Вазирлик ҳақида Ҳужжатлар Муассасалар Янгиликлар Тадбирлар Лойиҳалар АКТ Оnline хизматлар

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида Бош сахифа

13 апреля 2018

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI SOG'LIQNI SAQLASH VAZIRINING

BUYRUGI

2018 yil “11” 04

№242

Toshkent sh.

Малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш тўғрисида

Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлигида 2015 йил 19 январда 2649-сон билан рўйхатга олинган “Тиббиёт ва фармацевтика ходимларини аттестациядан ўтказиш ва уларга малака тоифалари бериш тартиби тўғрисида” ги Низом талаблари бўйича аттестация ишларини ташкил қилиш ҳамда врачлар ва фармацевтларга малака тоифаси бериш бўйича 2018 йил 31 март ва 7 апрелда бўлиб ўтган ихтисослашган аттестация комиссиялари йиғилишлари хулосасига кўра малака тоифаси бериш учун ўтказилган аттестация натижаларини тасдиқлаш мақсадида буюраман:

1. Қуйидагилар:

Умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт, оилавий тиббиёт ва тез тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 1-иловага;

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 2-иловага;

Жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш, валеология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 3-иловага;

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Бухоро давлат тиббиёт институтидаги ҳудудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида ортопедик стоматология, терапевтик стоматология, болалар терапевтик стоматологияси, хирургик стоматология, умумий стоматология, ортодонтия, оториноларингология, акушерлик ва гинекология, физиотерапия, неврология, психиатрия, терапия, офтальмология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 4-иловага;

Ички касалликлар(терапия), аллергология ва иммунология, врачлик меҳнат экспертизаси, гастроэнтерология, гериатрия, диетология, нефрология, касб касалликлари, реабилитология, курортология, физиотерапия, фитотерапия, даволаш физкультураси, спорт тиббиёти, лазеротерапия ва клиник фармакология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 5-иловага;

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 6-иловага;

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 7-иловага;

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион хавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича аттестациядан ўтган врачлар рўйхати 8-иловага мувофиқ тасдиқлансин.

2. Соғлиқни сақлаш вазирлиги ҳузуридаги врачлар ва фармацевтларга лицензия бериш ва аттестациядан ўтказиш Республика маркази директори (А.Б.Яркулов) аттестациядан ўтган мутахассисларга малака тоифаси берилганлиги тўғрисидаги сертификатлар тайёрланиши, тасдиқланиши ва тарқатилишини таъминласин.

3. Электрон соғлиқни сақлашни ривожлантириш “UZMEDINFO” Маркази директори (Д.Н.Усмонов) ушбу буйруқни Соғлиқни сақлаш вазирлигининг веб-сайтига жойлаштирсин.

4. Мазкур буйруқ ижроси назоратини вазирнинг биринчи ўринбосари

Б.Юсупалиев зиммасига юклатилсин.

Вазир

А. Шадманов

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “11” апрелдаги “242” сонли буйруғига 1-илова

Умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт, оилавий тиббиёт ва тез тиббий ёрдам мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 31 мартда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Ibragimova Nafisa Maxkamovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

2

Usmanova Dilfuza Abdunabiyevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

3

Xamrayeva Dilshoda Axatovna

Самарқанд вилояти, Ургут тумани тиббиёт бирлашмаси, "Дехқонобод" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

4

Yuldashova Nigora Nematullayevna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

5

Abdurasulova Feruza Farxodovna

Жиззах вилояти, Зарбдор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

6

Raxmonova Nasibaxon Tursunovna

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

7

Raimova Xalima Ganiyevna

Сирдарё вилояти, Сайхунобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 19-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

8

Alixanova Surayyo Nazirxanovna

Тошкент вилояти, Қуйичирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Қўрғонча" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

9

Tuleshbayeva Gulchexra Asanovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

10

Sherboyeva Zamira Abdurahmonovna

Сирдарё вилояти, Мирзаобод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

11

Saidrasulxodjayeva Lobarxon Saydaliyevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

12

Maxmudova Aziza Akbarovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

13

Mansurova Matluba Abbasovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, 32-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

14

Samikova Zuxra Sabitovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

15

Mo'minova Zaynura Mehmonovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

16

Karimova Barno Ergashevna

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

17

Ashurova Sabo Baxtiyorovna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

18

Мирзаев Хайитбой Ергашович

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

19

Sidikova Muniraxan Abdusamatovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

20

Sodiqov Azamali Abdug'aniyevich

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси, 63-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

21

Ziyadova Diloram Ziyavitdinovna

Тошкент шаҳар, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

22

Abdurafiyeva Firuza Abduraxmanovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

23

Maxmudova Dildora Abdujalilovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 22-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

24

Begmatova Xosiyat Esanbayevna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

25

Yaxiyayeva Shaxnoza Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

26

Mustafakulova Saxiba Yevgashevna

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси, 25-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

27

Alimuxamedova Muyassar Mutalovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 22-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

28

A'loyeva Firuza Gaybulloyevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 44-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

29

Maxkamova Maxsuma Baymatovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

30

Axmedova Saodat Saidkulovna

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси, 61-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

31

Gafurova Gavxar Maksudovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 22-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

32

Xusanbayeva Gavxar Yangibayevna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

33

Yembergenova Zulfiya Aytbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

34

Baymurotova Gulxiya Sayfullayevna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

35

Maxkamova Gulchexra Muminovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 29 - оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

36

Marupova Barno Yuldashevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 29 - оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

37

Safarova Oydin Asadovna

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Сиёз-поён" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

38

Ochilova Mastura Bafoyevna

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси, "Тайтал" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

39

Raxmanova Dilaramxon Muydinjanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

40

Eshmuradova Nodira Xolbutayevna

Жиззах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

41

Avalbayeva Salixa Fayziyevna

Жиззах вилояти, Ғаллаорол тумани тиббиёт бирлашмаси, "Саврук" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

42

Sattorova Oltinoy Abdiraximovna

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси, "Бахрин баёр" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

43

Mexmonqulov Azizjon Abduvaliyevich

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, "Хожиметов" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

44

Pulatova Xalida Xakimovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси, 21-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

45

Djurayeva Buvaim Tursunxanovna

Тошкент вилояти, Зангиота тумани тиббиёт бирлашмаси, 17-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

46

Ismoilova Xolidaxon Nosirovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

47

Rixsiyeva Diloram Talipovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, 26-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

48

Shaxobiddinova Sevara Muzapparovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 26-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

49

Xamrayeva Sanobarxon Turdaliyevna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 6-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

50

Saparova Nigora Abduraxmanovna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 56-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

51

Odinayeva Adiza Zoyirovna

Бухоро вилояти, Ромитан тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

52

Pulatova Saodatxon Musadjanovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

53

Yakubova Raxat Po'latovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

54

Ergasheva Subhinisa G'aybullayevna

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси, 21-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

55

Sadullayeva Munavvar Rajabovna

Хоразм вилояти, Янгибозор тумани тиббиёт бирлашмаси, "Маданият" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

56

Sultanov Shukurla Saparniyazovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси, "Қангли" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

57

Xudayberdiyev Alisher Sultanmaxmudovich

Наманган вилояти, Норин тумани тиббиёт бирлашмаси, "Гулистон" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

58

Maxmudov Axmat Davurbayevich

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси, "Бешариқ" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

59

Azizova Lyudmila Raxmatovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

60

Zulpanov Muxiddin Arziqulovich

Жиззах вилояти, Бахмал тумани тиббиёт бирлашмаси, "Узунбулоқ" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

61

Xamzayeva Dilafro'z Mansurovna

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Телов" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

62

Mansurova Raxima Toshiyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

63

Sabirova Dilbaray

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси, 39-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

64

Jumasheva Karamat Yuldashovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 38-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

65

Arabova Yulduz Atoqulovna

Қашқадарё вилояти, Косон тумани тиббиёт бирлашмаси

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

66

Jaksimuratova Anjimxan Dusenbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Кегейли тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

67

Atanazarova Janigul Jangabaevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, 53-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

68

Suyunov Fayzullo Jurayevich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, "Хитой" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

69

Ergasheva Feruzaxon Adaxamovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

70

Tuxtayeva Zulfiya Salaxitdinovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

71

Ruzikulova Xamida Jovliyevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

72

Tagaynazarova Roza Ergashevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

73

Karimbayev Xajibay Ramanovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 43-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

74

Xudoyorov Normurod Doniyorovich

Жиззах вилояти, Арнасой тумани тиббиёт бирлашмаси, "Б.Файзиев" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

75

Madaliyeva Kimyoxon Mansurovna

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 26-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

76

Usmanov Bobir Sativoldiyevich

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 51-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

77

Mirsagatova Saida Jurayevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

78

Sayfutdinova Moxigul Erkinovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

79

Sadilloyeva Gulnora Sadriyevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 12-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

80

Kuchkarova Shoiraxon Abdulxafizovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

81

Umarov Xamidjon Ikromovich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

82

Raxmonova Olimaxon Qaxorovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

83

Xaydarova Muxtaramxon Erkinovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

84

Raxmatullayev Xalilla Yuldashovich

Хоразм вилояти, Гурлан тумани тиббиёт бирлашмаси, 9-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

85

Umurzakov Abdukodir Ismonovich

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

86

Xasanov Erkin Xurramovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

87

Turdiyev Olimjon Rustamovich

Фарғона вилояти, Ёзёвон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

88

Farmonova Saodat Raxmonovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

89

Raxmanova Dilnovoz Shirinovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

90

Urokova Nodira Akbarovna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

91

Jumayeva Maxsuma Boltayevna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1 - оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

92

Mamanazarova Manzura Toshevna

Навоий вилояти, Хатирчи тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

93

Sherov Xasan Eshtursunovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси, 42-"Керайит" ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

94

Xolikov Vali Inatovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси, 41- "Эскибоғ" ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

95

Toshboyeva Gulchexra Abdurazzakovna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, "О.Йўлдошев" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

96

Salomova Ra'no Xayrullayevna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси, 10-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

97

Tuxtamishev Akbar Tirkashevich

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

98

Tulabayeva Dilorom Basitovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

99

Mammatova Guzalxan Jabbarovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 32-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

100

Asqarova Ravshanoy Toхтasinovna

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 62- "Нанай" ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

101

Imomaliyeva Ra'noxon Kalandarovna

Наманган вилояти, Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 26-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

102

Zaitova Dilfuza Oktyabrevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтохур тумани тиббиёт бирлашмаси, 40-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

103

Абдувалиева Мухаббат Йулдашевна

Наманган вилояти, Янгиқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, 57- "Бирлашган" ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

104

Shermatova Iqbolxon Anvarovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 31-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

