova Gulnoza Raximovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, Санатор-курортлар бошқармаси, "Чинобод" санаторийси акциядорлик жамияти

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

иккинчи

3

Kuldasheva Marhabo Ramazanovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани 2-болалар ва ўсмирлар спорт мактаби

спорт тиббиёти врачи

спорт тиббиёти

иккинчи

4

Narmetova Gulandom Jumanazarovna

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

5

Shadixodjayeva Fazilat Muxsutxonovna

Тошкент шаҳри, Республика ўсмирлар олий спорт маҳорати мактаби

спорт тиббиёти врачи

спорт тиббиёти

иккинчи

6

Абдураимов Ойбек Неъматжан улы

Тошкент шаҳри, "Остеомед" хусусий клиникаси

реабилитолог

реабилитология

учинчи

7

Sidikxodjayev Alisher Kudratullayevich

Тошкент шаҳар нефрология шифохонаси

нефролог

нефрология

олий

8

Yuldashev Iskandar Zakirovich

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

нефролог

нефрология

олий

9

Azizov Sabit Kurbanovich

Тошкент шаҳар нефрология шифохонаси

нефролог

нефрология

олий

10

Zakirov Djurat Fatixovich

Тошкент шаҳар нефрология шифохонаси

нефролог

нефрология

олий

11

Buriyev Abduraxmon Tojibayevich

Тошкент шаҳар нефрология шифохонаси

нефролог

нефрология

олий

12

Jumanova Xusnida Abdusalomovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги марказий поликлиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

13

Abdurasulova Nigora Atajanovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

14

Sherbekova Gulchexra Yaxshiboyevna

Бухоро вилоят 21-туманлараро тиббий меҳнат экспертизаси комиссияси

эксперт-терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

15

Tadjibayeva Dilfuza Olimovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

16

Akbarova Dilzada Madaminovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

17

Tashbayeva Shirin Zakirovna

Самарқанд вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 4-тиббий санитария қисми

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

18

Dyakov Vladimir Dmitriyevich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳри, " Dyakov Vladimir med " масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

биринчи

19

Sidikova Feruza Yakubxodjayevna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

20

Madraximova Gulmira Xudoyberdiyevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

21

Qodirova Nargiza Baxodirovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

даволаш физкультураси врачи

даволаш физкультураси

учинчи

22

Dolimova Umidaxon Xasildjanovna

Андижон вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

олий

23

Rasuleva Dilfuza Shaislamovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

24

Risbekova Pardagul Tastanovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

25

Abdiraxmonov Olim Aminovich

Қашқадарё вилояти, Касби тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

физиотерапевт

физиотерапия

олий

26

Мусаев Шадибай Шакирович

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

27

Palvanova Gulnara Xalmuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

28

Muratova Gavxar Sagdullayevna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, Ўзбекистон Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, Санатор-курортлар бошқармаси, "Ботаника" санаторийси масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

29

Nuritdinova Malika Djalolitdinovna

Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1-марказий консультатив диагностика поликлиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

30

Nuritdinova Malika Djalolitdinovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

учинчи

31

Saipova Gulnoza Abdujalilovna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

32

Конвиссер Михаил Хононович

Тошкент шаҳри, "Дармон сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

33

Xalmuratov Xalikul Ishkabilovich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

физиотерапевт

физиотерапия

олий

34

Jalilov Alijon Valiyevich

Андижон вилоят ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб интернати тиббий бўлими

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

35

Turdiyev Parda Xamidovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

аллерголог

аллергология

олий

36

Artikova Farogat Turopovna

Жизах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

37

Xasanova Barno Soatovna

Жизах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

физиотерапевт

физиотерапия

олий

38

Dadaxonov Baxodir Raximovich

Наманган вилоят жисмоний тарбия ва спорт бошқармаси, Наманган шаҳар 2-болалар ва ўсмирлар спорт мактаби

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

39

Nazarov Xojimurod Utamovich

Жизах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

40

Qurbonova Q'oydinisa

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, 51-ҚОП

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

41

Kattabayeva Xadicha Dadadjanovna

Тошкент вилояти, Юқоричирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

42

Gofman Valentina Fedorovna

Тошкент вилояти, "Хумсонбулоқ" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

олий

43

Jurayev Shodmon Xudoyarovich

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани, "Термиз марвариди санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

