Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида Бош сахифа

26 октября 2018

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI SOGʻLIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUGI


2018yil“24”10

№ 583

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган "Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари берйш тартиби тўғрисида" ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2018 йил 13 ва 20 октябр кунлари бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт, оилавий тиббиёт ва тез тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага мувофиқ;

Клиник лаборатория диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, болалик даври функционал ва инструментал диагностикаси, тиббий генетика мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага мувофиқ;

Умумий онкология, болалар онкологияси (кимё терапияси), фотодинамик терапия, онкохирургия, болалар онкохирургияси, нур терапияси, онкоурология, онкоофтальмология, торакал онкохирургия, онкопроктология, таянч-ҳаракат аппарат ўсмалари (хирургия), бош ва бўйин ўсмалари, кимётерапия, онкогинекология, маммология, оториноларингология, тиббий сурдология, тиббий фониатрия мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага мувофиқ;

Патологик анатомия ва суд-тиббий экспертиза мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Бухоро давлат тиббиёт институтидаги худудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида офтальмология, кардиология, умумий стоматология, терапевтик стоматология, ортопедик стоматология, неврология, ультратовуш диагностикаси мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага;

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага;

Пульмонология, фтизиатрия, фтизиохирургия, суяк тизими фтизиатрияси, фтизиоофтальмология, дерматовенерология ва тиббий косметология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 8-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Электрон соғлиқни сақлашни ривожлантириш "UZMEDINFO" Маркази директори (Д.Н.Усмонов) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

4. Мазкур буйруқ ижроси назоратини вазирнинг биринчи ўринбосари Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

Вазир

А.Шадманов


Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “24” октябрдаги “583” сонли буйруғига 1-илова

Умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт, оилавий тиббиёт ва тез тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 13 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Mirbayzayeva Barnagul Abdijalovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

2

Donoboyeva Shoira Sayfitdinovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

3

Nurov Muzaffar Ziyadullayevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

4

Raximova Marxabo Sayfullayevna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

5

Azizkulova Zulfiya Turdibayevna

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

6

Tilepbayev Abdijapbar Suleymenovich

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

7

Hasanova Jumagul Ramazonovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

8

Usmanova Feruza Atxamovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

9

Abdiyeva Guzal Abdurashidovna

Тошкент вилояти, "General Motors Powertrain-O'zbekiston" АЖ

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

10

Usmanova Feruza Davranovna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

11

Shamshiyeva Mamura Sayfiyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

12

Nizamutdinova Diloram Tursunbayevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 22-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

13

Kambarov Ozodvoy Urchiyevich

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

14

Karimsakova Aygul Muldaxmetovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 50-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

15

Reshetnyak Marina Yurevna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-оилавий поликлиникаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

16

Xayitova Gulzoda Raxmonovna

Хоразм вилояти, Шовот тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

17

Norkobilova Lola Shovrikovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

18

Baltasheva Jamilya Jantemirovna

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси, 60-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

19

Eshankulova Sadokat Azatovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

20

Razakova Viloyat Abdusalimovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

21

Ibragimov Abdulvasi Melibayevich

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси, "А.Навоий" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

22

Jumaniyozova Gulbaxor Po'latovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

23

Butayeva Klara Xalilovna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

24

Madyarova Mukaddas Djurayevna

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

25

Shoyusupova Muxabbat Mamadjanovna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Делварзин" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

26

Exsonova Shoxidaxon Ilxomovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 73-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

27

Djoborova Surayo Turdaliyevna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Акмал Икром" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

28

Yusupova Almaxan Qazaqbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

29

Muxitdinova Maxfuza Mashrabovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 73-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

30

Kabulova Mayram Ziyayevna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, 21-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

31

Komolova Muxarramxon Sa'dullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 15-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

32

Nurlibayeva Aksungil Tajetdinovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

33

Gafurova Jamila Rasulovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

34

Madraximova Dilbar Abduxafizovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

35

Nuri'mbetova Saodatxan Uzakbergenovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

36

Iskenderova Dilaram Abdiramanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

37

Qalandarova Umida Rozumbayevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

38

Zokirova Xalimaxon Beshiboyevna

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

39

Kuchkarov Abdurasul Xusanovich

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

40

Sultonov Isroil Sheraliyevich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 41-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

41

Gapparov Faxriddin Abdumannapovich

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Тошбулоқ" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

42

Asrakulova Diloram Kamilbekovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

43

Sherkuziyeva Inobatxon Abdusalomovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 72-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

44

Jakbarova Shapoatxon Abdusalomovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 72-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

45

Bekmetova Gulnora Tajiboyevna

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

46

Sabirova Zamira Safarboyevna

Хоразм вилояти, Янгиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

47

Malikov Orif Shukurovich

Бухоро вилояти, Пешкў тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

48

Kamolov Rasul Salomovich

Бухоро вилояти, Пешкў тумани тиббиёт бирлашмаси, 36-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

49

Do'stova Mahbuba Ahmadovna

Навоий вилояти, Навбаҳор тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

50

Muminova Zilola Talipovna

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ўзбекистон" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

51

Anvarjonova Dildoraxon Akramjanovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 37-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

52

Karabekova Dilrabo Tursunovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 37-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

53

Raxmankulova Xanimay Abdullayevna

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани тиббиёт бирлашмаси, 87-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

54

Sultanova Muhabbat Shokirovna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

55

Jo'rayeva Gulnora Sobirovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

56

Ro'ziyeva Mohim Abdug'ofirovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, "Бухоро" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

57

Egamberdiyeva Lutfiya To'xtamurodovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