105

Акбарова Дилярамхон Рахимовна

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 32-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

106

Umarova Ra'no Akbarovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

107

Zakirova Luiza Abdullayevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

108

Djurayeva Shaxista Xafizovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

109

Melikulova Karomat Karshiyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 25-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

110

Xamrayeva Dilfuza Xabibullayevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

111

Atadjanova Zamira Abdullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 20-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

112

Safarova Dilobar Solijonovna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

113

Ramazonova Dilbar Tojiyevna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

114

Sayfullayeva Gulasal Nusratovna

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

115

Tashpulatov Anvar Askarovich

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

116

Sharopova Gulsara Ibragimovna

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси, "Бахрин баёр" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

117

Чўллиева Нилуфар Авлиёқуловна

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси, "Денов" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

118

Adizova Gulasal Rahimovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

119

Saidova Laylo Nematovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

120

Asadova Nargisa Istamovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 3-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

121

Chulponov Sherali Usmonovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

122

Farmonova Rayxon Ziyodullayevna

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси, "Бахрин Баёт" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

123

Xazratqulov Zaynobidin Tursunboyevich

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

124

Rahimova Gulandom Mamaniyozovna

Самарқанд вилояти, Нарпай тумани тиббиёт бирлашмаси, 13- "Ибн-Сино" ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

125

Muxamedova Dilorom Shamuradovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 21-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

126

Magzumova Feruza Nabiyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

127

Samatova Diloram Abdubakirovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

128

Sadullayeva Zamira Djalolovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 22-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

129

Zinganshina Elvira Ildarovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 31-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

130

Maxmudova Ziyodaxon Maxamadjonovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 75-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

131

Тошева Сарвиноз Турсунқуловна

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, 17-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

132

Kaxarova Gulmira Muydinova

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

133

Saydanova Dilobarxon Sobirjonovna

Андижон вилояти, Пахтаобод тумани тиббиёт бирлашмаси, "Маданият" ҳудудий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

134

Abduraxmanova Xayrixon Turkanbayevna

Андижон вилояти, Жалақудуқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Амир Темур" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

135

Zokirova Moxira Ismoilovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

136

Namozov Alisher Mahmudovich

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 24-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

иккинчи

137

Umarova Malika Sultonaliyevna

Бухоро вилояти, Олот тумани тиббиёт бирлашмаси, 29-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

138

Abdullayeva Maxmuda Raximovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 75-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

139

Qayumova Dilbarxon G'afarovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ахси" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

140

Abdujamilova Umidaxon Abdusattarovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси, "Ахси" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

141

Qurbonova Moxira Mirzaaxmedovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 72-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

142

Tojiyeva Dilnoza Valiyevna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 74-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

143

Нурманова Гулжахан Зиятовна

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 90-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

144

Komilova Dilfuzaxon Umarovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси, 72-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

145

Ro'ziyeva Mahbuba Rahmonovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 54-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

146

Daminova Ozoda Abduvaxidovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 23-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

147

Rajabova Go'zal Xakimovna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

148

Yuldasheva Sanabar Raufovna

Самарқанд вилояти, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Томойрот" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

149

Arziqulova Nigora Rashidovna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

150

Davlatova Musallam Abalovna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

151

Mamadiyarova Gulnora Ablokulovna

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси, "Булунғур" ҚВП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

152

Имамова Сафия Бабакуловна

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

153

Jamilova Nasiba Mardiyevna

Самарқанд вилояти, Қўшработ тумани тиббиёт бирлашмаси, "Шавона" ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

154

Nurmanov Aybek Xalmenovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-кўп тармоқли марказий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

155

Muminov Kobiljon Nurmatovich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 13-ҚОП

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

156

Li Andrey Afanasiyevich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, 25-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

олий

157

Muminova Salima Eshkabilovna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 49-оилавий поликлиника

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

умумий врачлик амалиёти ва оилавий тиббиёт

биринчи

158

Sangirova Muxayyo Aliqulovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

159

Aliqulov Toshmirza Akramovich

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

160

Maxmudov Erkinjon Qo'chqarovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

161

Imomova Mardona Mirzakparovna

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

162

Xaylova Marina Yurevna

Тошкент шаҳри, "MDS servis" масъулияти чекланган жамияти

тез ёрдам врачи

тез тиббий ёрдам

олий

163

Ziganshina Galiya Rashidovna

Тошкент шаҳри, "MDS servis" масъулияти чекланган жамияти

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

164

Konoreva Lyudmila Alekseyevna

Тошкент шаҳри, "MDS servis" масъулияти чекланган жамияти

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

165

Yusupova Maxsuda Ismailovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

166

Obidov Yarash Ergashevich

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

167

Shukurov To'ra Ro'zikulovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

168

Muqumova Yulduz Niyatovna

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

169

Jiyanbayeva Dildora Matchanovna

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

170

Бобоева Гулихандон Эсановна

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

171

Yuldasheva Nasibaxon Yuldashevna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

172

Aytkulova Buaysha Isayevna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

173

Jurayeva Zamera Botirovna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

биринчи

174

Xayitboyev Inomjon Ergashevich

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

175

Jo'rayev Farmonjon Numonovich

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

176

Muldashova Shoxista Abduraxmanovna

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

177

Alimov Alisher Sabitjonovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

178

Raxmanov Baxtiyar Komilovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

179

Azimov Botir Jo'rayevich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

180

Bekmuratov Azamat Murtazoyevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

биринчи

181

Butayev Xayitboy Zulfikarovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

182

G'ofurov Anvarjon Komilovich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

183

Dadajonov Muratali Ruziyevich

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

184

Ishanova Umida Axmatxanovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

185

Toshtemirov Abror Shermuxamedovich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

186

Moldashev Baxodir Raximovich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

биринчи

187

Akramov Akmal Akbarovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

иккинчи

188

Yusupova Munira Mustakimovna

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

189

Yuldasheva E'tiborxon Abdijabbarovna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

190

Исмоналиев Рахматали Имомалиевич

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

191

Baltayeva Umida Tajibayevna

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

192

Elchiyev Ergashali Xalilovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

193

Abdukaxxarov Baxtiyor Abdujabborovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

194

Norqobilov Tursun Sharifovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

195

Ирисов Ахтамжон Ахматович

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

биринчи

196

Volkova Tatyana Viktorovna

Тошкент шаҳри, "MDS servis" масъулияти чекланган жамияти

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

биринчи

197

Xadjiyeva Nodira Kadirovna

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

198

Jumaniyazova Yakutjon Matyakubovna

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

199

Yuvbasarova Jumagul Ibadullayevna

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

200

Abilov Xamza Bozorovich

Қашқадарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Қашқадарё филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

201

Mamatova O'g'iloy Vazirovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

202

Rajabov Raxmon Muminjonovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

203

Xanturayeva Nasibaxon Matkarimovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

204

Кодирова Дилбар Мукумжановна

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

205

Xaritonov Aleksey Sergeyevich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги, тиббий санитария бирлашмаси, 1-марказий поликлиника

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

206

Saipov Alisher Sultanovich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги, тиббий санитария бирлашмаси, 1-марказий поликлиника

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

биринчи

207

Yerimbetova Nigora Urazimbetovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

208

Kurbanov Baxodir Ziyotovich

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

209

Yuldasheva Gulbarchin Madraximovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

210

Xamidova Shoxista Karimjanovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

211

Umarova Mavlyuda Madjitovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

212

O'rinboyev Yodgorjon Yaxshiboyevich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

213

Xudoyqulov Axtam Bozorovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

иккинчи

214

Isayev Bahron Baxtiyorovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

иккинчи

215

Murodov Doniyor Dilmurodovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

иккинчи

216

Sarvarov Akram Akbarovich

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

217

Isaqova Naimaxon Axmadjonovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

218

Umirzaqova Saida Tursunovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

219

Umarov Anvar Tishabayevich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги, тиббий санитария бирлашмаси, 1-марказий поликлиника

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

биринчи

220

Nurmatov O'rol Mamatovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

221

Saitqulov Ibragim Djumamuratovich

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

222

Okboyev Kaxramon Melikulovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

223

Samanova Dilfuza Isroilovna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

224

Iskandarov Ravshanbek Matqurbonovich

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

225

Erniyozov Ulug'bek Abdusalomovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

226

Fozilova Nilufar Hosilovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

227

Amonturdiyeva Dilbar Mirzoyevna

Сурхондарё вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Сурхондарё филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

228

Bazarov Yusuf Gaibnazarovich

Навоий вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Навоий филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

229

To'ev Husniddin Davlatovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

биринчи

230

Kudratova Shaxnoza Raxmatullayevna

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

231

Xayitova Oyjamol Rustamovna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

иккинчи

232

Немадова Дилобар Усмоновна

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

иккинчи

233

Babayeva Nodira Muxtarovna

Жиззах вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Жиззах филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

234

Misirov Yaxiyo Davranovich

Самарқанд вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Самарқанд филиали

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

235

Narbayev Rashid Xasanovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Тўрткўл тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

236

Madiyeva Sevar Nigmatullayevna

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

иккинчи

237

Saparov Abdisait Jamuratovich

Самарқанд вилояти, Пастдарғом тумани тиббиёт бирлашмаси

тез тиббий ёрдам

тез тиббий ёрдам

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “11” апрелдаги “242” сонли буйруғига 2-илова

Травматология ва ортопедия, болалар травматологияси ва ортопедияси, ортопедия, вертебрология, нейрохирургия, эндоваскуляр нейрохирургия, спинал (вертебрал) нейрохирургия, комбустиология, рабиология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 31 мартда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Ergashev Xakimjon Xolmatovich

Фарғона вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар травматолог ортопеди

болалар травматологияси ва ортопедияси

олий

2

Bektoshev Raxmatillo

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, нейрохирургия бўлими

нейрохирург

нейрохирургия

олий

3

Mirdjalilov Fayzulla Xamidullayevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

4

Boyliyev Zafar Raxmatovich

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

5

O'rinboyev Ismoiljon Ibragimovich

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳри, "Ортопед Исмоилжон" масъулияти чекланган жамияти

болалар травматолог ортопеди

болалар травматологияси ва ортопедияси

олий

6

O'rinboyev Ismoiljon Ibragimovich

Фарғона вилояти, Олтиариқ тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

7

G'oyibov Anvar Bobonazarovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

8

Mustafakulov Ibadilla

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

9

Aminov Sur'atjon Naimovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

10

Yusupov Jaxongir Shuxratovich

Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

11

Тожиев Жололхон Баходиржонович

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

12

Xaydarov Baxrom Abduvaliyevich

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

13

Raxmanov Temirqul Tangriyevich

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

14

Bakiyev Alisherxon Abzalxonovich

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

15

Xodjametov Abdulla Xodjametovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани тиббиёт бирлашмаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