биринчи

44

Рузибаева Санобар Икрамовна

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

даволаш физкультураси врачи

даволаш физкультураси

олий

45

Xaydarova Malika

Сурхондарё вилояти, "Жайронхона" тиббий реабилитация ва физиотерапия давлат унитар корхонаси

физиотерапевт

физиотерапия

олий

46

Normurodova Mamlakat Axmedovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

47

Karjauova Bakit Kalmurzayevna

Бухоро вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 5-тиббий санитария қисми

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

48

Nurmatova Norjon Baxronovna

Навоий вилояти, Кармана тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

49

Akromxodjayeva Dilfuza Shakadirovna

Тошкент шаҳар нефрология шифохонаси

нефролог

нефрология

олий

50

Babadjanova Yulduz Xusanovna

Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 2-марказий консультатив диагностика поликлиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

51

Samatova Saida Baratovna

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

52

Raxmankulova Aysanam Raufovna

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

53

Ikramova Gulchexra Xakimovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

54

Madenova Gulshat Kalmuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

55

Axmedova luiza Gayratovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги марказий ҳарбий госпитали

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

56

Begjanova Tamara Allaniyazovna

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

57

Sharopova Moxigul Tolipovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария қисми

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

58

Oripova Nodira Xikmatovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

59

Kamolova Mamlakat Ibragimovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария қисми

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

60

Isametdinova Zebo Salaxetdinovna

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

61

Do'sanova Dilfuza Rashidovna

Бухоро вилояти, Пешку тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

62

Arziyev Sherali Shovruqovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

физиотерапевт

физиотерапия

иккинчи

63

Avliyoyeva Zebiniso Iskandarovna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

64

Avezova Xalima Abdullayevna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси, 39-оилавий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

65

Avezdjanov Muxamedjan Inoyatovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

нефролог

нефрология

олий

66

Ikramova Mukaddasxon Madaminovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

67

G'aybullayeva Feruza Baxshilloyevna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

олий

68

Xafizova Tuxtaxon Yaxyayevna

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

олий

69

Xudoyarov Tolib Abdixalikovich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

70

Muzaffarov Shuxrat Urinovich

Самарқанд вилояти,Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

71

Zavqiyev G'olib

Самарқанд вилояти, 59-сонли Пастарғом туманлараро тиббий-меҳнат экспертиза комиссияси

эксперт-терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

72

Raximov Obbos Ilyasovich

Тошкент шаҳар 6-клиник шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

73

Alikulova Oynaxol Xo'janazarovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, туғруқхона бўлими

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

74

Shodmonova Aziza Hamdamovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

75

Исматова Гулбаҳор Савридиновна

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

76

Alyaviya Feruza Anvarbekovna

Тошкент шаҳри, "Доктор Д" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

77

Yuldasheva Shoiraxon Umarovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

78

Бакирова Дилфуза Уктамовна

Тошкент шаҳри, "Аскар тиб сервис" масъулияти чекланган жамияти

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

иккинчи

79

Xushvaktov Yorkul Mirzapbayevich

Самарқанд вилояти 63-сонли фтизиатрия тиббий-меҳнат экспертиза комиссияси

эксперт-терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

80

Umarov Isroiljon Jakbaraliyevich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

81

Kuybakarov Baxriddin Q'oshboqovich

Жиззах вилояти, Дўстлик шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

82

Abduraxmanova Dilfuza Abduxamidovna

Тошкент шаҳар 7-туғруқ комплекси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 6 ноябр даги “601” сонли буйруғига 6-илова

Умумий хирургия, кардиохирургия, абдоминал хирургия, колопроктология, трансплантология, пластик хирургия ва микрохирургия, торакал хирургия, йирингли хирургия, урология, андрология ва сексопатология, эндоурология, хирургияда лазерли технологиялар, оператив-диагностик эндохирургия (профиллар бўйича), ангиохирургия, эндоскопия, шошилинч тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 3 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Sharofiddinov Firuz Narzidinovich

Фарғона вилояти, Сўх тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

биринчи

2

Madaminov Azad

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

3

To'rayev Xamidjon Ikromovich

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

4

Sobirov Abdugappar Tadjibayevich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

эндоскопист

эндоскопия

олий

5

Boboyev Soxib Sayidovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

эндоскопист

эндоскопия

иккинчи

6

Karimov Narpulat Asatovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, тиббий санитария қисми