58

Pirvaliyeva Sanobar Abdupattayevna

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Қўрғонча" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

59

Kullayarov Maxamatturdi Abdujabborovich

Андижон вилояти, Марҳамат тумани тиббиёт бирлашмаси, "Қовунчи" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

60

Nazarova Manzura Fayzullayevna

Жиззах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

61

Mashrapova Dilbarxon Ikramovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

62

Abdulxayeva Xuvaydaxon Abdulxaqovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, 62-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

63

Matmusayev Boxodir Abdullayevich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, 62-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

64

Mavlonova Tojixon Maxmudaliyevna

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, "Мирзаобод" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

65

Karimova Nilufar Kudratovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 28-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

66

Xolboyev Shuhrat Bo'riboyevich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

67

Shukurova Gulsara Gafurovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси, "Работ" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

68

Yusupova Maxsad Zokirovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси, "Чорраха" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

69

Qoxorov Baxriddin Mirabdullayevich

Андижон вилояти, Улуғнор тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

70

Kamalova Dildor Dusmurodovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

71

Maxmaraximova Maxbuba Bazorovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

72

Ismoilova Xursheda Ibragimovna

Самарқанд вилояти, Тайлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 36-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

73

Karimova Zulxumor Mavlonovna

Самарқанд вилояти, Тайлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 36-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

74

Xaydarova Baxtigul Abdurashidovna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси, "Тинчлик" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

75

Nazarova Salomat Xolliyevna

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, 71-ҚОП

бўлим мудири

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

76

Hamroyeva Obida Jahonovna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 26-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

77

Mirzakulova Gulnoza Abduvaxobovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

78

Rafiyeva Kamila Raxmatovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, 62-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

79

Naimov G'olibjon Asqarovich

Навоий вилояти, Зарафшон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, "Янги-Зарафшон" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

80

To'rayev Umir Turobovich

Қашқадарё вилояти, Муборак тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

81

Keldiyev Bahriddin Jo'rayevich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

82

Tursunova Dilbar Abdiganiyevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 16 - оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

83

Shamsiyev Odilxon Sayfiyevich

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 40-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

84

Mirzoyev Bahrom Ro'ziyevich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 34-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

85

Ibragimov Mamadi Ulukberdiyevich

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 93-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

86

Muminova Moxiraxon Muxammadjonovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, 82-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

87

Ibragimov Almos Xamroyevich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

88

Sadinova Shoxista

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

89

Umirkulova Raxila Abduraufovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

90

Inoyatova Ra'no Xikmatovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

91

Do'sboyeva Saboxon Pardayevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

92

Abdullayeva Zulfiyaxon Axmadaliyevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

93

Nurmatova O'g'ilxon Xomitjonovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

94

Muradova Nilufar Toshpulotovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

95

Kuliyeva Redjepay Sanakuliyevna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

96

Абдиева Дилафруз Ражаббаевна

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

97

Tursunova Diloramoy Axmadjonovna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси, 69-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

98

Xolbojonov Azamjon Alijonovich

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, "Олтинкон" ҚВП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

99

Jo'rayeva Tojixon Raxmonovna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси, 70-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

100

Jumanova Gulchexra Vaxobovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

101

Saydaxmedova Ra'no Mirzaaxmedovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

102

Boltaboyeva Mansuraxon Azizovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

103

Usmonova Gulnora Shakirovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

104

Xolmirzayeva Dilaramxon Srajidinovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

105

Jurayeva Gulchehra Ma'murovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

106

Akramova Mashxura Tolibdjanovna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

107

Kuldosheva Muborak Alimovna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 11-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

108

Yakubova Saidaxon Namanovna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

109

Sherkulova Ra'no Muminovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

110

Akramova Obida Naimovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 12-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

111

Djurayeva Madina Xamzayevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 6-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

112

Sultonova Gulbaxor Sanatovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

113

Saidmusayeva Ma'suda

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

114

Eshmo'minov Absamat Isoyevich

Сурхондарё вилояти, Қизириқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 42-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

115

Xaydarova Zuxraxon Turdaliyevna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

116

Mambetova Dina Kuanishovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси, 63-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

117

Shukurova Matlubaxon Mutalibovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 77-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

118

Нишанова Аисахон

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 43-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

119

Gulyamova Sarina Dekabrevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

120

Tursunova Nigora Nasriddinovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, 19-ҚОП

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

121

Abdullayeva Guzalxon Raximovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

122

Iskandarova Oqiljon Ruzimatovna

Хоразм вилояти, Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

123

Yarmatova Shoira Bekpulatovna

Навоий вилояти, Хатирчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

124

Ibragimova Zarafshon Tilabaldiyevna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

125

Raxmatullaeva Mavjudaxon Maksadjanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

126

Raxmanova Matlyubaxon Sultanbayevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий амалиёт шифокори

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

127

Kasimov Alisher Raxmatdjanovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги бош тиббиет бошқармаси, 1- марказий консультатив-диагностика маркази

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

128

Irismetov Agzam Oktamovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

129

Nazarova Komila Abduxoliqovna

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

130

Usmanov Ahmedjon Umarovich

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

131

Pulatova Sayara Xamdamovna

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

132

Abrayeva Ayxol Sherbutayevna

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

133

Solimov Ulug'bek Yandashovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

134

Yunusov Umarkul

Сирдарё вилояти, Мирзаобод тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

135

Ashurova Ziyodgul Eshonqulovna

Сурхондарё вилояти, Қизириқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

136

Atadjanova Odina Akramovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

137

Radjabova Bubixol Mamatg'aniyevna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