16

Islamov Shuxratjon Isakovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

17

Tashpulatov Abduvaxit G'aniyevich

Тошкент шаҳри, "Медлайн" масъулияти чекланган жамияти

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

18

Muradov Abdikarim Yuldashovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

19

Boboyev Jalolidin Ibroximovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

20

Safayev Muxamadumar Kamalovich

Фарғона вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Фарғона филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

21

Azizov Abduxalil Abdukadirovich

Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

биринчи

22

Ataxanov Ravshanjon Muxtorovich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, травматология бўлими

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

23

Xolbayev Radjab Ishkabilovich

Тошкент вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Тошкент вилоят филиали

нейрохирург

нейрохирургия

олий

24

Achilov G'ulomjon Axmadovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

25

Sodiqov Bahodir Sadulloyevich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, шошилинч тиббий ёрдам бўлими

нейрохирург

нейрохирургия

биринчи

26

Xolikov Nafas Xudoyberdiyevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

27

Kadirbekov Ravshanbek Tursunbekovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

28

Askarov Akbarxo'ja Axmadjonovich

Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

29

Mirzayev Alisher Umirzoqovich

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

нейрохирург

нейрохирургия

олий

30

Ganiyev Abdukamol Kayumovich

Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

31

Axmediyev Toxir Maxmudovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

иккинчи

32

Kochkarov Maxamadamin Kamchenbekovich

Тошкент шаҳри, Яккасарой тумани тиббиёт бирлашмаси, 57-оилавий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

33

Xaydarov Mixail Axatovich

Самарқанд вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ, Самарқанд бекати бирлашган шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

34

Karimjanov Ikboljon Uraimjanovich

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

комбустиолог

комбустиология

иккинчи

35

Alimuxamedova Feruza Shavkatovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

36

Xoshimov Bobir Luxmonovich

Тошкент шаҳар 4-клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

37

Ziyayev Maxamatrasul Sakiyevich

Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

нейрохирург

нейрохирургия

олий

38

Ochilov Shermat Shamsidinovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

39

Raximov Anvar Melikmurotovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий амалий тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

40

Zaremba Aleksandr Yevgenevich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

биринчи

41

Narzikulov Mumin Dilbarovich

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

42

Kayumov Shuxrat Xamitovich

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

43

Mirsalixova Mapirat Mannabovna

Тошкент шаҳар 2-болалар жаррохлик клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

44

Zufarov G'ulomjon Rustamdjanovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган травматология ва ортопедия илмий амалий тиббиёт маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

45

Nigmatov Ismatulla Nasirovich

Тошкент шаҳар 2-болалар жаррохлик клиник шифохонаси

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

46

Xoliqov Ro'ziqul Ahmedovich

Сурхондарё вилояти, Музработ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

47

Nadirshayev Zayniddin Olimovich

Тошкент шаҳри, Ногиронларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

48

Mamatxodjayev Alisher Nasirovich

Тошкент шаҳри, Республика спортдаги жароҳатлар маркази

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

49

Kurbonov Rustambek Raximberdiyevich

Андижон вилояти, Хонобод шаҳар тиббиёт бирлашмаси, шошилинч тиббий ёрдам бўлими

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

50

Niyozov O'lmas Jumayevich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

51

Shamsiddinov Shuxrat Sharipovich

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани тиббиёт бирлашмаси, травматология бўлими

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

52

Ibragimov Pulat Yusupovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Нукус филиали

комбустиолог

комбустиология

олий

53

Zaripova Shabon Sa'dullayevna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани тиббиёт бирлашмаси, қабул бўлими

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

54

Batirov Absamat Tadjiyevich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, травматология бўлими

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

55

Xolmatov Nishanbay Xolmatovich

Тошкент шаҳри, Сергели тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

56

Ismoilov Allayor Turmatovich

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

57

Bazarbayev Saburbay Yuldashevich

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

олий

58

Ungbayev Baxodir Toshtemirovich

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳри, "Кафолат-шифо" масъулияти чекланган жамияти

травматолог ортопед

травматология ва ортопедия

иккинчи

59

Mirazimov Doniyor Batirovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий амалий тиббиёт маркази

нейрохирург

нейрохирургия

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “11” апрелдаги “242” сонли буйруғига 3-илова

Жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш, валеология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 31 мартда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Kabilov Toshmurad Choriyevich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

2

Sotvoldiyev Sultonali Axmedovich

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

3

Palo'anov Iqlasbay Daribayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Тахтакўпир тумани тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

4

Xaydarov Valijon Soliyevich

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси

врач методист

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

5

Tarixov Jamal Maksetbayevich

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

6

Burxanova Gulnora Rixsixodjayevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси бошлиғи

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

7

Abdusaliyeva Mastura

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 7- оилавий поликлиника

бош врач

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

8

Abduraxmonov Anvar Tursunovich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси бошлиғи

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

9

Boydedayev Toxir Raximjonovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1-шифохона

бош врач

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

10

Ақболаев Абдумуталиб Режовалиевич

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 5- оилавий поликлиника

бош врач

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

11

Safarov Tuyg'unboy Esirgapovich

Сирдарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

бош врач ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

иккинчи

12

Razzakova Nigora Maripbayevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

бош врач

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

13

Maxmudova Sanobar Mamatovna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника, саломатлик бўлими

валеолог

валеология

олий

14

Kasimov Kasim Abdurxakimovich

Тошкент шаҳри, Одам савдоси жабрдийдаларига ёрдам бериш бўйича Республика реабилитация маркази

директор ўринбосари

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

15

Mirxalikova Dildora Karimovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 41-оилавий поликлиника

бош врач

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

16

Karimov Mirzoxid Mirvasikovich

Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги қошидаги тиббий санитария бирлашмаси

бўлим мудири

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

17

Tashbekov Farxad Baxramovich

Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги қошидаги тиббий санитария бирлашмаси

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

олий

18

Fayzulloyev Urmonjon Yaxyoxonovich

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

валеолог

валеология

олий

19

Tursunxodjayev Ma'ruf Melixodjayevich

Фарғона вилояти, Риштон тумани тиббиёт бирлашмаси

бирлашма бошлиғи

жамият саломатлиги ва соғлиқни сақлашни бошқариш

биринчи

20

Qo'chqorov Qobul Asatovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника, саломатлик бўлими

валеолог

валеология

биринчи

21

Boltayev Aminboy Atabayevich

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника, саломатлик бўлими

валеолог

валеология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “11” апрелдаги “242” сонли буйруғига 4-илова

Соғлиқни сақлаш вазирлигининг Бухоро давлат тиббиёт институтидаги ҳудудлараро ихтисослашган аттестация комиссиясида ортопедик стоматология, терапевтик стоматология, болалар терапевтик стоматологияси, хирургик стоматология, умумий стоматология, ортодонтия, оториноларингология, акушерлик ва гинекология, физиотерапия, неврология, психиатрия, терапия, офтальмология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 31 мартда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Xudayberdiyeva Muslima Abdukaxorovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳри, "Umid Plyus Stoma Service" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

2

Xudayberdiyeva Dildora Bozorovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳри, "Umid Plyus Stoma Service" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

3

Gadoyeva Firuza Naimovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳри, "Umid Plyus Stoma Service" масъулияти чекланган жамияти

болалар терапевт стоматолог

болалар терапевтик стоматология

учинчи

4

Xolliyev Otabek Narzullayevcih

Бухоро вилояти, Когон шаҳри, "Umid Plyus Stoma Service" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

5

Raxmatova Dilnoza Saidjonovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳри, "Umid Plyus Stoma Service" масъулияти чекланган жамияти

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

иккинчи

6

Tursunova Umida Rasulovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳри, "Umid Plyus Stoma Service" масъулияти чекланган жамияти

хирург стоматолог

хирургик стоматология

биринчи

7

Xamrabayeva Nafisa Akmalovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳри, "Umid Plyus Stoma Service" масъулияти чекланган жамияти

терпаевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

8

Shadiyeva Shodiya Shuxratovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Озод айр Сервис" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

9

Tilloyev Jamsher Ravshanovich

Бухоро вилояти, Шофиркон тумани, "Mironshox stoma service" масъулияти чекланган жамияти

стоматолог

умумий стоматология

олий

10

Ro'zmetova Manzura Olimjonovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Shifo Nur Ko'z" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

иккинчи

11

Hojiyev Sherzod Nekmurodovich

Бухоро вилояти, Жондор тумани, вақтинча ишсиз

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

учинчи

12

Hakberdiyev Sherzod Turg'unboyevich

Бухоро вилояти, Пешкў тумани, "Peshko' Sadaf tish service" хусусий корхонаси

стоматолог

умумий стоматология

биринчи

13

Alimov Rustam Komilovich

Бухоро вилояти, Вобкент тумани, "Stomatolog" масъулияти чекланган жамияти

стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

14

Ибодова Дурдона Гуламовна

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Marjon stom service" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

15

Bozorov Shuxrat Ro'shanovich

Бухоро вилояти, Пешкў тумани, "Bonu-Bek Stom Blesk" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

биринчи

16

Karimov Ulug'bek Ikrom o'g'li

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Ortognatiya" масъулияти чекланган жамияти

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

17

Sobirov Begmurod Norkulovich

Навоий вилояти, Навоий шаҳри, "Lorafon" хусусий корхонаси

оториноларин-голог

оториноларинголо-гия

олий

18

Inoyatov Farux Shuxratovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

19

Shamuradova Nasiba Rizvonovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, вақтинча ишсиз

терапевт стоматолог

терапевтик стоматология

учинчи

20

Oripov Xurshid Raupovich

Бухоро вилояти, Ромитан тумани, "Дентал Муғонча" хусусий корхонаси

стоматолог

умумий стоматология

иккинчи

21

Arifxodjayeva Nodiraxon To'xtasinovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Малика - Турсунзода" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

22

Yaxshiyev Panji Choriyevich

Кашкадарё вилояти, Муборак тумани, "Малхам" хусусий шифо-маскани

физиотерапевт

физиотерапия

иккинчи

23

Xusenova Yulduz Ismailovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Shifo Nur Ko'z" масъулияти чекланган жамияти

офтальмолог

офтальмология

иккинчи

24

Tursinbayev Voxidjon Urinbayevich

Навоий вилояти, Навоий шаҳри, "AKUSTIKNEOFON" масъулияти чекланган жамияти

оториноларин-голог

оториноларингология

олий

25

Hotamova Zarina Salimovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Dildora - dilobar" хусусий даволаш диагностика маркази