хирург

умумий хирургия

олий

7

Abdalov Ulugbek Koshniyazovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

8

G'oyibqulov Orol Choriyevich

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

9

Asanov Bekir Parikovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилояти филиали

эндоскопист

эндоскопия

олий

10

Abdullaeva Zinexan Tangatarovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги марказий шифохона

эндоскопист

эндоскопия

иккинчи

11

Халилов Миробит Жалилович

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

12

Axmedov Sadaddin Axmedovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президент администрацияси ҳузуридаги бош тиббиёт бошқармаси, 1- марказий консультатив-диагностика маркази

хирург

умумий хирургия

олий

13

Xakimov Dilshodbek Mamadaliyevich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

хирург

умумий хирургия

олий

14

Abdiyev Sherzat Suxrapovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

хирург

умумий хирургия

олий

15

Sayfullayev Shuhrat Bo'ritoshevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

хирург

умумий хирургия

олий

16

Nurmatov Xayotbek Begmatovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

17

Djanikulov Ixtiyor Fayzullayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Тошкент шаҳар филиали

эндоскопист

эндоскопия

иккинчи

18

Nizov Oleg Nikolayevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

микрохирург

пластик хирургия ва микрохирургия

олий

19

Kim Dmitriy Lvovich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

қон-томир хирурги

қон-томир хирургияси

иккинчи

20

Minayev Timur Rafaelevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

микрохирург

пластик хирургия ва микрохирургия

олий

21

Қодиров Бакир Соатбоевич

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

22

Saydullayeva Saxobat Xayrullayevna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

23

Xolmatov Abdushukur Rashidovich

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

24

Menglimurodov Baxtiyor Jumayevich

Қашқадарё вилояти, Деҳқонобод тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

25

Qarorov Axmed Abdulxamedovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

26

Aslonov Zafar Axrorovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

хирург

умумий хирургия

олий

27

Atajonov Tulkinbek Shavkatovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

иккинчи

28

Safarov Xayriddin Choriyevich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

хирург

умумий хирургия

биринчи

29

Xodjamuratov Aburashit Qorjovovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

30

Ochilov Abduraxmon Moxamovich

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

31

Namozov Bazar Avazovich

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

32

Kim Vladimir Nikolayevich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

хирург

умумий хирургия

биринчи

33

Rajapbayev Rashid Ataxanovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

34

Kurbanaliyev Zaripbay Shamuratovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

35

Uroqov Muqum

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

36

Norov Istamjon Shirinboyevich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

колопроктолог

колопроктология

олий

37

Ubaydullayev Farxodjon Olimovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

эндоскопист

эндоскопия

олий

38

Udayev Farhod Jumaniyozovich

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

39

Kuchchiyev A'lojon Alimovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

40

Xayitov Abdusattor Djumakulovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

микрохирург

пластик хирургия ва микрохирургия

олий

41

Uralov Bekmirza

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

42

Muxamedov Mirkomal Miraxmadovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

43

Zulfiqarov Xurram Shamuratovich

Қашқадарё вилояти, Деҳқонобод тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

44

Ollaberganov Javlanbek Bakbulsinovich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, марказий клиник касалхонаси

хирург

умумий хирургия

олий

45

Isoqov Azimbek Yusufbekovich

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

умумий хирургия

олий

46

Axmedov Muxsinjon Sobirovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

47

Ashurov Rustam Begimkulovich

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

48

Ro'ziyev Ikrom Rashidovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, 2- тиббий санитария қисми

хирург

умумий хирургия

олий

49

Omanov Otamurad Ishmuradovich

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

50

Sagdullayeva Lola Djamaldinovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 22-оилавий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

51

Azizov Baxtiyor Narimanovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1- шифохона

хирург

умумий хирургия

олий

52

Ubaydullayev Baxromjon Olimovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-шифохона

хирург

умумий хирургия

олий

53

Xudoynazarov Shuhrat Xolmo'minovich

Сурхондарё вилояти, Музработ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

эндоскопист

эндоскопия

олий

54

Kamalov Telman Tolyaganovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

бўлим мудири

йирингли хирургия

олий

55

Saxbdjanov Zafar Kamaldinovich

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

хирург

умумий хирургия

олий

56

Fayzullayev Safar Luxmanovich

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

57

Karimov Berdimurod Nazarovich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирург

умумий хирургия

олий

58

Narmuratov Djavlon Yuldashevich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

59

Jakeshov Kuat Kanatovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

60

Saidov Shuxratilla Tursunbayevich

Андижон вилояти, Пахтаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

61

Nurmatov Raximjon Abidjanovich

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирург

умумий хирургия

олий

62

Bozorov Vaxob Nazarovich

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирургия

умумий хирургия

олий

63

Abdirimov Ro'zmat Raximberganovich

Хоразм вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирургия

умумий хирургия

олий

64

Raxmatullayeva Shoira Axmedovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирургия

умумий хирургия

олий

65

Tursunov Urol Mingboyevich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

эндоскопист

эндоскопия

олий

66

Fayziyev Salim Saidovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

хирургия

умумий хирургия

олий

67

Egamov Shavkatbek Raimberdiyevich

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирургия

умумий хирургия

олий

68

Sadullayev Rustam Nurmamatovich

Хоразм вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Урганч манзилгоҳи шифохонаси

хирургия

умумий хирургия

олий

69

Mavlonov Poziljon

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

хирургия

умумий хирургия

олий

70

Baratov Abdirasul Xayitovich

Қашқадарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

колопроктолог

колопроктология

олий

71

Pardayev Mamanazar

Қашқадарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

хирургия

умумий хирургия

олий

72

Sadikov Nabijan Sabirjonovich

Тошкент шаҳри, академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

хирург

умумий хирургия

биринчи

73

Shayusupov Anvar Rustamovich

Тошкент шаҳри, академик В.Вохидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия маркази

хирург

умумий хирургия

биринчи

74

Inoyatova Dilfuza Abduvositovna

Тошкент шаҳри, "Abusina" масъулияти чекланган жамияти

эндоскопист

эндоскопия

учинчи

75

Sattarov Xamid Alimbayevich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси

хирург

умумий хирургия

олий

76

Kalandarov Amanbek Farxadovich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

иккинчи

77

Rajabov Raxmatulla

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1- клиник шифохонаси

уролог

урология

олий

78

Daniyarov Eldar Kayumovich

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

79

Muzrabekov Ulug'bek Shavkatovich

Тошкент шаҳри, "Shox Med Center" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

олий

80

Giyasov Xusain Rasulbekovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

уролог

урология

биринчи

81

Karimov Sobirjon Ashirovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

биринчи

82

Xodjayev Shaxzod Nadirovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

уролог

урология

биринчи

83

Raxmatov Uktam Utkirovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

уролог

урология

олий

84

Nosirov Azizbek Yo'ldoshevich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, "Умид Гулшани" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

биринчи

85

Norov Sharоf Ortiqovich

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

86

Avyazova Rumiya Djiganshayevna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

87

Ikromov Faxritdin Shapiyevich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

88

Kim Tatyana Olegovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, "Stellaris" масъулияти чекланган жамияти

уролог

урология

иккинчи

89

Hushvaqov Toshmuhammad Ziyalayevich

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

90

Maxmudov Baxriddin Muxsinovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

91

Raxmatov Alisher Tursunbayevich

Тошкент шаҳри, Республика 1- клиник шифохонаси

уролог

урология

олий

92

Abdullayev Adxamjon Maxmudovich

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

уролог

урология

олий

93

Kayumov Abduraup Abdumavlyanovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

уролог

урология

биринчи

94

Abdullayev Dovlatjon Raxmatjonovich

Фарғона вилоят урология маркази

уролог

урология

олий

95

Allambergenov Alisher Sabetovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

уролог

урология

олий

96

Matniyazov Dilshodbek Baxtiyarovich

Хоразм вилояти, Урганч шаҳри, "Med lazer pro" хусусий клиникаси

уролог

урология

олий

97

Rashidov Zafar Raxmatullayevich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

бўлим мудири

урология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 6 ноябр даги “601” сонли буйруғига 7-илова

Тиббий радиология, интервенцион радиология, рентгенология, ультратовуш ташҳиси, компьютер томографияси, магнит-резонанс томография, ядро тиббиёти мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 3 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Raximova Shahnoza Ergashbayevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

2

Karabash Ayshe Xayriyevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, марказий ҳарбий госпитал