138

Qodirova Shaxodatxon Turgunaliyevna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

139

Adilov Zokir Shavkatovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

140

Imomova Sayyora Qudratovna

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

141

Mustafayeva Xaitgul Kudratovna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

142

Boymirzayev Abdikaxor Omonovich

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

143

Otaqulov Iskandar Muxamedovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

144

Shermatov Islomjon Ermatovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

145

Mamataliyeva Nazokatxon Rasuljonovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

146

Teshayev Askar Xudoyorovich

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

иккинчи

147

Xusanova Ziroatxon Xusanovna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

148

Djurayev Islomjon Abdusalimovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

149

Aytbayeva Gulara Ramazanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

150

Omarova Muxabbat Abdumanapovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

биринчи

151

Sultanova Munira Baxridinovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

152

Xasanov Oybek Yaxshibayevich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

тез тиббий ёрдам шифокори

тез тиббий ёрдам

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 24 октябр даги “583” сонли буйруғига 2-илова

Клиник лаборатория диагностикаси, функционал ва инструментал диагностика, болалик даври функционал ва инструментал диагностикаси, тиббий генетика мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 13 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Bozarova Lutfiya Maxmudovna

Наманган вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-малий тиббиёт маркази, Наманган вилоят филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

2

Narzikulova Zamira Mardanovna

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

3

Sharipov Xabibulla Rozmamatovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

4

Shabutayev Ural Lapasovich

Жиззах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

5

Baxramova Latafat Shakirovna

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий текшириш институти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

6

Xudoyorova Zuxra Saidmuratovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий- амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

7

Fatxullayeva Komila Q'ochq'or qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

8

Xaydarova Masturaxon Ergashevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

9

Nabiyev Abdusamat Utkurovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий- амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

10

Atamuratova Daniya Seytmuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

11

Imamova Elmira Sidjoatovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-силга қарши диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

12

Begalieva Baxi't Maxsetbaevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмасм

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

13

Kamilova Shaxnoza Xusan qizi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

14

Usmanova Dilfuza Maxmudovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

15

Avulova Feruza Kurbanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

16

Ziyautdinxodjayeva Feruza Shapulatovna

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий текшириш институти клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

17

Achilova Djamilya Gulyamovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган терапия ва тиббий реабилитация илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

18

Shkurina Natalya Yurevna

Тошкент шаҳар ОИТСга қарши курашиш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

19

Normatova Luiza Yuldashevna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

20

Toshkuvatova Barno Sheraliyevna

Тошкент шаҳар 6-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

21

Kim Irina Alekseyevna

Тошкент шаҳар тери-таносил касалликлар диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

22

Davronov Halim Narziyevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

23

Kadirova Nargiza Zarifovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

24

Nasritdinova Saidaxon Abdug'aforovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекгеофизика" акциядорлик жамияти клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

25

Pan Lyudmila Pavlovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекэнерго" акциядорлик жамияти унитар корхонаси, тиббий-санитария қисми

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

26

Omonov Xoliqul

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

27

Abdusattorova Jumagul

Жиззах вилояти, Фориш тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

28

Maxmudova Maxliyoxon Marufjonovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

29

Maxkamova Dilnoza Kurbanovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институти клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

30

Solibayev Abdiraxim

Наманган вилояти, Наманган тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

31

Alikulova Nodira Abdujalalovna

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

32

Jo'rayev Raximjon Norpo'lotovich

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

учинчи

33

Tadjiyeva Saodat Mamadjanovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

34

Radjabova Gulrux Sadikovna

Самарқанд вилоят кардиология диспансери

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

35

Anvarov Akramxon Axmatxanovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

36

Asaturyan Svetlana Vladimirovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий-маслаҳат диагностика маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

37

Ibragimova Sayara Yuldashevna

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

38

Mаxmudova Muxtasar

Самарқанд вилоят кардиология диспансери

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

39

Maxmudova Muxabbat Anvarovna

Тошкент шаҳри, академик Вохидов номидаги ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

40

Nuritdinova Ziyodaxon Botirovna

Тошкент шаҳри, Гематология ва қон қуйиш илмий текшириш институти клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

41

Karimova Nodira Miralisherovna

Тошкент шаҳри, академик Вохидов номидаги ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

42

Erkinjonov Aziz Erkinjon O'g'li

Сирдарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сирдарё филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

43

Bakiyev Ural Urazkulovich

Сирдарё вилоят эндокринология диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

44

Maxkamova Zulfiya Zakirovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий- амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

45

Karmenova Irina Yurevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий- амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

46

Abduqodirova Marxaboxon Mo'minaliyevna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

47

Xusanova Gulchexra Mirdjalilovna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

48

Usmanova Shoxida Azimovna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

49

Giyasxodjayeva Nodiraxon Akilovna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

50

Yusupova Oygul Ilgizovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

51

Ikramova Ra'no Ulug'murotovna

Жиззах вилояти, Мирзачўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

52

Maxmudov Saidakmalxon Sayfiyevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган урология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

53

Kurbanova Mamura Akmalovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

54

Radjabova Shaxnoza Abidovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани, "Тиббий кўрик" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

55

Xasanova Nasiba Mutalovna

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

56

Nuritdinova Masuda Absalamovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

57

Sharasulova Nigora Abdullayevna

Тошкент шаҳар 9-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

58

Komoliddinova Saodat Baxtiyor q'izi

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

59

Ishmakova Regina Ramzizovna

Тошкент шаҳри, "Vitamed" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

60

Talipova Munira Mirxakimovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 52-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