акушер-гинеколог

акушерлик-гтнекология

иккинчи

26

Axmedova Yulduzxon Makonovna

Бухоро вилояти, Ғиждувон тумани, "Dildora - dilobar" хусусий даволаш диагностика маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

27

Nematova Nargiza Nematilloyevna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Бухоро Шифо Сервис" хусусий клиникаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

28

Abdullayev G'olibjon G'aybulla o'g'li

Бухоро вилояти, вақтинча ишсиз

ортодонт стоматолог

ортодонтия

учинчи

29

Odilova Dilorom Davronovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Buxoro Shifo Service" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

30

Adizova Oksana Robertovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "FayzMed Alfa" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

31

Oltiyev Anvar Choriyevich

Бухоро вилояти, Бухоро тумани, "Shukrullo Shifo" хусусий корхонаси

невролог

неврология

биринчи

32

Sharipova Malika Tursunovna

Бухоро вилояти, Гиждувон тумани, "Малика - Турсунзода" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

олий

33

Soliyev Ilhom Latipovich

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Buxoro Shifo Service" масъулияти чекланган жамияти

невролог

неврология

иккинчи

34

Xaydarova Dildora Kadirovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Азизмед - Шифо" хусусий корхонаси

невролог

неврология

иккинчи

35

Normuratova Nilufar Djumamurodovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Азизмед - Шифо" хусусий корхонаси

невролог

неврология

иккинчи

36

Barjakova Gulshad Ramazonovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Azmir Medical Centre" масъулияти чекланган жамияти

психиатр

психиатрия

биринчи

37

Xamidova Zaynab Norovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳри, "Шарқ тиббиёт маскани" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия

олий

38

Hasanova Laylo Ro'zmatovna

Хоразм вилояти, Урганч тумани,"Shaxzoda Matchanova Stoma Servis" хусусий корхонаси

ортопед стоматолог

ортопедик стоматология

иккинчи

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “11” апрелдаги “242” сонли буйруғига 5-илова

Ички касалликлар(терапия), аллергология ва иммунология, врачлик меҳнат экспертизаси, гастроэнтерология, гериатрия, диетология, нефрология, касб касалликлари, реабилитология, курортология, физиотерапия, фитотерапия, даволаш физкультураси, спорт тиббиёти, лазеротерапия ва клиник фармакология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 7 апрелда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси,исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Baturina Viktoriya Sergeyevna

Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

2

Kasimova Firuza Gulyamovna

Тошкент шаҳри, гимнастика бўйича Республика ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар олимпия заҳираси спорт мактаби

физиотерапевт

физиотерапия

олий

3

Dilov G'ulom Normurodovich

Навоий вилояти, Қизилтепа тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

касб касалликлари врачи

касб касалликлари

олий

4

Aminov Qurbon

Сурхондарё вилояти, Олтинсой тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

5

Askarov Ikram Muradullayevich

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

физиотерапевт

физиотерапия

олий

6

Kadirova Gulnora Nasirovna

Тошкент шаҳри, "Тиббий кўрик" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

7

Umarova Gulnoza Abduvaxidovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

8

Abdurazakova Dilfuza Gafarovna

Жиззах вилояти, Жиззах шаҳар тиббиёт бирлашмаси, акушерлик комплекси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

9

Matnazarov Raxim

Хоразм вилояти, Питнак шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

10

Nurmuxamedova Guzal Raxmatjanovna

Тошкент вилояти соматика шифохонаси

физиотерапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

11

Xusaynova Salomat Rayimjonovna

Фарғона вилояти, "Қувасойцемент" акциядорлик жамияти, "Роҳат" сиҳатгоҳи

физиотерапевт

физиотерапия

олий

12

Agzamova Feruza Usmanovna

Тошкент вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Ботаника" санаторийси масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

13

Yugay Margarita Aleksandrovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий темир йўл поликлиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

14

Gomon Yuliya Baxtiyarovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий темир йўл поликлиникаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

15

Zaxidova Mashkura Ziyamatovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

16

Raimkulov Yusup Mustapakulovich

Сирдарё вилояти, Сайхунобод тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

17

Tadjiyeva Nigora Masudovna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

физиотерапевт

физиотерапия

биринчи

18

Djurabekov Baxram Pazilovich

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳри, "Шарқ стар мед" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

19

Ernazarova Xuriyat Temirpulatovna

Тошкент шаҳри, 2-Республика клиник шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

20

Usmanova Lola Mirkamilovna

Тошкент шаҳри, "Гранд азия мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

21

Shayusupova Munira Xabibullayevna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

22

Raximova Zilola Abduyaxyoyovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

23

Djurayev Erkin Yuldashevich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий-санитария бирлашмаси, 2-марказий клиник шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

24

Abdullayeva Ozoda Masharipovna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий-санитария бирлашмаси, 2-марказий клиник шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

25

Yakubova Nargisa Mirvasidovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекэнерго" акциядорлик жамияти, "Ўзэлектротармоқ" унитар корхонаси тиббий-санитария қисми

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

26

Ruzikulova Muxayyo Raxmatovna

Тошкент шаҳри, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

27

Mamekeyeva Gulzarxan Utemuratovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

28

O'tashov Abdusattor Qo'ng'irovich

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

29

Umarov Nasir Abdullayevich

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

30

Primov Shavkat Jabborovich

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

аллерголог

аллергология

олий

31

Ten Emma Lvovna

Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

32

Yuldasheva Lola Irkinovna

Тошкент шаҳри, "Камол франт" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

олий

33

Rasulov Nuriddin S'adinovich

Бухоро вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

34

Мухиддинова Мухтарам Абдуллаевна

Сурхондарё вилояти, Денов шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

физиотерапевт

физиотерапия

олий

35

Urazbayeva Rabiga Duzalbayevna

Жиззах вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Зомин санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

36

Atajanova Shirinay Kasimovna

Хоразм вилояти, Хива шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

37

Tadjixanova Klara Lutfullayevna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий-санитария бирлашмаси, 1-марказий клиник шифохона

физиотерапевт

физиотерапия

олий

38

Dadaxonov Baxodir Raximovich

Наманган вилоят халқ таълими бошқармаси, Наманган шаҳар 2-болалар ва ўсмирлар спорт мактаби

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

39

Tulaganova Feruza Tursunovna

Тошкент шаҳри, "Ависа мед сервис" масъулияти чекланган жамияти

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

биринчи

40

Ziyayeva Inoyat Dexkanovna

Андижон вилояти, Шаҳрихон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

41

Yermatova Gulandom Begmatovna

Тошкент вилояти, Янгиер тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

42

Abduraxmanova Raxima Urolovna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

43

Mamatkulov Baxodirjon Vasilovich

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси мудофаа вазирлиги, марказий ҳарбий тиббий комиссияси

эксперт-терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

44

Zikrilloveva Komila Tursunovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

45

Shaymardanova Tursuntash Mamaraimovna

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

46

Shodiyeva Xalima Temirovna

Сурхондарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

аллерголог

аллергология

олий

47

Zufarova Muxayyo Abdullayevna

Тошкент шаҳар 1-клиник шифохонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

48

Ganiyeva Feruza Mirsabitovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекэнерго" акциядорлик жамияти, "Ўзэлектротармоқ" унитар корхонаси тиббий-санитария қисми

физиотерапевт

физиотерапия

олий

49

Mamajonova Nazokatxon Xolmirzayevna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

50

Muhamadiyeva Gulnoza Umarovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Чинобод" санаторийси акциядорлик жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

51

Kaxarova Lola Yakubdjanovna

Тошкент шаҳри, "МДС сервис" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

52

Xudoyboqova Lazokat Abdurazoqovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

53

Mamajanov Odiljon Mamaziyayevich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

54

Madaliyev Shuxratjon Temirovich

Фарғона вилояти, Сўх тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

55

Samatova Mavlyuda Majitovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

56

Artikbayev Abdurazzok Tashpulatovich

Сирдарё вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

олий

57

Mamadjanova Dilrabo Safidullayevna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 30-оилавий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

58

Yeshimbetov Azat Yerdashevich

Қорақалпоғистон Республикаси кўп тармоқли тиббиёт маркази

гастроэнтеролог

гастроэнтерология

олий

59

Kuronov Abdurasul Abduraimovich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

60

Xudayberdiyeva Nasiba Xashimovna

Жиззах вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, даволаш профилактика маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

61

Imamkuliyeva Sanobar Atabayevna

Жиззах вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, даволаш профилактика маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

62

Tulyaganova Dilaram Xalilovna

Тошкент шаҳри, "Федорович клиник санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

олий

63

Isayeva Klara Raximovna

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

64

Xamidova Gulbaxor Raximovna

Хоразм вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

нефролог

нефрология

олий

65

Tashtemirova Sayyara Lukmanovna

Тошкент шаҳар тиббий маслаҳат диагностика маркази давлат унитар корхонаси

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

66

Alimova Shaxida Nuriddinovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиникаси

касб касалликлари врачи

касб касалликлари

олий

67

Agzamova Gulnara Sunnatovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 1-клиникаси

касб касалликлари врачи

касб касалликлари

олий

68

Bayimbetova Tleuxan Orinbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Хўжайли тумани 6-туманлараро врачлик меҳнат экспертизаси комиссияси

эксперт-терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

69

Navro'zova Saodat Turdiqulovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

70

Tag'ayeva Barchinoy Ergashevna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

71

Xujamov Ibraximjon Urmanovich

Наманган вилояти, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, санатор-курортлар бошқармаси, "Косонсой санаторийси" масъулияти чекланган жамияти

физиотерапевт

физиотерапия

иккинчи

72

Abdullayev Kobiljon Fozilovich

Андижон вилояти, Қорасув шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

73

Xaydarova Zumradxon Sidiqovna

Андижон вилояти, Қорасув шаҳар тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

74

Madazimova Muqaddas Eshmamatovna

Андижон вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

75

Kutlimuratova Ayparsha Yelibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

76

Karabayev Jura Karabayevich

Сурхондарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

77

Nurmatova Rayxon Jabborovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металлургия комбинати, 3-тиббий-санитария қисми

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

78

Paluanova Jupargul Janabayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Кегейли тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

79

Ismailova Surayyo Nurillayevna

Самарқанд вилояти, Жомбой тумани тиббиёт бирлашмаси, марказий шифохона

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

80

Turdikulova Nilufar Nurmamatovna

Сурхондарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

физиотерапевт

физиотерапия

олий

81

Mansurova Mamlakat Abbasovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

биринчи

82

Maxmudova Kristina Adiljanovna

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий-санитария бирлашмаси, 2-марказий поликлиника