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

3

Usmanov A'zamjon Sobirovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

4

Nortojiyev Berdiyor

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

5

Abramatova Ruzixol Xolmuminovna

Тошкент шаҳар 4-клиник шифохонаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

6

Tursunov Rustam Ruslanovich

Тошкент шаҳри, "Diason" хусусий клиникаси

врач радиолог

тиббий радиология

биринчи

7

Kurbanova Guzalxon Raxmatovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

8

Vafokulova Iroda Baxronovna

Самарқанд вилоят кардиология диспансери

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

9

Muxtaramova Lola Atabekovna

Тошкент шаҳри, "Vita-Med Medical" масъулияти чекланган жамияти, хорижий корхонаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

10

Rajabova Vazira Muzaffarovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

11

Kryukova Yelena Leonidovna

Тошкент шаҳри, "Doktor Servis" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

12

Mavlonova Muxlisa Asrorovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

13

Abdumominova Sabonaxon Soataliyevna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

14

Djurabekova Shoxida Baxtiyorovna

Тошкент шаҳар 5-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

15

Valiyeva Naima Abdukarimovna

Тошкент шаҳри, "Global Medical Center" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

16

Pulatov Tulkun Ravshanovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

17

Karimova Kamola Mirzokirovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, Санатор-курортлар бошқармаси, "Чинобод" санаторияси акционерлик жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

18

Abdullayev Shavkat Uygunovich

Тошкент шаҳри, "Олам пласт тижорат" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

19

Narmatova Maxbuza Kamilovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

20

Bakoyeva Gavxar Ravshanovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

21

Lichkova Natalya Vladimirovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

22

Sayfiyeva Surayyo Hasanovna

Қашқадарё вилоят тиббий диагностика маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

23

Yakubova Matluba Tursunovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институти клиникаси

врач-рентгенолог

рентгенология

биринчи

24

Ziyayev Otabek Mamatovich

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

25

Ergashev Jamol Abduqayumovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

тиббий радиолог

тиббий радиология

учинчи

26

Meliqulov Rustam Alimardonovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

27

Aytjanova Gulnara Mirzakaremovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

28

Boboyorova Hilola Mustafoyevna

Жиззах вилояти, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

29

Maxmudov Mamur Sharifovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар шифохонаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

30

Rixsibekov Muxambek Nasirovich

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, силга қарши диспансери

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

31

Jo'rayev Komil To'rayevich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

32

Umirzakov Ibadulla Madaminovich

Тошкент вилояти,Бекобод шаҳри, "Medikal Sino" хусусий корхонаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

33

Boltayeva Nafisa Nagmatovna

Тошкент шаҳри, "Сайфулло ота шифохонаси" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

34

Abdullayeva Nigora Umirxonovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

35

Mamaturayev Olim Axmatovich

Жиззах вилояти, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

36

Maxkamov Qo'zivay Turg'unovich

Тошкент вилояти, Паркент тумани, "Мурод Ёрқин Нажот" хусусий диагностика маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

37

Nazarova Noila Sayfudinovna

Тошкент шаҳри, "Nevro-Servis" тиббий соғломлаштириш маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

38

Igamberdiyeva Eleonora Raimovna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

39

Mirsoliyeva Mukambar G'anixodjayevna

Фарғона вилоят 2- силга қарши кураш диспансери

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

40

Turatov Sobirjon Abdukarimovich

Жиззах вилояти, Зомин тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

41

Saitov Axmad Xayrullayevich

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

42

Bekmeratov Aziz Akbarovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач радиолог

тиббий радиология

учинчи

43

Nurmetova Zuxra Yuldashboyovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

олий

44

Xodjayeva Rayxan Ismailovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

45

Nadirxanov Farxodxon Xashimxanovich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

46

Lvova Nelli Vyacheslavovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

47

Mirxonova Xadicha Sharipovna

Тошкент шаҳри, "Star Med Servis" масъулияти чекланган жамияти

врач-рентгенолог

рентгенология

иккинчи

48

Tashev Alisher Israilovich

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

49

Kurbanov Namaz Kabilovich

Самарқанд вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими, 4-тиббий снитария қисми

врач-рентгенолог

рентгенология

биринчи

50

Karshiboyeva Safiya Xaydarovna

Жиззах вилояти, Зарбдор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

иккинчи

51

Elboyeva Gulandon Imomnazarovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