61

Qurbonova Nargiza Normetovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

62

Mamataliyeva Dilshoda Tursunaliyevna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

63

Жанденеева Зинеш Мадреевна

Қорақалпоғистон Республикаси, Тахиатош тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

64

Oripova Gulira'no Muxtorovna

Фарғона вилояти, Фурқат тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

65

Abduazimova Umida Raximovna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

иккинчи

66

Atabekova Sayyora Melisovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

67

Umirzakov Olim Urazovich

Тошкент шаҳар 3-силга қарши диспансери

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

68

Madumarova Fotimaxon G'offorovna

Тошкент шаҳри, "Шохмед" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

69

G'oziyeva Xabiba Abasxanovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

70

Saidova Saodat Xadjiakbarovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган эндокринология илмий-амалий тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

71

Садыкова Гузаль Бахрамовна

Тошкент шаҳар халқаро клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

72

Kodirova Feruza Abidovna

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

биринчи

73

Shokirova Vasilaxon Sultonovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

74

Boltabayeva Kunduz Yunusovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

75

Rustemova Zarema Ridvanovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тиббиёт институти клиникаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

76

Sultonova Dilnoza Ergashevna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

77

Isfaxanova Nodira Isfaxanovna

Самарқанд вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

78

Muradova Kimayat Turkmanovna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

79

Tarariyev Aleksey Valentinovich

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-оилавий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

80

Xalilov Gulomjon Axmadovich

Тошкент шаҳар 7-клиник шифохонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

81

Allaberganov Yusufboy Sharifboyevich

Тошкент шаҳар 3-туғруқ комплекси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

82

Abrarova Damira Ravilevna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

83

Gafurova Shaxnoza Xikmatillayevna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

84

Tleumuratova Gulbaxar Begimbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳри, "Jalgas Tumaris" масъулияти чекланган жамияти

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

85

Raximova Amina Ibadullayevna

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

86

Xodjayeva Feruza Kasimovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

87

Nurmetova Aydjan Axmedovna

Хоразм вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Хоразм вилоят филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

88

Xolmatova Anorxon

Тошкент вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

89

Xalmatova Klara Turgunovna

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

90

Rabbimov Olimjon Tuxliyevich

Самарқанд вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати тиббий-санитария бирлашмаси, 4-тиббий-санитария қисми

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

91

Yusupova Oydin Rustambekovna

Хоразм вилояти, Республика ихтисослаштирилган урология илмий- амалий тиббиёт маркази, Хоразм вилоят филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

92

Bobonazarov Oybek Ibraximovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

93

Xaritidi Farzona Tolkunovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

94

Davletmuratova Sanem Kalbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

95

Berdiyeva Dilfuza Islamovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

96

Turebayeva Roza Uralbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

97

Axmetova Jibek Bigamanbetovna

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

98

Qaypova Shinigul Polatbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Шуманай тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

99

Urinbayeva Indira Uzakbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

100

Mustafayeva Fatima Artikovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

101

Rahmonova Zulfiya Albertovna

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

102

Tashkabulov Kamoliddin Saibnazarovich

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

103

Malikova Xidoyat Ashirovna

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

104

Kabirova Sharifa Pattoxovna

Фарғона вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

105

Mirzaabdillayeva Diana Yakubjonovna

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

иккинчи

106

Lukina Yuliana Vladimirovna

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

107

Yuldasheva Rabiya Ashurovna

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

олий

108

Ashurov Fayoz Xasanovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

учинчи

109

Xalidova Xalida Rashidovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган дерматология ва косметология илмий-амалий тиббиёт маркази

функционал ва инструментал диагностика врачи

функционал ва инструментал диагностика

олий

110

Xamrayeva Dilnoza Abrorovna

Тошкент шаҳри, "Федорович клиникаси" масъулияти чекланган жамияти қўшма корхонаси

врач лаборант

клиник лаборатория диагностикаси

биринчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 24 октябр даги “583” сонли буйруғига 3-илова

Умумий онкология, болалар онкологияси (кимё терапияси), фотодинамик терапия, онкохирургия, болалар онкохирургияси, нур терапияси, онкоурология, онкоофтальмология, торакал онкохирургия, онкопроктология, таянч-ҳаракат аппарат ўсмалари (хирургия), бош ва бўйин ўсмалари, кимётерапия, онкогинекология, маммология, оториноларингология, тиббий сурдология, тиббий фониатрия мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 13 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Xasanov Abduraxman Askarovich

Тошкент шаҳри, "Хасанов Абдурахмон" хусусий корхонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

2

Karimov Alisher Raxmonovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

3

Xalilov Ibroim Raxmonovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

4

Axmedov Maxmudxoja Anvarovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

5

Usmanova Sevara Shuxratjanovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

6

Kurbonboyev Sanjar Abdumanapovich

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

7

Mirdjalilova Nasiba Sunnatullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

8

Usmonova Dilafruzaxon Asatullayevna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

9

Kim Aleksey Avrorovich

Тошкент шаҳри, "Жексофт медикал диагностик сервис" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

10

Yusupov Baxrom Usarovich

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

11

Kadirov Maxamatxon

Тошкент вилояти, Бекобод шаҳар тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

12

Alimardanova Nilufar Mavlanovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 25-оилавий поликлиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

13

Umbarov Aktam Tashbayevich

Тошкент шаҳри, "Зайтун шифо маскани" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

биринчи

14

Kuvanov Azzam Yaxshilikovich

Тошкент шаҳри, "Дармон диагностика сервис" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