аллерголог

аллергология

биринчи

83

Islamova Kutbi Nazimovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон Республикаси Касаба уюшмалари федерацияси Кенгаши, даволаш-профилактика маркази

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

84

Vaxidova Suraya Bariyevna

Тошкент шаҳри, "Акфа медлайн" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

иккинчи

85

Arslanova Mukaddas Valijonovna

Наманган вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

нефролог

нефрология

олий

86

Maxmudova Mukkadam Turdikulovna

Тошкент шаҳри, "Глобал медикал центр" масъулияти чекланган жамияти

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

87

Davidyans Albina Sarkisovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

терапевт

терапия (ички касалликлар)

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “11” апрелдаги “242” сонли буйруғига 6-илова

Умумий педиатрия, педиатрия, неонатология, болалар кардиологияси ва ревматологияси, болалар гастроэнтерологияси, болалар нефрологияси, болалар пульмонологияси, болалар юқумли касалликлари, ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси, болалар аллергологияси ва иммунологияси, болалик даври иммунопрофилактикаси мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 7 апрелда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Irgasheva Nodira Nigmatdjanovna

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

олий

2

Yusupova Shoira Maxmudovna

Қашқадарё вилояти, Қарши шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

3

Yuldashev Xayrulla Oytuvovich

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

4

Azamatova Marxamat Mirzayevna

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

5

Xidirnazarov Shodi Avazovich

Тошкент шаҳар 2-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

6

Xo'jaboyeva Gulzebo To'xtaboyevna

Хоразм вилояти, Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

7

Nurmurotova Gulshan Dilmurotovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-кон металлургия комбинати, тиббий санитария бўлими

педиатр

педиатрия

олий

8

Xolmatova Dilshoda Meliboyevna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

9

Shukurov Erkin Akmalovich

Навоий вилояти, Нурота тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

10

Usmanova Saodat Abdusattarovna

Самарқанд вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

олий

11

Igamberdiyev Maksum Karamatovich

Жиззах вилояти, Фориш тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

12

Raxmanov Komil Xikmatovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

13

Xuddiyeva Zulfizar Ramazonovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

14

Abdullaxodjayeva Shoira Sultanovna

Тошкент шаҳар 3-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

15

Yakubova Mukambar Abdullayevna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

16

Shamansurova Nodira Shamaxkamovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

17

Xasanov Orifjon Kulmamatovich

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

18

Jamolova Nasiba G'aniyevna

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

19

Karimova Shoxida Siyibovna

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

20

Bozorov Bahodir Yakubovich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

21

Shodmonov Shamsidin Ahmadovich

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

22

Ashurova Surayyo Abdusalimovna

Тошкент шаҳар 3-болалар клиник шифохонаси

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологи

олий

23

Таджиханова Гулчехра Хатамовна

Тошкент шаҳар 3-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

24

Jalolov Esonboy Abdumalikovich

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

25

Madaliyeva Ravzaxon

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

26

Matyakupova Gulnora Kudenovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қўнғирот тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

27

Karimova Munira Farxadovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

28

Shamsiyeva Sevar Usmanovna

Тошкент шаҳар ўсмирлар диспансери

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

олий

29

Shagiyasova Djamilya Akilovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

30

Дубина Валентина Джамальдиновна

Тошкент вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

олий

31

Otaboyeva Odinaxon Nasirdinovna

Тошкент шаҳар 3-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

иккинчи

32

Nasrullaxodjayeva Nadiraxon Kuchkarovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

33

Mirbayzayeva Barnagul Abdijalalovna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

34

Исраилова Фируза Суфиевна

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

35

Igamova Venera Narkazakovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

36

Musayeva Shoira Atqamboyevna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

37

Mirsaidova Rano Ilxamovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

38

Agzamova Barno Shuxratullayevna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

педиатрияда интенсив терапевт

педиатрияда интенсив терапия

биринчи

39

Alimxodjayeva Muxayo Uzgurovna

Тошкент шаҳар 3-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

40

Saidazimova Nilufar Axmadjonovna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

41

Aliyev Firdovsi Sayad-ogli

Тошкент шаҳри, "Доктор профи" масъулияти чекланган жамияти

педиатр

педиатрия

олий

42

Mirdadayeva Nilufar Sunnatovna

Тошкент шаҳар 3-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

43

Zoidova Surayo Abdullaxoshimovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

44

Pulatova Irada Erkinovna

Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

45

Sadikova Muxlisa Raximdjanovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

46

Hojimirzayeva Dilfuzaxon Dedamirzayevna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

47

Adilova Munira Baxtiyorovna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

48

Yanichkina Yelena Lvovna

Тошкент шаҳар 5-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

49

Qurbonov Jumanazar Ungboyevich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

50

Shamsiyeva Gulnora Xaydarovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

51

Karimova Gulnoza Erkinovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

52

Abdullayev Ibroxim

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

олий

53

Jo'rayeva Gulzoda Erkinboyevna

Наманган вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

болалар кардиология ва ревматологияси шифокори

болалар кардиология ва ревматологияси

олий

54

Xodjayeva Nasiba Muzaffarovna

Бухоро вилояти, Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

55

Aripjanova Nargiza Tursunovna

Тошкент шаҳар болалар тиббий маслаҳат-диагностика маркази

педиатр

педиатрия

олий

56

Rizamuxamedova Nargiza Murodovna

Тошкент шаҳар 2-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

57

Ablakulova Zumrat Abdukayumovna

Тошкент шаҳар 3-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

58

Djaparova Mariyam Gvanchevna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

59

Ibragimova Zulayxo Botirovna

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

60

Turg'unova Faridaxon Inatillayevna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

61

Ilyasova Damexan

Қорақалпоғистон Республикаси, Қораўзак тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

62

Ishanxodjayeva Sadoqat Ubaydullayevna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

биринчи

63

Sigatullina Yelena Vladimirovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

64

Maxmudova Ezazxon Akbarovna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

65

Ilxamova Maxfuza Axmadovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

66

Babadjanov Fayzulla Aytovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Элликқалъа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

67

Sabirov Ilxomjon Mannonboyevich

Наманган вилояти, Мингбулоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

68

Irisbayeva Umida Nabiyevna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

69

Teshabayeva Sroya Nazirovna

Сирдарё вилоят болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази

неонатолог

неонатология

олий

70

Muxitdinova Nigora Maxsutovna

Хоразм вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

71

Turdiyeva Dilfuza Erkinovna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

неонатолог

неонатология

олий

72

Soliyev Baxromjon Abdumuxtorovich

Андижон вилояти, Шаҳрихон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

73

Tashxodjayeva Dilbar Sadriddinovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

74

Xaytmetova Munira

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

75

Yunusova Surayoxon Sheraliyevna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

76

Toshtemirova Hamida Soliyevna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

77

Mamatova Sharapat Akramovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

78

Турсунова Кўпайсин Мамажоновна

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

79

Mamayeva Sharopat Omonovna

Андижон вилояти, Марҳамат тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

80

Muratova Gulshoda Axrorovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

81

Jo'rayev Alisher Maxammadjonovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

82

Azizov Murat Salmanovich

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

ўсмирлар врачи

ўсмир ва чақирув ёшидагилар касалликларининг врачлик экспертизаси

олий

83

Mashrabova Nigora Qosimjonovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

84

Tashpulatova Maxmuda Usmanovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

педиатр

педиатрия

олий

85

Nurmuxamedova Nasiba Shavkatovna

Тошкент шаҳар 7-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

86

Shermatova Matlyuba Raxmanovna

Андижон вилояти, Балиқчи тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

87

Abdullayeva Malika Qudratovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

олий

88

Muxamedov Forrux Nodirdjanovich

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

педиатр

педиатрия

биринчи

89

Rajabova Nigora Kurbanovna

Тошкент шаҳар 7-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

90

Tairova Lali Maxmutovna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

91

Xolmirzayeva Gulbaxor Maxamadaminovna

Тошкент шаҳар 4-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

92

Xasanova Saida Sabirovna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

93

Ayxodjayeva Muborak Baxromxodjayevna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган педиатрия илмий-амалий тиббиёт маркази

болалар гастроэнтерологи

болалар гастроэнтерологияси

биринчи

94

Ibragimova Raviya Vilevna

Хоразм вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

95

Kinjegalimova Raisa Abakirovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, йўл болалар касалхонаси

педиатр

педиатрия

олий

96

Jabbarov Baxtiyor Akbaraliyevich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

97

Razzakov Dilshod Tuxtamuratovich

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

98

Варавина Лидия Васильевна

Тошкент вилояти, Чиноз тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

99

Ibragimova Feruza Ashirovna

Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

100

Saydaliyeva Fatillaxon Eraliyevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

101

Askarova Nasibaxon Muxamedovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

102

Xakimov Djasur Pulatovich

Тошкент шаҳри, "Сафо тиббиёт" масъулияти чекланган жамияти

педиатр

педиатрия

олий

103

Yigitova Muxayyo Eraliyevna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

104

Xaitova Gulnora Muminovna

Тошкент шаҳар 9-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

биринчи

105

Djumanova Salima Adilovna

Тошкент шаҳар 1-болалар клиник шифохонаси

педиатр

педиатрия

олий

106

Xudoyarova Leyla Murshidovna

Тошкент шаҳри, Ўзбекистон миллий телерадиокомпанияси поликлиникаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

иккинчи

107

Muxamadiyeva Aziza Askarovna

Навоий вилоят ахоли репродуктив саломатлик маркази

педиатр

педиатрия

олий

108

Narkabilov Isa Xushbakovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

109

Bekbayeva Moxira Sadinovna

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

110

Очилова Ойбиби Улашовна

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

111

Yusupova Xasiyatxon Dadaxanovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2-туғруқ комплекси

неонатолог

неонатология

олий

112

Saidova Rano Xakimovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

113

Muminova Gulnora Eshniyozovna

Самарқанд вилояти, Нуробод тумани тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

114

Jo'rayev Bozar Raxmanovich

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

115

Gafurov Xolmurod Junaydullayevich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани тиббиёт бирлашмаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

олий

116

Ergashev Sherali Baxtiyor o'g'li

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

педиатр

педиатрия

иккинчи

117

Shukurova Nazira Qobilovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

иккинчи

118

Baymaxmadova Zamira Razakovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

119

Rashidova Matluba Muxamadiyevna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси

неонатолог

неонатология

олий

120

Avezova Nazira Rizokulovna

Бухоро вилоят "Мурувват" ногирон болалар учун интернат уйи

педиатр

педиатрия

олий

121

Yusupov Ali Ergashovich

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

122

Narziyeva Mavluda Soliyevna

Бухоро вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Бухоро филиали

педиатр

педиатрия

олий

123

Musayeva Nasiba Musayevna

Самарқанд вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

124

Muxitdinova Muxabbat Lutpiddinovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