учинчи

52

Ostroumova Anna Vyacheslavovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач-рентгенолог

рентгенология

олий

53

Abzalova Munisa Yakupdjanovna

Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

54

Kamoliddinova Firuza Fayzulloyevna

Тошкент шаҳри, "Dialab Med Servis" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш ташҳиси врачи

ультратовуш ташҳиси

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 6 ноябр даги “601” сонли буйруғига 8-илова

Неврология, болалар неврологияси, психиатрия, психотерапия, болалар ва ўсмирлар психиатрияси, наркология, суицидология, суд-психиатрия экспертизаси, игнарефлексотерапия, нейрофизиология, мануал терапия, тиббий психология ва психотерапия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 3 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Fayzullayev Baxrom Fatxullayevich

Тошкент шаҳри, Республика болалар ижтимоий мослашув маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

2

Abdullayeva Lola Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

невролог

неврология

олий

3

Maxmatmurodov Sa'di Abdiraxmatovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

4

Anvarov Akramxon Axmatxanovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

невролог

неврология

олий

5

Xakimov Zoxid Abduvoxidjonovich

Тошкент вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Ботаника санаторияси" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

иккинчи

6

Ismailova Dilorom Abdibayevna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

биринчи

7

Saidova Shoxista Muxammadovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

8

Tashmatova Sevara Rashidovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

болалар неврологи

болалар неврологияси

учинчи

9

Kabilova Xilola Sabirdjanovna

Тошкент шаҳри, "Асаб шифо нур" масъулияти чекланган жамияти

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

10

Xvan Irina Georgiyevna

Тошкент шаҳар руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

11

Shin Zoya Vitalevna

Тошкент шаҳар руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

иккинчи

12

Dadaxo'jayev Azizbek Alijonovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

невролог

неврология

олий

13

Saydaliyev Davlatbek Alisherovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

невролог

неврология

олий

14

Shaymardanov Botirali Nurmamatovich

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

15

Ismoilov Xusan Ergashevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

16

Xamroyeva Mafuza Shakarovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

17

Abidjanova Nafisa Talatovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 1-марказий консультатив-диагностик поликлиникаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

18

Shodmonova Solixa Maxmudovna

Жиззах вилояти, Зафаробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

биринчи

19

Ibragimov Axmadjon Abduxalilovich

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

20

Maxmudova Nargiza Melsovna

Бухоро вилоят бош тиббий-меҳнат эксперт комиссияси

невролог

неврология

олий

21

Kamolov Sherali Mamasidiqovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

22

Urinov Muso Boltayevich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар "QAHRAMON-RAHIMJON" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

23

Bo'ronova Gulnoz Shirinovna

Бухоро вилоят бош тиббий-меҳнат эксперт комиссияси, 19-ТМЭК

невролог

неврология

олий

24

Yarbozorov Fahridddin Bo'tayevich

Тошкент вилоят руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

25

Aliyeva Djamilya Nazimovna

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

26

Yuldasheva Nilufarxon Tursunaliyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа туман тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

иккинчи

27

Ismailov Baxromiddin Zaxriddinovich

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

28

Vasina Yuliya Aleksandrovna

Тошкент шаҳар руҳий-асаб касалликлари клиник шифохонаси

психиатр

психиатрия

иккинчи

29

Shaismatova Gulbaxor Xikmatovna

Тошкент вилоят наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

30

Umarov Xusan Payziboyevich

Тошкент шаҳар руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

иккинчи

31

Kim Natalya Afanasevna

Тошкент шаҳар 4-клиник шифохонаси

невролог

неврология

олий

32

Saburova Sharigul Yusupovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

33

Sabirova Gulnora Muxtarovna

Тошкент шаҳар, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

34

Tadjibayeva Nadira Askarovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий-маслаҳат диагностика маркази

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

35

Umurzakov Baxtiyor Sherbekovich

Сирдарё вилояти, Янгиер шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликилиника

невролог

неврология

олий

36

Kurbanova Inobat Abdukunduzovna

Андижон вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Андижон филиали

невролог

неврология

олий

37

Urazimbetova Gulbaxor Raximovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

38

Suyunov Sarvar Mavlanovich

Жиззах вилоят руҳий-асаб касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