15

Tursunov Rustam Abdusamatovich

Бухоро вилояти, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

16

Eshankulova Muyassar Muxamedjonovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

17

Saidov Sanjar Husenovich

Ўзбекистон Республикаси Президенти администрацияси ҳузуридаги тиббиёт бош бошқармаси, 2-сон марказий клиник шифохона

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

18

Xakberdiyeva Manzura Zakirovna

Самарқанд вилояти, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

19

Burxonova Nargiz Kiyamovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

20

Hazratov Orifjon Rajabovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

21

Fayziyev Ravshan Choriyevich

Сурхондарё вилояти, Шеробод тумани тиббиёт бирлашмаси

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

22

Xatamov Xamidulla Suleymonovich

Тошкент вилояти, "Бўка-ЛОР шифокори" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

23

Jurayev Davron Yusupovich

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

оториноларин-голог

оториноларин-гология

иккинчи

24

Maxammadiyev Sulaymon Idrisovich

Самарқанд вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

оториноларин-голог

оториноларин-гология

олий

25

Xudoyberdiyeva Feruza Farruxovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

оториноларин-голог

оториноларин-гология

учинчи

26

Sulimova Olga Gennadevna

Самарқанд вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Самарқанд филиали

онкогинеколог

онкогинекология

олий

27

Urazov Nu'monjon Sa'dullayevich

Самарқанд вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Самарқанд филиали

онкохирург

онкохирургия

олий

28

Musayev Baxtiyor Tolibovich

Самарқанд вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Самарқанд филиали

кимётерапевт

кимётерапия

олий

29

Validova Albina Faalevna

Андижон вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Андижон вилоят филиали

онкогинеколог

онкогинекология

олий

30

Xojamuratov Timur Qazaxbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Қорақалпоғистон филиали

онкогинеколог

онкогинекология

олий

31

Garumov Vyacheslav Grigorevich

Андижон вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Андижон вилоят филиали

онкохирург

онкохирургия

олий

32

Eshonova Madina Kamolovna

Наманган вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Наманган вилоят филиали

онкогинеколог

онкогинекология

иккинчи

33

Agzamxodjayeva Dilnoz Anvarxodjayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази

умумий онколог

умумий онкология

олий

34

Axmadaliyeva Nargiza Ma'rufovna

Андижон вилояти, Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт маркази, Андижон вилоят филиали

онкогинеколог

онкогинекология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 24 октябр даги “583” сонли буйруғига 4-илова

Патологик анатомия ва суд-тиббий экспертиза мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 13 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Iskandarov Alisher Iskandarovich

Тошкент шаҳри, Республика суд тиббий экспертиза бош бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

2

To'ychiyev Zuxriddin O'rmonovich

Фарғона вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

3

Turdimatov Doniyorxon Saidovich

Фарғона вилоят патанатомия бюроси

патанатом

патологик анатомия

олий

4

Kasimov Sardarbek Kazimbekovich

Андижон вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

5

Otaboyev Abdusobir Valijonovich

Наманган вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

6

Toshboyev Sodirjon Muxammadaliyevich

Фарғона вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

7

Imomov Sobir Turonovich

Самарқанд вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

8

Din Pavel Ruslanovich

Тошкент шаҳри, Республика суд тиббий экспертиза бош бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

иккинчи

9

Ruziyev Sadik Tadjiyevich

Тошкент шаҳри, Республика суд тиббий экспертиза бош бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

10

Raximov Xamza Diyarovich

Қашқадарё вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

биринчи

11

Ergashev Mahammadin Yulchiboyevich

Наманган вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

12

Jurayev Ruzimurot Fayzullayevich

Қашқадарё вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

13

Lochinov Farxod Nazarovich

Тошкент шаҳри, Республика суд тиббий экспертиза бош бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

14

Safarov Sodik Tilovovich

Қашқадарё вилоят суд тиббий экспертиза бюроси

суд тиббий эксперт

суд-тиббий экспертиза

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 24 октябр даги “583” сонли буйруғига 5-илова

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Бухоро давлат тиббиёт институтидаги ҳудудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида офтальмология, кардиология, умумий стоматология, терапевтик стоматология, ортопедик стоматология, неврология, ультратовуш диагностикаси мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 13 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Одилова Гулжамол Рустамовна

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Doctor Miran" оилавий корхонаси

офтальмолог

офтальмология

олий

2

Худдиева Наргиза Юлдашевна

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Yorug Jahon" хусусий корхонаси

офтальмолог

офтальмология

учинчи

3

Амонов Обиджон Нематуллоевич

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Visus Clinic" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

учинчи

4

Дилиев Жахонгир Насуллоевич

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "New Techno Age" масъулияти чекланган жамияти

кардиолог

кардиология

иккинчи

5

Холлиев Бекзод Хамрокулович

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани, "Mohinur" хусусий корхонаси

кардиолог

кардиология

иккинчи

6

Садуллаева Умида Исматиллоевна

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "TGS - med" хусусий клиникаси

кардиолог

кардиология

учинчи

7

Ядгарова Наргиза Сайфуллоевна

Бухоро вилояти, Когон шаҳри, "Odil - Alibek Stom Servis" хусусий клиникаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

биринчи

8

Асадова Гулчехра Амоновна

Бухоро вилояти, Жондор тумани, "Marjon Dental Yuks" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

олий

9

Баротова Гулбахор Бобокуловна

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Dental Buxara" хусусий корхонаси

умумий стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

10

Болтаева Мафтуна Муминовна

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Tashmetova PLUS" масъулияти чекланган жамият