педиатр

педиатрия

олий

125

Kirgizova Mukaddas Damindjanovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

педиатр

педиатрия

олий

126

Мамадалиев Муминжон Гуломович

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

127

Tursunova Oliya Abduraufovna

Тошкент шаҳри, Тошкент педиатрия тиббиёт институти клиникаси

педиатр

педиатрия

биринчи

128

Baxramova Nafisa Bilaldinovna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

129

Aladova Lyudmila Yurevna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 3-клиника

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

биринчи

130

Egamberdiyeva Marxaboxon Axmadjonovna

Фарғона вилоят перинатал маркази

неонатолог

неонатология

олий

131

Gaziyeva Arofat Atxamovna

Тошкент шаҳар 3-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

болалар юқумли касалликлари

болалар юқумли касалликлари

иккинчи

132

Alimatova Dilshoda Sobirovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

133

Asrorova Mashkura Nizamovna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

134

Nosirova Venera Mansurovna

Тошкент вилояти, Паркент тумани тиббиёт бирлашмаси

педиатр

педиатрия

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “11” апрелдаги “242” сонли буйруғига 7-илова

Акушерлик ва гинекология, репродуктология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 7 апрелда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, отасининг исми

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Tileuova Qurbanay Yuldashovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 8-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

2

Berdiyeva Maxfuza Mardanovna

Навоий вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

3

Shermatova Dilbar Abduvaxidovna

Самарқанд вилояти, Булунғур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

4

Ibrohimova Vasila Jalolitdin qizi

Тошкент шаҳри, "Biogenmed" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

5

Bakumov Xaliyar Alekseyevich

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

6

Dusmanova Mardigul

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

7

Axmadullina Nailya Nazipovna

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

8

Xodjayeva Muazamxon Aliyevna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

9

Абдувахабова Фируза Ахмадовна

Тошкент шаҳри, М.Улуғбек тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

10

Kim Valeriy Mixaylovich

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

11

Abdurazzakova Shaxida Abduvaliyevna

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

12

Бердиев Норбек Тошкулович

Самарқанд вилояти, Оқдарё тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

13

Axmedova Ominaxon Dadamirzayevna

Андижон вилояти, Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

14

Artikxodjayeva Muxabbat Muratxodjayevna

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

15

Tuxtasinova Malika Sabirovna

Фарғона вилояти, Марғилон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

16

Muradova Ranoxon Shavkatovna

Сирдарё вилояти, Сардоба тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

17

Shermuxamedova Ziyoda Sabirdjanovna

Тошкент шаҳри, "Доктор Профи" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

18

Meyliyev Botir Islomovich

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

19

Shokirova Nasiba Xurramovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

20

Djumanazarova Elnora Tilavmuradovna

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

21

Shamshidinova Zaxida Turgunpulatovna

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

22

Soburova Umida Soliyevna

Хоразм вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Хоразм филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

23

Toshova Zamira Rustamovna

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

24

Yuldasheva Shaxnoza Maxmudovna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

25

Kenjayeva Zulxumor Ibragimovna

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

26

Meliboyeva Feruza Ashirmatovna

Жиззах вилояти, Ш.Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

27

Kamalova Yakutxan Shakirovna

Тошкент шаҳар 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

28

Nishonova Marxabo Malikovna

Тошкент шаҳар 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

29

Normaxmadova Karomat Keldiyevna

Сурхондарё вилоят перинатал маркази

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

30

Rustamova Odinaxon Saydaxmedovna

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани тиббиёт биралашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

31

Qurbanova Nigora Odilovna

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

32

Jalilova Munavvar Tursunovna

Наманган вилояти, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази, Наманган филиали

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

33

Abduraxmanova Gulchexra Raxmatovna

Сурхондарё вилояти, Шўрчи тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

34

Kulbayeva Ra'no Turaboyevna

Сурхондарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

35

Ismoilova To'lqinoy Abdinazarovna

Сурхондарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

36

Nuriddinova Muxtabarxon Tulqinovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

37

Alimardonova Chinixol Tog'oymurodovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

38

Mirzayeva Tamara Miradilovna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

39

Shamsiyeva Gulshan Rizoyevna

Навоий вилояти, Навоий шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

40

Bakirova Gulyuza Yavdatovna

Тошкент шаҳри, "Саҳоватбу" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

41

Umarova Gulchexra Maxamadjonovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

42

Galayev Baxodir Xujamurodovich

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани тиббиёт бирлашмаси, 2- Кўкдала худудий шифохонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

43

Shamaxmudova Shoxista Shamaxmutovna

Тошкент вилоят ОИТСга қарши курашиш маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

44

Хасанова Дилфуза Давроновна

Сирдарё вилояти, Янгиер шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

45

Tadjiyeva Nargiza Kudratovna

Қашқадарё вилояти, Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

46

Madaminova Firuza Sativaldiyevna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

47

G'iyosova Masuda G'iyosovna

Тошкент шаҳри, Республика 1- клиник шифохонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

48

Xodjimuratova Gulnora Abduvaliyevna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

49

Fazilova Lola Alarovna

Андижон вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

50

Nishanova Dilrabo Fazilovna

Андижон вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

51

Turgunova Shoxistaxon Alimovna

Андижон вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

52

Yevstigneyev Pavel Leonidovich

Тошкент шаҳар 4- туғруқ комплекси

бош шифокор

акушерлик ва гинекология

олий

53

Abduraximova Dilbar Norqulovna

Жиззах вилояти, Шароф Рашидов тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

54

Latifova Sharipaxon Xakimjonovna

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

55

Sharaximova Sharipa

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

56

Qambarova Dilrabo Baxtiyorovna

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

57

Djamaldinova Xilola Zulkaynarovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

58

Saydaliyeva Barno Abduvaxitovna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

59

Sultanova Gulzaxra Nadjiyevna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

60

Xaitova Dilfuza Abitovna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

61

Xayitmirzayeva Nilufar Zafarovna

Наманган вилояти, Уйчи тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

62

Tyuneyeva Elionora Nikolayevna

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

63

Shermatova Xolida Marifovna

Фарғона вилояти, Бувайда тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

64

Ismailova Kamola Arifdjanovna

Тошкент шаҳри, Республика перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

65

Mirzoyeva Elvira Saydullayevna

Тошкент шаҳри, "Jacsoft Medical Diagnostics Servise" хусусий клиникаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

66

Boboyeva Ra'no Ostonovna

Бухоро вилояти, Жондор тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

67

Назирова Мастура Асомиддиновна

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, "Она ва бола" маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

68

Tolibova Gulandom Yarashovna

Навоий вилояти, Навбаҳор тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

69

Rahimov Ravshan Abdiraxmatovich

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

70

Abduraxmonova Muhayyo Nu'monovna

Қашқадарё вилояти, Яккабоғ тумани тиббиёт бирлашмаси, 2-туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

71

Axmedjanova Yulduzxan Mamatxanovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

72

Yusupova Maksuda Sultonboyevna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

73

Usmanova Oygul Umarovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

74

Uralova Dilrabo Ernazarovna

Сирдарё вилояти, Ховос тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

75

Mirzaliyeva Ortigoy

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 4-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

76

Gulamova Diloromxon Inomjonovna

Андижон вилояти, Булоқбоши тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

77

Sadullayeva Kimyoxon Sabirovna

Хоразм вилояти, Хива тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

78

Arifjonova Gavxar Muxamedjanovna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани тиббиёт бирлашмаси

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

79

Nazirova Damira Tuxtamurodovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

80

Ruzmetova Zilola Abdusharipovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

81

Shodiyev Bobanazar Jumayevich

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

82

Usmonxo'jayeva Go'zal Abdukarimovna

Тошкент шаҳри, "Omad Plyus" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

83

Ulugbekova Nodira Xotambekovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

84

Sharipova Marxabo Erkinovna

Тошкент шаҳар 9- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

85

Jumag'ulova Sohiba Normahmatovna

Тошкент шаҳар 7- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

86

Yusupova Svetlana Marsovna

Тошкент шаҳри, "Здоровье всем" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

87

Boltayeva Paroxat

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

88

Nuriddinova Dilbar Muxritdinovna

Тошкент шаҳри, "Al Vohid Shifo" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

89

Mamagiyazov Erpulat Kaxramonovich

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

90

Yuldasheva Masudaxon Tulyaganovna

Тошкент шаҳри, "Fedorovich klinikasi" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

91

Qodirova Avangard Xolboyevna

Сурхондарё вилояти, Ангор тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

92

Shaimova Muktaram Radjabovna

Бухоро вилояти, Когон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

93

Usmanova Gulnora Xaydarovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон темир йўллари" акциядорлик жамияти, марказий клиник касалхонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

94

Akkiyeva Nargiza Isamiddinovna

Навоий вилояти, Навоий тоғ-металургия комбинати, 3- тиббий санитария қисми

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

95

Paluaniyazova Dilbarxan Xojaniyazovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Қораўзак тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

96

Muratov Xursan Qutanovich

Тошкент шаҳар 8- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

97

Kopp Anna Samuelevna

Тошкент шаҳар 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

98

Vohidova Dilshoda Murodillayevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 36-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

99

Odamova Fazilat Farxodovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

100

Matnazarova Shaxlo Matnazarovna

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

101

Melikulova Gulsara Ergashovna

Сурхондарё вилояти, Денов тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

102

Abdullayeva Dilora Djumabayevna

Тошкент шаҳри, "Prostatologii" масъулияти чекланган жамияти

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

103

Qosimova Dilfuzaxon Nosirjonovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

104

Nishonova Sharifa Ashirovna

Фарғона вилояти, Данғара тумани тиббиёт бирлашмаси, "Найманча" ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

105

Xodjayeva Anzirat Tursunovna

Сурхондарё вилояти, Жарқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

106

Farmonqulova Muxabbat To'xtayevna

Тошкент вилояти, Оққўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

107

Adilova Dilnoz Sultanxo'jayevna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

108

Gromova Galina Petrovna

Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

109

Karimova Zulfizarxon Xasanovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 18-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

110

Mirzakulova Matluba Djurabayevna

Сирдарё вилоят перинатал маркази

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

111

Musabayeva Dilorom Akbarovna

Тошкент шаҳар перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

112

Miralimova Nigora Abdurshidovna

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

113

Miraxmedova Diloram Farxatovna

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

114

Fayzullayeva Umida Aykmalxanovna

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

115

Abduxakimova Dilfuzaxon G'iyozovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 1- клиник шифохонаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