иккинчи

39

Turayev Baxtiyar Karabekovich

Сирдарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

40

Sharipova Barno Mirnadjatovna

Тошкент шаҳар, "Vita-Stimul-Servis" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

41

Tilashayxova Shoira Nadjimidinovna

Тошкент шаҳри, "Safo tibbiyot" масъулияти чекланган жамияти

психотерапевт

психотерапия

олий

42

Radjapova Mirixan Urazbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар ва ўсмирлар психиатри

болалар ва ўсмирлар психиатрияси

олий

43

Nigmatova Dilfuza Shukrillayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

биринчи

44

Yoqubova Gulistan Jabbarovna

Хоразм вилояти, Хонқа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

45

Arapova Gulbahor Alikulovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, 4-тиббий санитария қисми

невролог

неврология

олий

46

Botirova Bibish Xujanazarovna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи туман тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

47

Boltayev Erkinjon Isokulovich

Бухоро вилояти, "Munishon-Miraxmad Med Servis" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

48

Aripova Feruza Mirzoxodjayevna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

невролог

неврология

биринчи

49

Muratov Faxmitdin Xayritdinovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси давлат хавфсизлик хизмати госпитали

невролог

неврология

олий

50

Mamadaliyeva Gulchexra Lapasovna

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

невролог

неврология

иккинчи

51

Daminova Alfiya Alimdjanovna

Тошкент шаҳри, вақтинчалик ишсиз

игнарефлексо-терапевт

игнарефлексо-терапия

учинчи

52

Mustafin Oleg Salavatovich

Тошкент шаҳар наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

53

Avazov Kamuljan

Хоразм вилоят наркология диспансери

нарколог

наркология

олий

54

Saitxodjayeva Nilufar Sanjarovna

Андижон вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

55

Asomova Nargiza Ilhomjon qizi

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

56

Маматова Ойсанам Отақуловна

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

57

Jabbarov Mavluddin Ganiyevich

Жиззах вилоя руҳий-асаб касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

иккинчи

58

Ravshanova Saodat Bobonazarovna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

59

Ismatov Muradulla Fayzullayevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

60

Raximova Feruza Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

иккинчи

61

Parpiyeva Zamira Djurabayevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

62

Norova Mexriniso Rasulovna

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

63

Kerimbayeva Elvira Adilbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

64

Xudayberganova Gulfayraz Serikbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Мўйнақ тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

65

Begjanova Bibixatsha

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

66

Mamatov Maxmudjon Axmedovich

Андижон вилояти, Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

невролог

неврология

олий

67

Karimov Baxadir Turganbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

невролог

неврология

олий

68

Xudayberganov Baxtiyorjon Egamnazarovich

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

69

Djumayeva Gulnara Shadiyevna

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

70

Kamilova Dilfuza Sharipovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

невролог

неврология

олий

71

Muxashova Dilnoza Abdimanapovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

невролог

неврология

иккинчи

72

Azimova Xamroxon Mirzaxakimovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси

психиатр

психиатрия

олий

73

Abdullayeva Gulnoza Arslanovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

невролог

неврология

биринчи

74

Bazarova Mayram Yahshimuratovna

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

75

Karimova Oygul Raxmatovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

невролог

неврология

олий

76

Murodov Jasurbek Abdulloyevich

Навоий вилоят асаб-руҳий касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

олий

77

Tashmatov Abdulxamid Fattaxovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

78

G'aniyev Yo'lchiboy Ganiyevich

Наманган вилоят 111-психиатрия тиббий-мехнат эксперт комиссияси

психиатр

психиатрия

олий

79

Nuriddinova Zunnura Abdulxamidovna

Наманган вилоят наркология диспансери

бўлим мудири

наркология

олий

80

Zairova Malika Axmadovna

Тошкент шаҳри, Республика руҳий касалликлар клиник шифохонаси

бўлим мудири

психиатрия

биринчи

81

Vaxidov Abdulaxad Abdukunduzovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

82

Sadikov Rustam Anvarovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

бўлим мудири

неврология

олий

83

Aripova Shaxlo Abdukaxxorovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани, "Salus Vita" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

иккинчи

84

Raxmayev G'ayrat Turdiyevich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

85

Mardonova Hilola Jahongirovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 29-оилавий поликлиника

невролог

неврология

иккинчи

86

Ponomareva Nina Mixaylovna

Тошкент шаҳри, "NEURO REABILITY" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