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

11

Саидова Орзигул Косимбековна

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани, "Dian Denta" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

12

Хайдаров Нурали Салимович

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Madad Farm Dental" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

олий

13

Тухтаева Илхом Туракулович

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Fiziomed plyus" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

учинчи

14

Дилиев Жахонгир Насуллоевич

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "New Techno Age" масъулияти чекланган жамияти

ультратовуш диагностикаси

ультратовуш диагностикаси

иккинчи

15

Хакимова Мухайё Ахатовна

Бухоро вилояти, Бухоро тумани, "Aziza Stom" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

16

Эргашев Анвар Кайимович

Бухоро вилояти, Вобкент тумани, "Muhammadjon Mehriddin Maftuna"масъулияти чекланган жамияти

умумий стоматолог

умумий стоматология

олий

17

Эргашев Анвар Кайимович

Бухоро вилояти, Вобкент тумани, "Muhammadjon Mehriddin Maftuna"масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

18

Гафурова Шахноза Фуркатовна

Бухоро вилояти, Ромитан тумани, "ULUG'BEK DENTA MED" масъулияти чекланган жамият

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 24 октябр даги “583” сонли буйруғига 6-илова

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 20 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Murodova Zamira Xolovna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

2

Qodirova Roxat Jo'rayevna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

3

Mirzatillayeva Xurmatoy Mavlanovna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

4

Do'ltayeva Malika Amirdjanovna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

5

Rayimjonova Baxtigul Lapasovna

Тошкент шаҳар 9- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

6

Ibragimova Ro'za Abdullayevna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

7

Xushbakova Guzal Batirjanovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, тиббий санитария бўлими

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

8

Gadjiyeva Elmira Guseynovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, тиббий санитария бўлими

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

9

Ikramova Sevar Pushkinovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, тиббий санитария бўлими

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

10

Usmonova Nigoraxon Abduraxmonovna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

11

Axmedova Dilbar Rustamovna

Бухоро вилоят "Она ва бола" скрининг маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

12

Xikmatillayeva Sharipa Yigitaliyevna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

13

Shaynazarova Soadat Abdimuradovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 37-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

14

Saydaxmedova Gulbaxor Nabiyevna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

15

Nasritdinova Shaxnoza Ibragimovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

16

Marasulova Dilbar Tursunboyevna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

17

Yaqubova Ro'za Abdirimovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

18

Atadjanova Sharofat Kamildjanovna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

19

Bozorov Zokir Dusqobilovich

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

20

Kasimova Gulrana Xaytmuratovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани, "UMID GULSHANI SANATORIYASI" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

21

Daminov Rustam Faridovich

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

22

Мансурова Максуда Узоковна

Тошкент шаҳар 5- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

23

Akramova Dilshoda Erkinovna

Бухоро вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

24

Nigmatulina Rushaniya Muxamadjanovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

25

Mirkamalova Latafat Mirsagatovna

Тошкент шаҳар 5- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

26

Karimov Zaur Djavdatovich

Тошкент шаҳар перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

27

Narzullayeva Jibek Akimbayevna

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

28

Ismailova Zevar Imamnazarovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

29

Ikramova Muyassarxon Nakipovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, "Гулистон" ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

30

Begimkulova Dilfuza Berdikulovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, 4- тиббий санитария қисми

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

31

Baxramova Shaxnoza Usmonovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

32

Akbarova O'ktamoy Miraxmatovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, 58-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

33

Yangibayeva Dilaram Kenjabayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббий маркази, Нукус филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

34

Shadiyeva Malohat Miyassarovna

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

35

Xamidova Nafisa Raxmanovna

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

36

Ochilova Nargiza G'anijonovna

Тошкент шаҳри, "Medlans" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

37

Abdusattarova Xanifa Mamasoliyevna

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

38

Rezvanova Madina Salayevna

Тошкент шаҳар 5- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

39

Sherniyazova Laylo O'ktamovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

40

Egamberdiyev Xushnudbek Raxmanovich

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

41

Sirajiddinova Sanobar Sabirdjanovna

Тошкент шаҳар 9- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

42

Ernazarov Baxriddin Gaffarovich

Қашқадарё вилояти, Қамаши тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

43

Ismoilova Lolaxon Sadullayevna

Навоий вилояти, Конимех тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

44

Ashirova Dilnavoz Baxtiyorovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 41-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

45

Sharipova Albina Garafutdinovna

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

46

Sharipova Firuza Xakberdiyevna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, шаҳар туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

47

Jumayeva Xurshida Hodiyevna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, шаҳар туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

48

Abdushukurova Dilfuza Malikovna

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

49

Karimova Xolida Jalilovna

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

50

Xalikova Sanobarxon Ababakirovna

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

51

Xojaniyazova Aygul Yusupbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

52

Xudayberganova Salomat Xajiboyevna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

53

Xudaynazarova Mingtash Ziyatovna

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

54

Xujamnazarova Zulfiya Egamnazarovna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармовли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

55

Baydjanova Azizaxan Radjabbayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

56

Yorkulova Norsulov Xoliyarovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, 1-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

57

Haydarova Ra'no Eshdavlatovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

58

Yuldashov Xudayar Maxamovich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

59

Akimniyazova Dilbar Abdinayimovna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

60

Allambergenova Kunduz Sabetovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

61

Nugmanova Gulsara Sadikovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

62

Xalilova Xurshida Abduvaliyevna

Андижон вилояти, Қўрғонтепа тумани, "Мурувват" ногирон болалар уйи

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

63

Abduraximov Ulugbek Abdurasulovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