116

Abdiyeva Qizlarxon Kattabek qizi

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 35-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

117

Kurbanova Firuza Alidjanovna

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

118

Xamidova Nilufar Chuyandovna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

биринчи

119

Saidova Inobat Sadriyevna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

120

Sayfullayeva Nodira Yaxshiyevna

Бухоро вилояти, Бухоро шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

121

Raxmonova Nilufar Ismatillayevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 49-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

122

Shamsiyeva Lola Esanovna

Хоразм вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

123

Jumaniyozova Ozoda Kamilovna

Тошкент шаҳри, Тошкент тиббиёт академияси, 2-клиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

124

Kaipova Roza Sarsenbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

125

Mahmudova Mavjuda Fatoyevna

Тошкент шаҳри, Юнусобод тумани тиббиёт бирлашмаси, 55-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

126

Kurbonova Gulnora Rajabovna

Тошкент шаҳар 4- клиник шифохона

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

127

Atajanova Nargiz Pulatovna

Тошкент шаҳри, Республика ихтисослаштирилган акушерлик ва гинекология илмий-амалий тиббиёт маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

128

Kim Elvira Anatolevna

Сирдарё вилоят тиббий диагностика маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

129

Юсупова Шадия Марксовна

Хоразм вилоят перинатал маркази

бўлим мудири

акушерлик ва гинекология

олий

130

Xoshimova Irodaxon Kamalovna

Андижон вилояти, Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

131

Shokarimova Nargiza Shermatovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

132

Ismatullayeva Sevara Mirsaatovna

Тошкент вилояти, Тошкент тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

133

Давуров Хасан Росулович

Қашқадарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

134

Kabulova Jamila Shokasimovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани тиббиёт бирлашмаси, 16-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

135

Sobirova Shaxnoza Kaxorovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

136

Bozorova Mastura Samadovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

137

Закирова Дилбар Файзирахмановна

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

138

Тошева Дилором Хикматиллоевна

Бухоро вилояти, Когон тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

139

Давлатов Абдирахмон Пардаевич

Қашқадарё вилояти, Ғузор тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

140

Muxtarova Mavluda Djurayevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар тиббиёт бирлашмаси, туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

141

Sayfudinova Maloxatxon Erkinboyevna

Андижон вилояти, Избоскан тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

142

Abduraximova Nodira

Қашқадарё вилояти, Қарши тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

143

Toshxo'jayeva Shahloxon Husanovna

Тошкент шаҳар 7- туғруқ комплекси

бош шифокор муовини

акушерлик ва гинекология

олий

144

Nasirova Feruza Jumabayevna

Андижон вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

145

Xudayorova Shoxista Ruzimuradovna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 45-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

146

Ergasheva Shaxnoza Aliyevna

Тошкент шаҳри, Шайхонтоҳур тумани тиббиёт бирлашмаси, 47-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

147

Жураева Зулхумор Зайлаповна

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

148

Salaydinova Gulsara Gulyamovna

Фарғона вилояти, Фарғона тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

149

Musayeva Dilfuza Baxodirovna

Хоразм вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

150

Babakulova Zamira Abdunabiyevna

Сурхондарё вилоят перинатал маркази

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

151

Shoimova Iroda Polvonovna

Сурхондарё вилояти, Музработ тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

152

Ubaydullayeva Mahmudaxon Burxonovna

Наманган вилояти, Чортоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

153

Ismailova Maxvashaoy Isrofilovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

154

Hasanova Dinora Ahmadjanovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

155

Kurbanova Gulbaxor Axmedovna

Самарқанд вилояти, Самарқанд шаҳар тиббиёт бирлашмаси, 2- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

156

Otayeva Nordona Kamolovna

Бухоро вилояти, Вобкент тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

157

Ikromova Mukaddas Rashidovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

158

Kabulov Kaxraman Madraimovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

159

Sharipova Muxabbat Xayrullayevna

Тошкент шаҳар 1- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

160

Nadjmidinova Mukaram Nasretdinovna

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

161

Xoliqova Nargiza Sadiqovna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

162

Qosimov Orifjon Quchqorovich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

иккинчи

163

Bazarbayeva Iroda Abdurazakovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани тиббиёт бирлашмаси, 33-оилавий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

164

Kiyikova Mavludaxon Turdiboyevna

Тошкент вилояти, Ўртачирчиқ тумани тиббиёт бирлашмаси, 59-ҚОП

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

165

Sidikova Dilorom Muxitdinovna

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

166

Алимова Фарида Набиевна

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

167

Djuraeva Zuhra Boxodirovna

Тошкент шаҳар 6- туғруқ комплекси

акушер-гинеколог

акушерлик ва гинекология

олий

Ўзбекистон Республикаси соғлиқни сақлаш вазирининг

2018 йил “11” апрелдаги “242” сонли буйруғига 8-илова

Юқумли касалликлар, умумий гигиена ва эпидемиология, гигиена, эпидемиология, микробиология, радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик, микробиологик лаборатор текширувлар (бактериология ва вирусология), дезинфектология, паразитология, тиббий энтомология, ўта хавфли инфекциялар лаборатор диагностикаси, паразитар касалликлар лаборатория диагностикаси, санитар-гигиеник лаборатория текшируви, радиологик лаборатория текшируви, болалар ва ўсмирлар гигиенаси, овқатланиш гигиенаси, меҳнат гигиенаси, коммунал гигиена, тиббий экология мутахассисликлари бўйича малака тоифаси олиш учун 2018 йил 7 апрелда аттестациядан ўтган врачлар рўйхати.

Фамилияси, исми, шарифи

Иш жойи

Лавозими

Мутахассислиги

Аттестация натижаси

1

Salimova Lobarxon Yaxedjonovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бўлим мудири

гигиена

олий

2

Боймуродов Уктамжон Туракулович

Сурхондарё вилояти, Музробот тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

иккинчи

3

Axmedova Odina Xakimovna

Сурхондарё вилояти, Сариосиё тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

4

Nazarova Dilyayra Valiyevna

Фарғона вилояти, Қўқон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

5

Zaripova Tuybibi Muzafarovna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

вирусолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

6

Kurbanov Raimberdi

Сурхондарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

7

Turabova Dilfuza Mamasharifovna

Қашқадарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

санитария врачи

гигиена

олий

8

Karimova Feruzaxon Tursunovna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

9

Donayev Botirqul Badalovich

Сирдарё вилоят, Янгиер шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бош врач

гигиена

олий

10

Djurayev Sobitxon Kutbidinovich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

11

Файзиев Хайрулло Абдуллаевич

Бухоро вилояти, Республика ўлат, карантин ва ўта хавфли юқумли касалликлар муҳофазаси маркази, Бухоро бўлими

паразитолог

паразитология

олий

12

Muminov Dilijon Abdullayevich

Наманган вилояти, Чуст тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

13

Xamrayeva Dinora Kurbanbayevna

Жиззах вилояти, Дўстлик тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

иккинчи

14

Mirsamikova Moxira Vaxidovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, "DZK-SM" дезинфекция станцияси

врач дезинфектолог

дезинфектология

олий

15

Akilova Maxidilxon Mamirovna

Андижон вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

16

Jumanova Sofiya Mamayusupovna

Тошкент вилояти, Янгийўл тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

17

Tursunova Zilixa Axmatovna

Тошкент шаҳри, Миробод тумани дезинфекция станцияси

врач дезинфектолог

дезинфектология

олий

18

Mirmuxamedova Mexrinisa Kuchkarovna

Тошкент шаҳар дезинфекция станцияси

врач дезинфектолог

дезинфектология

олий

19

Sapayev Davranbek Karimbayevich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бош врач

гигиена

олий

20

Ergasheva Zuxraxon Jo'raboyevna

Фарғона вилояти, Ўзбекистон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

21

Xo'jayeva Xurshida Turdixojayevna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

вирусолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

22

Mamadaliyev Baxramjon Ismailovich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

23

Palvonov Sadulla Xazratovich

Сирдарё вилояти, Баёвут тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

24

Rajabova Xusnora Ostonovna

Бухоро вилоят сил касалликлари диспансери

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

25

Goziyev Soyibjon Orivjonovich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмасининг санитария эпидемиология станцияси

бўлим мудири

радиацион гигиена ва радиацион ҳавфсизлик

олий

26

G'ofurova Shaxodat Tulyaganovna

Тошкент вилояти, Бўка тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

27

Hashimova Zumrad Raxmatjonovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

28

Xojiyev Saparboy Abdullayevich

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

29

Yaqubov Ikrambay O'rinovich

Хоразм вилояти, Хонқа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

30

Atadjanov Isoqjon Maxammadiyevich

Сирдарё вилояти, Гулистон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бош врач

гигиена

олий

31

Xapizova Mastura Xamidjanovna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

32

Sobirova Yarkinoy Saliyevna

Тошкент шаҳри, Чилонзор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

иккинчи

33

Mirzayev Rivojidin Jalolovich

Наманган вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

34

Abdullayev Nosirjon Arabboyevich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

35

Mamadjonova Gulxumorxon Ravshanjonovna

Наманган вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

36

Mirzayeva Oltinoy Ergashovna

Фарғона вилояти, Қува тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

37

Xusanov Soxibdjon Madaminovich

Андижон вилояти, Асака тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

38

Umarov Kurbonkul Baniyarovich

Самарқанд вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

39

Jumayeva Maysara Jahanovna

Самарқанд вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

40

Sattarova Feruza Abduvahabovna

Самарқанд вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

41

Xudoyberdiyev Tuxtamurod Tolibjonovich

Фарғона вилояти, Бешариқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

42

Jangabayeva Davlatjan

Тошкент вилояти, Пискент тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

43

Pirmatov Xolmamat Odilovich

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

44

Xoliqov Aliyor Bobomurodovich

Сурхондарё вилояти, Бойсун тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

эпидемиолог

эпидемиология

олий

45

Xamdamov Baxtiyorjon G'ulomovich

Фарғона вилояти, Фурқат тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

46

Abduraxmonov Abduraxim Ikromovich

Тошкент вилояти, Бўка тумани тиббиёт бирлашмаси

эпидемиолог

эпидемиология

биринчи

47

Mirgiyasov Valixon Urinovich

Наманган вилояти, Наманган тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