биринчи

87

Xamidova Nigora Faruxovna

Тошкент шаҳри, Ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

невролог

неврология

иккинчи

88

Bo'ronov O'tkir Xolmurodovich

Жиззах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

89

Abdullina Lyutsiya Rivkatovna

Тошкент шаҳри, Республика 1-клиник шифохонаси

невролог

неврология

иккинчи

90

Mamaraximov Samandar Saloxiddinovich

Жиззах вилоят руҳий-асаб касалликлар диспансери

психиатр

психиатрия

иккинчи

91

Kenjayeva Ozoda Kurbanovna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

болалар неврологи

болалар неврологияси

олий

92

Islamova Zilola Rashidovna

Қашқадарё вилояти, Китоб туман тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

психиатр

психиатрия

олий

93

Xamzayev Abduraxman Xudoykulovich

Сурхондарё вилояти, Узун туман тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли маркази поликилиника

психиатр

психиатрия

олий

94

Nizamova Dilfuza Axrolovna

Қашқадарё вилоят 2-руҳий-асаб касалликлари диспансери

психиатр

психиатрия

олий

95

Berdiyeva Shoira Erkinbayevna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

иккинчи

96

Abdullayeva Gulimbay Satimovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Беруний тумани тиббиёт бирлашмаси

невролог

неврология

олий

97

Назирова Лариса Махмудовна

Самарқанд вилоят руҳий касалликлар шифохонаси

психиатр

психиатрия

олий

98

Xidirov Ilxom Baxriddinovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдами илмий маркази, Самарқанд филиали

невролог

неврология

олий

99

Абдашимов Зафар Бахтиярович

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

бўлим мудири

неврология

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “6” ноябрдаги “601” сонли буйруғига 9-илова

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Андижон давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида неврология, тиббий радиология, ультратовуш текшируви, клиник лаборатория диагностикаси, акушерлик ва гинекология, оториноларингология, офтальмология, андрология ва сексопатология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 6 ноябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Xayitov Otabek Rustamovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, "Қўқон дунё жавоҳири" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин- голог

оториноларинго-логия

биринчи

2

Arifxodjayev Bekzod Ravshanbekovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин- голог

оториноларинго-логия

иккинчи

3

Yuldashev Muzaffar Abdiqodirovich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани, "Гранд нур шифо" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин- голог

оториноларинго-логия

учинчи

4

Xakimova Zoxidaxon Baxromjonovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, вақтинча ишсиз

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

учинчи

5

Starseva Nataliya Vladimirovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Андижон тиббий диагностика" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

6

Xasanova Nargiza Albertovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, вақтинча ишсиз

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

учинчи

7

Raxmonov Akmaljon Xakimovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри. "Шифо нур инвест" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин- голог

оториноларин-гология

олий

8

Dodoboyev Sumbuljon Tojiboyevich

Фарғона вилояти, Сўх тумани, "Жавохирнигори Сухзамин" хусусий корхонаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

олий

9

Abduraxmanov Shoyatbek Ravshanbekovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Magik vizion" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

10

Yusupov Muxammadjon Malikovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Lor-ent" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин- голог

оториноларинго-логия

иккинчи

11

Maxmudova Lola Baxadirjon qizi

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Magik vizion" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

12

Uktamova Nafisa Tadjidinovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Magik vizion" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

13

Djalalov Atabek Kasimjanovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Гепамед" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

олий

14

Ataxanova Gulandon Shoxruxbekovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Magik vizion" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

иккинчи

15

Lutfullayev Yusup Xafisovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳри, Хусусий тиббий кўрик поликлиникаси

ультратовуш ташхиси врачи

ультратовуш ташхиси

биринчи

16

Usmanov Shuxrat Usarovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "NEYROMED clinik" хусусий клиникаси

невролог

неврология

иккинчи

17

Islomova Nargizaхon Ibragimovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани, "DoktorvDILRUS" оилавий корхонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

18

Xudayberdiyev Sadik Tursunovich

Андижон вилояти, Андижон шаҳри, "Sanjarbek Medikal" масъулияти чекланган жамияти

врач-сексопатолог

андрология ва сексопатология

олий


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  601
Қабул қилиниш санаси:  06.11.2018
Кўчириб олиш pdf |