64

Mukimova Komila Gapparovna

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

65

Ergasheva Latifaxon Toshtemirovna

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 24 октябр даги “583” сонли буйруғига 7-илова

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 20 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Qalandarova Feruza Toshpulotovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

2

Muxamedjanova Zilolaxon Baxramovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси президенти администрацияси ҳузуридаги Соғлиқни сақлаш бош бошқармаси, Санитария эпидемиология назорати бошқармаси

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

3

Maxmudova Baxora Djumayevna

Самарқанд вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач-лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

4

Nurmatova Xavasxon Xasanboyevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

5

Nuriddinov Mamatxon Tshonxonovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

6

Maxmudova Muyasar Fayzullayevna

Наманган вилояти, Поп тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

энтомолог

тиббий энтомология

биринчи

7

Mustafakulov Chari Musirmanovich

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

8

Yusupov Laziz Numanovich

Қашқадарё вилояти, Китоб туман давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

9

Ishmuxamedov Karim Mamasaidovich

Навоий тоғ-металлургия комбинати тиббий санитария бўлими, санитария-эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

10

Tursunova Oysha Xolmuminovna

Навоий вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

11

Gafurova Xurshida Abduljalilovna

Тошкент вилояти, Бекобод шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

12

Mubashirova Xolisxon Nazirovna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

13

Tadjiniyazova Anora Xamidullayevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

биринчи

14

To'rayeva Zamira Turg'unboyevna

Тошкент вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

15

Madaliyeva Zulfiya Maxamatovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

16

Negmatullayeva Mafurat Normatovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

17

Isanov Jummanazar Boboyarovich

Сурхондарё вилояти, Қизириқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

18

Urzumova Maximjan Kongratbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

19

Sosnovskaya Vera Aleksandrovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий амалий тиббиёт маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

20

Begimkulova Surayyo Abdunazarovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги, санитария эпидемиология назорати маркази

вирусолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

21

Baratova Umida Normuxammadiyevna

Навоий вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

22

Ganiyev Xakimdjan

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

23

Tojikulov Abdurashit

Сирдарё вилояти, Янгиер шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

24

Hayitov Baxtiyor Tadjikulovich

Сирдарё вилояти, Янгиер шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

25

Ruzibayeva Gulnoza Alijonovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

26

Ismailov Xikmatulla Abdullayevich

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон ҳаво йўллари" МАК давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

27

Xolmatova Kamola Shavkatovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

28

Xaydarova Zulfiya Abduganiyevna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

29

Djurabayeva Natalya Batirovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

30

Akbarova Nasibaxon Akramovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" АК, марказий поликлиникаси

вирусолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

31

Sharipov Gaybulla Turgunovich

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

32

Sultonov Eminjon Isakovich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

33

Raxmonov Avazjon Yo'lchiyevich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

34

Sulaymanbekova Shaxista Mirkarimovna

Тошкент вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

35

Kurbonov Narzulla Rajabovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

дезинфектолог

дезинфектология

олий

36

Bisenbayeva Tamara Djumabayevna

Қорақалпоғистон Республикаси давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

37

Temirova Gulnisso Norimboyevna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

дезинфектолог

дезинфектология

олий

38

Nuritov Olim Rajabovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

39

Fayzullayeva Dilfuza Baxadirovna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази қошидаги ихтисослаштирилган юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

40

Abdullayev Maxmud Quldashevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

41

Mamasidiqova Sanobarxon Ergashevna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

42

Naimov Maxmud Murotovich

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

43

Ergashev Raxmatjon Normaxmatovich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

44

Usmonov Anvarjon Akramovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

45

Madazimov Xursanboy Muminovich

Фарғона вилояти, Қува тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

46

Yuldashev Mamur Aripovich

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

47

Narmuradova Dilbar Kadirovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

48

Mirzayeva Elnora Abdusalomovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

49

Oxunov Akramjon Raxmonberdiyevich

Наманган вилояти, Уйчи тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

энтомолог

тиббий энтомология

иккинчи

50

Ismailov Rustamjon Abdumalikovich

Фарғона вилояти, Боғдод тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

51

Sayfidinov Asqarali

Фарғона вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

52

Yakubov Voxidjon Oxunjonovich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

53

Payanova Feruza Amanovna

Сурхондарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

54

Boltayev Jumanazar Jurakobilovich

Сурхондарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

меҳнат гигиенаси

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “ 24 октябр даги “583” сонли буйруғига 8-илова

Пульмонология, фтизиатрия, фтизиохирургия, суяк тизими фтизиатрияси, фтизиоофтальмология, дерматовенерология ва тиббий косметология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 20 октябрда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Pulatova Gavxar Zafarjonovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

пульмонолог

пульмонология

олий

2

Xakimova Salima Sabirovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, силга қарши диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

3

Abdunabiyeva RanoTurgunbayevna

Тошкент вилояти 1- болалар сил касалликлар сиҳатгохи

фтизиатр

фтизиатрия

олий

4

Тешабаева Диларом Ходжихоновна

Фарғона вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

5

Rasulmetova Zaynabjon Ergashevna

Жиззах вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

6

Kayumov Akbarxon Axrarovich

Фарғона вилоят 2-тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

7

Raxmatov Maksud Mirzayevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

фтизиатр

фтизиатрия

олий

8

Saidov Umid Baxadirjonovich

Тошкент шаҳар 4-туманлараро тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

9

Kazazyan Stella Leonidovna

Тошкент шаҳар 3-туманлараро тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