48

Kadamova Xalida Anisovna

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

49

Ражабова Раъно Отахановна

Хоразм вилояти, Питнак шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

50

Jumanova Roza Sultamuratovna

Тошкент шаҳри, Бектемир тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

51

Gapparov Numonjon Raxmonjonovich

Наманган вилояти, Чуст тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

52

Хаитов Сафар Хусенович

Қашқадарё вилояти, Миришкор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

53

Buriyev Abdumalik Yavkochdiyevich

Қашқадарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

54

Muradov Sobir Saidovich

Қашқадарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

55

Xodjayev Kurbanbay Matkarimovich

Хоразм вилояти, Хазорасп тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

56

Mamatdurdiyeva Ug'iljon

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

57

Fayziyev Xudoyberdi Tilovberdiyevich

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

58

Axmedov Abdugani Karimjonovich

Андижон вилояти, Мархамат тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

59

Artiqov Gafur Kaxarovich

Самарқанд вилояти, Пахтачи тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

60

Ergasheva Kamila Djonadilovna

Сирдарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

61

Jamalova Xursanay Yergeshovna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

62

Ubaydullayeva Raxbarxon Raxmatullayevna

Наманган вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

63

Alikulov Karimkul Takabayevich

Сирдарё вилояти, Боёвут тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

64

Gulmuratov Soatmurat Alixanovich

Сирдарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

коммунал гигиена

олий

65

Bahromov Jamol

Қашқадарё вилояти, Чироқчи тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

66

Choriyev Eshnazar Sattorovich

Сурхондарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

67

Narmatova Dilobar Sabirovna

Тошкент вилояти, Қибрай тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

68

Musayev Xujamkul Turayevich

Тошкент шаҳар 5-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

69

Raximova Firuza Xushbakovna

Тошкент шаҳар 5-юқумли касалликлар клиник шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

70

Mirzaniyazov Ilxamjan Mirzaumarovich

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

71

Mirsadikova Nargiza Abdurashidovna

Тошкент шаҳри, "Ўзбекистон ҳаво йўллари" МАК, Санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

72

Madaminov Olimbay Matrasulovich

Хоразм вилояти, Питнак шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

73

Qosimova Gulbaxor Mamasidiqovna

Фарғона вилояти, Учкўприк тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

74

Xudaykulova Nazira Utanovna

Сирдарё вилояти, Гулистон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

75

Shermetova Klara Olimjonovna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

76

Fayzullayev Abdugani Ismatullayevich

Сирдарё вилояти, "Ўзбекистон темир йўллари" АТЙК, Ховос темир йўл санитария эпидемиология станцияси

эпидемиолог

эпидемиология

олий

77

Эшниёзов Норменгли

Сурхондарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

78

Axmadjonov Muxtorjon Ne'matovich

Андижон вилояти, Балиқчи тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

79

Xalilov Oripjon Obidovich

Наманган вилояти, Поп тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

80

Abrayev Xamza Abduxamidovich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

коммунал гигиена

олий

81

Qodirov Dilshod Baxtiyor O'g'li

Тошкент вилояти, Бўка тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

82

Kayumova Mukaddam Xalilovna

Тошкент вилояти, Бўка тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

олий

83

Sagatova Muattar Sherzodovna

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

коммунал гигиена

иккинчи

84

Ismailov Ulugbek Shalatipovich

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

85

Tadjiyev Farxod Baxadirovich

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

иккинчи

86

Axmedov Rashid Muxamadjanovich

Сирдарё вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

санитария врачи

гигиена

олий

87

Sulaymanov Batir Baltayevich

Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бўлим мудири

гигиена

олий

88

Abbasov Rashid Xabibullayevich

Тошкент вилояти, Қибрай тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

89

Shamshidinova Gulnaryam Kavdinovna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

90

Seytniyazov Gulmurot Xaytimbetovich

Қорақалпоғистон Республикаси, Амударё тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

91

Jurabayev Ulug'bek Ergashevich

Андижон вилояти, Хўжаобод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

92

Yusupova Xalbuvi Djumayevna

Сирдарё вилояти, Сирдарё тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

93

Ачилов Панжи

Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар тиббиёт бирлашмаси, болалар юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

94

Djurayeva Rano Xalilovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

биринчи

95

Say Svetlana Afanasiyevna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

96

Tyo Inna Leonidovna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

97

Turapova Gulsayda Izbasarovna

Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

98

Mirbabayeva Dildara Erkinovna

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

99

Kurbanov Muxtarali Yakubjanovich

Наманган вилояти, Наманган шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

100

Нишанов Абдумуталли Отабаевич

Наманган вилояти, Уйчи тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

101

Umarova Dilnoza Tulkunovna

Тошкент шаҳри, Вирусология илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

102

Юлдашева Нодира Атабаевна

Хоразм вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

103

Tuychiyeva Mukadamxon Zaripovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

104

Mirzaliyev Nurali Mirzabdillayevich

Наманган вилояти, Учқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

105

Nigmatova Vazira Anvarovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

106

Musabekova Mohigul Shadibekovna

Тошкент шаҳри, Республика ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

107

Primbetova Gulnara Abuovna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

108

Doniyorov Safarmamat Soatovich

Сурхондарё вилояти, Термиз тумани тдавлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

109

Kaypova Dilara Alibayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

врач лаборант

санитар-гигиеник лаборатория текшируви

биринчи

110

Abdurashitova Jupargul Saatbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

111

Атанапасов Рахман

Хоразм вилояти, Қўшкўпир тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

112

Ismailov Abduraxman Dadaxanovich

Тошкент вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

113

Хайитов Ҳамдам Хамидович

Бухоро вилоят қон қуйиш станцияси

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

114

Daniyev Olimjon Chariyevich

Сурхондарё вилояти, Денов тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

115

Xudayberdiyev Gozi Tajiyevich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

116

Rizayeva Gulshoda Najimovna

Навоий вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

117

Shoxberdiyev Murodullo Korjovovich

Сурхондарё вилояти, Узун тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

118

Almatov Baxrom Ibragimovich

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бош врач

гигиена

олий

119

Abduraxmanov Jasur Alimovich

Тошкент шаҳри, Республика давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

120

Yo'lchiyev Shuhrat Maxammadiyevich

Тошкент вилояти, Охангарон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

меҳнат гигиенаси

олий

121

Raimova Roziya Hayitovna

Сурхондарё вилоят юқумли касалликлар шифохонаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

122

Abdullayev Nurmuxamat Nurmatovich

Тошкент вилояти, Тошкент тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

123

Ганиев Валижон Рахимназарович

Фарғона вилояти, Боғдод тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

124

Nabixodjayeva Dildora Kurbanovna

Тошкент шаҳри, Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий текшириш институти клиникаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

125

Ovezova Xurmagul Xudayberdiyevna

Андижон вилояти, Қорасув шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

126

Yusupova Gulbaxor Kuchkarovna

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

127

Sodikova Oysara Yuldoshevna

Қашқадарё вилояти, Китоб тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

128

Abdiraxmanov Shuxrat Xolmatovich

Тошкент шаҳри, Учтепа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

129

Gafurova Zulpiya Ilxamovna

Тошкент вилояти, Бекобод шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

болалар ва ўсмирлар гигиенаси

олий

130

Isakova Gulbaxor Sotvoldiyevna

Андижон вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

санитария врачи

гигиена

олий

131

Amonova Dilorom Shavkatovna

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

132

Raxmonov Ilxomjon Malikovich

Андижон давлат тиббиёт институти клиникаси

эпидемиолог

эпидемиология

олий

133

Марипов Камалхан Сайидмахмудович

Фарғона вилояти, Қува тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

134

Yakubov Zubaydulla Shamsiddinovich

Самарқанд вилоят ОИТСга қарши кураш маркази

эпидемиолог

эпидемиология

олий

135

Tojialiyev Olloyor

Фарғона вилояти, Ёзёвон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

136

Xolmurodov Olimjon Tursunaliyevich

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

137

Raximov Ibragim G'aniyevich

Фарғона вилояти, Қўштепа тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

138

Xojimatova Yorqinoy Maxamatxoliqovna

Фарғона вилояти, Фарғона шаҳар давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

139

Odinsova Ionna Vyacheslavovna

Фарғона вилоят кўп тармоқли тиббиёт маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

140

Qodirova Gulsum Sharobboyevna

Бухоро вилояти, Олот тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

141

Jumayeva Dilfuza Muxammadiyevna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

142

Ibragimov Nurmamat Xujamkulovich

Сурхондарё вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

олий

143

Каримқулова Гулнора Абдирашидовна

Сурхондарё вилояти, Қумқўрғон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

олий

144

Tagayeva Hilola Durdimurotovna

Бухоро вилояти, Бухоро тумани тумани тиббиёт бирлашмаси

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

145

Муминов Камол Мардиевич

Самарқанд вилояти, Иштихон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

овқатланиш гигиенаси

иккинчи

146

Abdullayev Mustafa

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

147

Samarov Zafar Normurodovich

Самарқанд вилояти, Каттақўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

148

Mirboboyeva Zulfiyaxon Axmedovna

Фарғона вилояти, Тошлоқ тумани тиббиёт бирлашмаси

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

149

Xujakulova Xosiba Usmonovna

Бухоро вилояти, Қаровулбозор тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

150

Yeraliyeva Sarbinaz Xalbayevna

Қорақалпоғистон Республикаси, Чимбой тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

151

Ibodinova Nigora Alisherovna

Фарғона вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

вирусолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

олий

152

Xo'jaqulova Erkinoy Ochilovna

Бухоро вилояти, Қаракўл тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

153

Saidova Muqaddas Murodovna

Бухоро вилояти, Когон тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

154

Jalolov Maxamadshakir

Андижон вилояти, Андижон тумани тиббиёт бирлашмаси, юқумли касалликлар бўлими

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

155

Kurbanova Gulnoz Azizbekovna

Андижон вилоят давлат санитария эпидемиология назорати маркази

паразитолог

паразитология

олий

156

Abdurashidova Shaxnoza Taxirovna

Тошкент шаҳри, Олмазор тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

бактериолог

микробиологик лаборатория текширувлари (бактериология ва вирусология)

иккинчи

157

Yakubov Bolat Beysenbayevich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмасининг санитария эпидемиология станцияси

санитария врачи

меҳнат гигиенаси

олий

158

Сиддикова Раънохон Нематуллаевна

Наманган вилояти, Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмаси, кўп тармоқли марказий поликлиника

инфекционист

юқумли касалликлар

олий

159

Dosmuxamedov Djaxangir Xakimdjonovich

Тошкент шаҳри, Соғлиқни сақлаш вазирлиги тиббий санитария бирлашмасининг санитария эпидемиология станцияси

санитария врачи

гигиена

иккинчи

160

Shermetov Sherzod Jumavayevich

Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани давлат санитария эпидемиология назорати маркази

санитария врачи

гигиена

биринчи


Ҳужжат тури:  Буйруқ
Ҳужжат рақами:  242
Қабул қилиниш санаси:  11.04.2018
Кўчириб олиш pdf |