10

Abduraxmanova Nigora Kuttaybayevna

Тошкент шаҳар 5-туманлараро силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

биринчи

11

Matyakubova Qizlargul Yo'ldashevna

Тошкент шаҳар 5-туманлараро силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

12

Soldatova Tamara Vasilevna

Тошкент шаҳар 5-туманлараро силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

13

Norkobilov Ismatillo Maxmadaliyevich

Қашқадарё вилоят тери-таносил касалликлари шифохонаси

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

14

Makaricheva Irina Gennadevna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги марказий поликлиникаси

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

15

Yusupov Nuriddin Erkinovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган фтизиатрия ва пульмонология илмий-амалий тиббиёт маркази

фтизиатр

фтизиатрия

олий

16

Muxitdinova Dilbar Sayfutdinovna

Тошкент шаҳар 2-туманлараро тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

17

Berdiyev Baxtiyor Turayevich

Қашқадарё вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

18

Nizomov Rustam Muxamedovich

Қашқадарё вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

19

Аминов Худаяр Муртазаевич

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, силга қарши диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

20

Nurkulova Rano Pulatovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси, силга қарши диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

21

Vaxаbov Abdumannop Abdusattarovich

Тошкент шаҳар 5-туманлараро силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

22

Ashurov Tulqin Abdullayevich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, сил касалликлар диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

23

Dauletnazarova Bibiajar Jumamuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

24

Matsapayeva Malika Maxmudovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

тиббий косметолог

тиббий косметология

учинчи

25

Pirumyan Valeriy Aleksandrovich

Фарғона вилоят тери-таносил касалликлари диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

26

Ganiyev Abdumannon Abdulxakovich

Тошкент вилояти, Пискент тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

27

Sharaxmedov Shoraxmat Sharasulovich

Тошкент шаҳри, "Perfect healthy hair" масъулияти чекланган жамияти

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

28

Kazazyan Stella Leonidovna

Тошкент шаҳар 3- туманлараро тери-таносил касалликлари диспансери

тиббий косметолог

тиббий косметология

учинчи

29

G'aniyev Rustamqul Berdiq'olovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

30

Teshaboyev Jumanazar Turdiyevich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

пульмонолог

пульмонология

олий

31

Nasriddinov Ilxomidin Turabiddinovich

Тошкент вилояти, Бекобод тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

32

Kodirov Кamoliddin Shoxobidinovich

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

33

Artikova Zuxra Tulyaganovna

Тошкент шаҳри, "Mеdas group" масъулияти чекланган жамияти клиникаси

тиббий косметолог

тиббий косметология

биринчи

34

Mirxalikov Mirvosik Mirmaxmudovich

Тошкент вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

35

Norboyev Akbar Nabiyevich

Қашқадарё вилоят 38-фтизиатрия тиббий-меҳнат экспертизаси комиссияси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

36

Saodatov Abdixomid Abdixolikovich

Қашқадарё вилоят 38-фтизиатрия тиббий-меҳнат экспертизаси комиссияси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

37

Asqarova Gulandom To'rayevna

Фарғона вилоят болалар силга қарши кураш "Водил" санаторийси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

38

Xamdamova Gulnora

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар сил касалликлар диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

39

Ten Tamara Vitalevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар сил касалликлар диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

40

Sadinov Muxtor Norkobilovich

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар сил касалликлар диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

41

Ametova Lenura Saidovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар сил касалликлар диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

42

Subxonov Asrorkul

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар сил касалликлар диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

43

Musinova Maryam Yunusovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар сил касалликлар диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

44

Kudryakova Yelena Rustamovna

Тошкент шаҳри, вақтинча ишсиз

пульмонолог

пульмонология

учинчи

45

Исабаев Тухтамурад Рахимжанович

Андижон вилоят силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

46

Gulamov Shuxratbek Kutbullayevich

Андижон вилояти, Қўрғонтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

фтизиатр

фтизиатрия

олий

47

Abdullayeva Gulora

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

48

Auyezova Jaksibike Risnazarovna

Қорақалпоғистон Республикаси силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

49

Urinboyeva Maryam

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

50

Allaniyazov Maxset Nurullayevich

Қорақалпоғистон Республикаси тери-таносил касалликлар диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

51

Samadova Maxbuba Mubinovna

Бухоро вилоят тери-таносил касалликлар диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

52

O'roqov Zahriddin Toshevich

Бухоро вилояти, Бухоро нефтни қайта ишлаш заводи тиббий санитария қисми

дерматовенеролог

дерматовенерология

биринчи

53

Saparova Bagdagul Nurjanovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қонликўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

54

Genjemuratova Zulfiya Allambergenovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қораўзак тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

55

Tulasheva Gulbaxor Ibragimovna

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

56

Saipov Sagdulla Saydullayevich

Тошкент вилоят тери-таносил касалликлар диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

57

Yuldashev Qobil Komiljonovich

Хоразм вилоят тери-таносил касалликлар диспансери

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий

58

Kosherova Risgul Jalgasbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси 1-силга қарши кураш диспансери

фтизиатр

фтизиатрия

олий

59

Sholtayeva Marjan Tlepovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Кегейли тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

60

Sulaymanova Bag'ila Kidirbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Кегейли тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

фтизиатр

фтизиатрия

олий

61

Ostonov Ravshan Rajabovich

Навоий вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

дерматовенеролог

дерматовенерология

олий


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  583
Қабул қилиниш санаси:  24.10.2018
Кўчириб олиш pdf |